Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kaptam egy sms-t az Intrumtól....

Kaptam egy sms-t az Intrumtól. Miféle tartozásom lehet 16 évesen?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan ismeritek.

"Tisztelt ügyfelünk! Kérjük tartozásának rendezése érdekében haladéktalanul vegye fel velünk a kapcsolatot stb"

A szüleimnek még nem szóltam, mert még nincsenek itthon (én meg fekszem az ágyban betegen). Nem vagyunk kőgazdagok, de nem is tartozunk senkinek.

Akkor miért kaptam ilyen sms-t? Mit kell ezzel csinálnunk? Hívjuk fel a megadott telefonszámot, vagy hagyjuk őket?


2012. okt. 18. 13:42
 1/10 Komplikato ***** válasza:
100%

Keress rá a megadott számra a Google-val, mert simán lehet valami csaló bandáé, volt már ilyen. Ha 90-es a körzetszám akkor meg biztos.


Sok minden 16 évesen nem lehet ... könyvtári tartozás esetleg?

2012. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
88%

Biztos rossz helyen parkoltál :)

Amúgy én nem hívnám fel. Ők akarnak valamit, akkor ne sms-ezgessenek mint egy kamasz, hanem hivatalosan, papír alapon vegyék fel velem a kapcsolatot.

2012. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Elképzelhető, hogy olyan telefonszámot kaptál, ami régebben másé volt.

Kétlem, hogy a szüleid a te telefonszámod adják meg bármilyen ilyen cégnek.

Nyugi.


Megmutatod a szüleidnek, felhívjátok az ügyfélszolgálatot, és tisztázzátok a helyzetet. Pl. azt, hogy már máshoz tartozik ez a telefonszám. (Valószínűleg szerződés másolatot vagy hasonlót is kell küldeni igazolásként, mondani bárki bármit mondhat.)

2012. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez átrázás, ne válaszolj az SMS-re és ne is fizess semmit.


16 évesen még nincs saját pénzügyi forrásod, úgyhogy semmit nem tudnak tenni veled, bekaphatják a fszodat keresztbe-kasul, nem kell velük foglalkozni. Ha nem csináltál semmiféle tartozást, akkor nem is lehet tartozásod.

2012. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es körzetszámút adtak meg, az sms feladója pedig simán INTRUM.
2012. okt. 18. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószinű vagy rossz számra küldték vagy régebben más száma volt a tiéd.

ennyi

Nincs mitl félned,szólj a szüleidnek nyugodtan

2012. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a céges telefonnal jártam így. Megkaptuk a számot, rá 8-10 hónapra elkezdtek jönni az sms-ek, hogy " Tisztelt Szotyori Nagy Sándorné, rendezze tartozását, különben kényszerintézkedéseket foganatosítunk!". A szám előző tulaját keresték. Aztán telt múlt az idő, már fel is hívtak. És elmondtam nekik tök értelmesen, hogy a számot más kiosztották másnak, talán frissíteni kellene az adatbázisukat. Ha nem hiszik call T-mobile. Azóta nem jött semmi:)
2012. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Én is kaptam az Intrumtól 1 éve ilyen átveréses üzenetet, sőt, nem én voltam az egyetlen "áldozat" a baráti körömben. Átverés az egész. Ne válaszolj, töröld ki az sms-t! Egyébként pedig a hivatalos dolgokra nem telefonos sms-ben szoktak értesíteni.


Én már bánom, hogy ezen gondolkoztam és emiatt idegeskedtem 1 egész napot. Szánalmas, hogy nincs jobb dolguk.

2012. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Íme az Intrum valódi oldala:


[link]

2012. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!


Elég régi topik, de azért tisztázzuk a dolgokat.


Az hogy valaki kap egy sms-t egy cégtől, az nem feltétlenül ÁTVERÉS!!!!


A szolgáltatók fél éves pihentetés után kiadják a már régebben megszüntetett telefonszámokat.


Én is kaptam és felhívtam őket, nagyon készségesek voltak elmagyarázták és törölték a telefonszámomat.

Volt páromnak volt náluk kezelt TV-s tartozása ami ügyében is szintén kiváló munkát végeztek és az exemnek egy lépést se kellett tennie, csak a kért papírokat elfaxolta.

Hozzáteszem volt már korábbról tartozásom egy szolgáltató felé, amit szintén ez a cég kezelt és akkor is nagyon készségesek voltak...


Segítettek, hogy elkerüljem a plusz költségeket, segítettek, hogy normális emberi összeggel fizessem ki a tartozásomat.


Más cég ugyan ebben az ügyben, csak azt hajtogatta, hogy egy összegben vagy perre viszik. Hiába mondtam hogy minimálbérből hogy?, de erre a válasz az volt, hogy ez nem az ő problémája.


Az hogy volt egy PSZÁF-os bűntetésük az nem azt jelenti hogy CSALÓK!!!De mutass egy olyan céget, akinek nincs ilyen büntetése.


BÁR MINDEN BEHAJTÓ CÉG ILYEN LENNE, MINT AZ INTRUM.ÉN TANÁCSOLOM, HOGY AKI ILYEN SMS-T KAP AZ BÁTRAN HÍVJA ŐKET, MERT NAGYON SEGÍTŐKÉSZEK ÉS EGYÜTTMŰKÖDŐEK!

2013. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!