Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jelent rám veszélyt, ha...

Jelent rám veszélyt, ha átmegyek Szlovákiába, de csak a komárnoi részen?

Figyelt kérdés
Kell számítanom arra, ha megszólalok magyarul megvernek?
2009. aug. 11. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En hetvegen voltam a parommal.Mindenki kedves volt.Gyurut vett nekem a parom,semmi baj nem volt.
2009. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A határmenti benzinkutakon például mindenkivel magyarul tudtunk beszélni.Ruhát is vettünk ott,az eladó szintén magyar volt.Semmi bajunk nem esett.Majdnem otthon éreztem magam,kivéve persze a szlovák nyelvű feliratokat az utcán.Ne izgulj,nem bánt senki!
2009. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%
ez mind a mocskos media hibaja..szlovakiaban elo magyar vagyok rendszersen jarok pozsonyba(igen itt vertek meg malina hedviget)itt nyuzsognek a skinheadek DE nem bantanak magyart!nacik is vannak hat istenem?ennyi erovel egy szlovak nem mehet budapestre!
2009. aug. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En Szlovákiában élek ,ahova akarsz menni Szlovák Komáromba ott nem szol meg senki, de ha elmennél kelet vagy észak Szlovákiába, biztos jol leszidnának, én keleten lakok, itt a "Totok" nagyon vadak. Nincs a szerencsétlen Szlovákoknak semmijuk, tortélnelmukrol ne is beszéljunk ,csak a hegyes Tátra van azzal dicsekednek!!Maguknak valok, még a Csehektol is elszakadtak, h..e f..ok!!!??!!!
2009. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Úr istenem... ez a kérdés...

Dehogy bántatnának, szerinted minden magyarul beszélő embert megvernek minden egyes nap?

Én személy szerint gyakran járok Párkányba (már azért sem Sturovo!), és semmi atrocitás nem ért. (Még 10évvel ezelőtt Trencsénybe sem!)

2009. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
nem jelent semmi veszejt(mondja ezt 1 szlovkiai magyar)csak hivatalos helyekre ervenyes a szlovak nyelv torveny es komarom kozelebb van magyarorszaghoz mint dunaszerdahely es duna szerdahelyen nem tartjuk be ezt a torvenyt :D
2009. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Komáromban a szlovákok is mosolyogva igyekeztek magyarul elirányítani minket, az étteremben magyarok vannak, forinttal fizettünk minden boltban.
2009. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló úgy írta le, hogy magyarul segítettek neki, mintha ez furcsa dolog lenne.


Emberek, tanuljátok már meg, hogy Magyarország határai mellet MAGYAROK élnek. Komárom lakosságának 70%-a, vagy több is, MAGYAR.

2010. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én korábban bankszámlát nyitni mentem ki oda, bevallom őszintén buta voltam és nem tudtam hogy pontosan hány százaléka magyar a lakosságnak, és hogy a szlovák nyelvtörvény hogyan érvényes oda, de megtapasztaltam hogy semmi baj nem volt.Biztos ami biztos alapon először angolul szólaltam meg, na erre néztek nagyon furcsán, de kedvesen. Jól elbeszélgettem a banki ügyintézővel többek között Michael Jackson-ról, miközben a számlanyitást adminisztrálta. Szóval nagyon kedvesek ott az emberek ezt személyesen tanúsíthatom. Gyerekkoromban (80-as évek) voltunk a magas tátrában a szüleimmel, ott egymás között magyarul beszéltünk, de ott sem volt semmi baj, sőt volt hogy még egy bolti eladó is tudott magyarul. Amikor '94-ben voltam Selmecbányán (Banska Stiavnica)ott németül beszéltem, abból sem volt semmi baj, egymás között beszéltünk magyarul, senki nem bántott. Egyszer annyi volt hogy valakik viccesen beszóltak hogy hívjuk meg őket egy sörre. Szerintem ez az egész nagy részben a média által van gerjesztve. Minden országban vannak szélsőségesek és / vagy "elmebetegek", a nyugati országokban is, és persze közép kelet Európában is, de nem ebből kell kiindulni.

Szerintem ha valaki olyan területre megy ami nem vagy nem annyira magyar lakosságú térség, akkor az a legcélszerűbb ha angolul próbál kommunikálni, abból nem lehet baj. Legfeljebb kellemes meglepetés éri, és konstatálja hogy magyarul is beszélhet.

2011. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!