Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » S. O. S 350 ft-ról nem adtam...

S. O. S 350 ft-ról nem adtam számlát az apehnak szemöldökdzedésre! Mennyire büntethet meg?

Figyelt kérdés
Kérem bárki tud vmi infot ezzel kapcsolatban kerem irjon!köszönöm!!!
2012. okt. 12. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

nyugtaadás elmulasztása akár százezer is lehet,

de,hát ezt te tudtad magadtól is,

2012. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Komplikato ***** válasza:
83%

"nyugtaadás elmulasztása akár százezer is lehet,"


Ehhez képest ismeretségi körben volt aki 240.000-et fizetett, mert a kézi számlán kilógott a cégnév a rubrikából!


Nem hiszem, hogy a számla összegén múlna a büntetés, sok jóra ne számíts.

2012. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom 1 millió forintig terjedően. Az, hogy egy 350 Ft-os tételről nem adtál számlát, vagy egy 7 ezres nagykezelésről nem igazán számít.
2012. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Az tényleg mindegy,hogy 350ft vagy 5000ft.

Te a nyugtaadási kötelezettségednek nem tettél eleget.

Bár nem tudom vigasztal -e,de azért leírom.

Ismerősünk 80 ft-ról nem adott számlát,de még valami nem volt rendben.

Kiderűlt,hogy nem egy alkalommal fordúlt ez elő hanem napjában rendszeresen.

Őt 200 ezer ft-körülre büntették.

2012. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Naa akkor röviden és tömören leírom!arrol van szó h nalam fizetett amit nem kellett volna elfogadnom mivel en alkalmazott vagyok!kolléganom adta volna is a szamlat de mivel en elfogadtam a penzt kozolte h mar késő!azt tudom h az összeg mindegy h mennyi volt!amugy első ilyen volt és mindeng ezen kivül rendben találtak!vhol olvastam h max 50 e ft létezik szerintetek?
2012. okt. 12. 14:54
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
A nyugta adás folyamata: a szolgáltatásról vagy termékről nyugtát kell kiállítani azt átkell nyújtani a vevőnek aki azt megtekinti és a számlán szereplő összeget ha rendben találja akkor a nyugta alapján fizeti ki az árut vagy a szolgáltatást. a sorrend fontos! ha nemtartottátok be a sorrendet akkor bírság van. első alkalomnál nemszokták a maximumot kiszabni. a maximum többszázezer Ft is lehet valóban.
2012. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen mostmár tudom a folyamatát ennek az egesznek megtanultam egy életre!DE pl tesco miert nem igy müködik ott előre adom a pénzt es utana a szamlat.vagy meg sok millio helyen!
2012. okt. 12. 15:30
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
A tescóban más szabályok érvényesek mert ott gépi nyugta adás van, a kassza zárás után tud csak nyugtát adni a pénztáros a kasszát meg csak akkor tudja lezárni ha neked már vissza adta a visszajárót.
2012. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ahaa értem az más!Na mindegy bízom h mégsem lesz egy hororr összeg!De azert hozzáteszem azt sem érzem tul igazsagos dolognak h mindegy h vki pl mint en 350 ft-rol nem ad mint vki sokkal sokkal többről!ez van a héten kerestem 350 ftot és kitudja mennyit veszítettem....
2012. okt. 12. 15:52
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Sok szerencsét. Aztán majd írj hogy milett a vége .
2012. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!