Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erzsébet utalvány :/ Mit...

Erzsébet utalvány :/ Mit gondoltok róla? EZ a gyerekek érdeke? Egyáltalán, mire lehet elsózni ezt a vacakot?

Figyelt kérdés

Most ebben fogják adni a gyermekvédelmi támogatást."Köszönjük szépen".Megkérdezném a "nagyon okos" értelmi szerzőt, ebből hogy rakunk félre a ballagási dolgokra, ugyanis ezt a pénzt is arra szántuk, vagy az luxus?Ahogyan a tisztálkodó szerek is annak számítanak egyesek szerint, mivel voltak már, akik panaszkodtak, hogy ezzel az utalvánnyal nem lehet piperecikkeket sem vásárolni.(Ne fürggyé le csóró, drága a víz??!Avagy a gyereknek nincs szüksége szappanra, samponra, az luxus?!)Kíváncsi lennék, van-e gyereke annak, aki ezt az oltári baromságot kitalálta, de gondolom, nincs mert osztálypénzről még nem hallott szerintem, azt hogy fizessem be utalvánnyal?Vagy luxus az is, esetleg nem érdeke a gyereknek?

Tanszert, ruházatot állítólag lehet venni belőle...Mégis, hol??Nem lakom kisvárosban, de itt csak két ruházati üzlet van, ahol elfogadják, egyik a tesco, másik egy ratyi kínai(itt árulják a legxarabb minőségű holmikat).Tanszert is csak egy helyen tudnék venni belőle, na vajon hol?Tescoban.Megsúgom, a tanszerekbe a könyvek is beletartoznak és vannak olyan speciális kiadványok (például érettségihez), amit nem lehet a teszkóban megkapni.Vagy mi van, ha valaki gyermeke művészeti suliba jár vagy olyan szakot tanul, amihez a tanulmányaihoz szükséges eszközöket nem árulják teszkóban?Ja , arra tegyünk magasról, igaz?Az nem érdeke a gyereknek meg másnak sem!És ha netán épp gyógyszerre kell?Minek az, nem érdeke a gyereknek!?

És mi van, ha teszem azt, ez a támogatás épp akkor jön, mikor buszbérletet szeretnék venni neki, vagy feltölteni a mobilját, mivel ingázik két város között, bárhol, bármikor történhet baj, kell a telefon.A netet is neki fizetem elsősorban, mivel szinte minden nap hoz a suliból olyan feladatot, amihez kell a net, érettségi tanulmányok miatt is fontos, de persze ezt sem lehet befizetni belőle, inkább költsem el teszkó gazdaságos kutyaszarra, amire baromira nincs szükségünk éppen, de hadd élősködjenek csak még rajtunk valahogy a már eddig is jól felhizlalt érdekcsoportok.

Na és persze ott az "enyhe" célzás, hogy Magyarországon minden apa, anya, de legfőképp az álláskereső szülő csakis részeges, játékgépező, megbízhatatlan, gyermekét sanyargató semmirekellő lehet, aki helyett majd az "okos" és mindenható "urak" eldöntik, mit vásárolhat és mit nem.

Mert köztük ugye nincs épp elég alkoholista, felelőtlen semmirekellő?

Bár hallom, vannak dolgozók is, akik fizetésük egy részét is "Bözsiben" kapják!Szép!Bár valahol elégtétel, mert legalább már nem csak a segélyezetteket nézik alkoholista idiótának, de egyben szomorú, mert az ember nem azért dolgozik, hogy aztán még azt is megszabják, mire költi a jogos (éh) bérét.A végén még oda jutunk, hogy mindent ilyen sz.rokkal fognak fizetni!

Mellesleg nem értem, a kereskedők miért nem próbálnak tenni ez ellen, hiszen sokuknak sérti az érdekeit, ha náluk épp nem lehet levásárolni.Teszem azt, ha a piac esik útba, vagy ott tetszik meg valami, nem fizethetem azzal a vacakkal,ez nem jó n

ekem sem, a piaci árusnak sem, és ez csak egy példa.

Alkohol, cigaretta?Pfff...Még kávét sem iszom!

Ha a családi pótlékot és egyéb támogatást utalványban fogják adni, akkor remélem, a sárga csekkeket befizetik helyettem készpénzben,mivel a postán nem fogadják el az Erzsikét.Vagy inkább ne fizessünk rezsit, ne üljünk fel buszra, mert az is luxus?

Egyszer már próbálkoztak hasonlóval, mikor a névre szóló, arcképes kártyát kaptak segélyezettek és csak azzal vásárolhattak bizonyos boltokban.Hála Istennek ez a kirekesztő, negatívan megkülönböztető eljárás hamar befuccsolt.Remélem, így lesz ez az utalvánnyal is,vagy ha marad, akkor legalább lehessen vele bármit, bárhol vásárolni a cigin és az alkoholon kívül.

Kinek mi a tapasztalata ezzel az utalvánnyal?Ha már van, valami értelmesre szeretnénk elpasszolni!


2012. nov. 7. 08:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
71%
Minden Coop, CBA, Real, Spar, Interspar, Tesco elfogadja az utalványt, sőt az első 3-ból van olyan hely ahol pipere cuccot és vegyiárut is szoktam venni, mondták lehet. Plusz húsboltokban, pékárú üzletekben is elfogadják.(ha nagyobb városban élsz, csak van ezek közül) Csak utána kell járni. És péksütit, meg üdítőt meg szó nélkül levásárolhatja reggel a lány. Annyira nem vészes, én simán el tudom költeni az 5000 ft-ot élelmiszerre, sőt örülök, hogy a fizum mellé adták, így se sok amit kapok.
2012. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
71%
Én nem kapok Erzsébet-utalványt, de őszintén szólva nem tiltakoznék, ha kapnék. Szerintem még mindig több, mint nem kapni semmit sem.
2012. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
71%
11-es vagyok. Kérdező, költsd el az utalványt élelmiszerre, és a készpénzből adj fel mondjuk egy csekket. Ugyanott vagy. Ilyen egyszerű.
2012. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
78%
Igen, pontosan tudom, h évi 10 ezer ft a gyermekvédelmi támogatás. Csak tõled akartam olvasni, h valóban képes vagy ekkora összeg miatt cirkuszolni. Annyira szánalmas amit mûvelsz! Nem gondolhatod komolyan, h a lányod ballagása ezen fog múlni.
2012. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárosban oké,el tudod költeni.

De a kis faluban élő mit csinál aki a drága coop bolt helyett a tojást a Juliska néninél, a csirkét a Marika néninél veszi, a tejet a Feri bácsinál...

2012. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Írta hogy nem kisvárosban él, van Tesco meg minden. Akkor ergo más élelmiszerbolt is van...
2012. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

16-os


Vegyen belőle cukrot, lisztet, olajat, száraztésztát, kávét amit akar.

2012. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
A kis faluban élő pedig havonta egyszer bemegy a városba és elkölti ott. Biztos vagyok benne, hogy kimozdul néha a faluból.
2012. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
71%

Na itt van neked, hogy ne kelljen energiát fektetned a dologba, hanem ahelyett is hisztizhess, meg szidhasd a rendszert:

[link]

(Igen, ilyen egyszerű volt kideríteni!)


Nem hiszem el, hogy a felsoroltak közül egyiket sem veszed a Tesco-ban 1 hónap alatt ennyi pénzért (akár 5, akár 10 ezerről beszélünk). Ha meg igen, akkor úgy teszel, ahogy javasolták: a csekken veszed a kaját, a kaján "spórolt" pénzből (ez pont annyi, mint az utalvány összege!) pedig feladod a csekket meg félreteszel a ballagásra. Ugyanott vagy, csak nem ugatni kell feleslegesen, hanem gondolkozni.


Az utalványban kapott fizuval kapcsolatban meg csak annyit, hogy adózási szempontból jóval kedvezőbb, mint a pénzbeli jövedelemkifizetés, magyarul: ha utalványban fizetik a fizu egy részét, akkor többet tud adni a cég a dolgozónak, mint amennyit pénzben tudna fizetni.

Jelentkezzen az, akinek ez nem tetszik!

Az biztos, hogy ha nekem azt mondják, hogy választhatok, hogy kapok pl. nettó 120 ezer Ft-ot + 10 ezer Ft utalványt, vagy 125 ezer Ft nettót utalvány nélkül (mert megemeli a bruttó béremet, de a nagyobb bruttó után több az adó nekem is meg a cégnek is), akkor az utalványos verziót választom, még akkor is, ha csak a Tescoban lehet elkölteni.

2012. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
71%

Utolsónál a pont!

[link]


Itt pedig megkeresed a városod és minden hely fel lesz sorolva, ahol elköltheted. Ha ezek után sem megy akkor benned van a hiba, mi segítettünk.

2012. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!