Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik rendszeres szociális...

Akik rendszeres szociális segélyt kapnak, azoknak is le kell dolgozni az évi 30 napot? Ennek a támogatásnak mennyi a havi összege?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy google...Már elolvastam, de engem azok válasza érdekelne, akik tapasztalatból írnak, mivel a közelmúltban vagy jelenleg részesültek ilyen ellátásban!
2012. okt. 29. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le kell dolgozni. Sőt tőlem így vonták meg a szociális segélyt, mert nem tudtam elhelyezkedni. Szerencsére azóta már találtam munkát. Ja és én rehabilitált vagyok, de nem hatotta meg az önkormányzatot, hogy nekem 100%-al nehezebb elhelyezkednem, mint egy egészségesnek. Nagyon be vannak szűkülve a lehetőségeim. Úgy lett munkám, hogy rehabilitáltakat kerestek.

A szoc.segély, az 22.000,- körül volt.

2012. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!Az lehet, hogy egy megyétől is függ?Nekem most ajánlotta valaki(aki állítólag ért ezekhez a támogatásokhoz), hogy menjek át fht-ről szociális segélyre.Egészségkárosodásom van, arról lenne papirom, csak arra vagyok kíváncsi, nem lenne-e felesleges, illetve nem járnék-e rosszabbul, ha átmennék szociálisra?Ha a betegnek is le kell dolgozni a 30 napot, akkor tök mindegy...Az ismerős azt is mondta, hogy a szociális segélyem így 25000 Ft körül lenne, tehát kb 2000 Ft-tal többet kapnék.

Az is kérdés, hogy ha szociális segélyre mennék, akkor a munkáltatók megtudnák, hogy egészségkárosodott vagyok és hogy mi a bajom?Erre is kíváncsi lennék!Azt a bizonyos személyt hivatalból ismerem, nem tudom, mennyire megbízható, ezért vagyok kíváncsi személyes tapasztalatokra.Megköszönném, ha a többi kérdésemre is választ kapnék!

2012. okt. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!