Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor folyósítják a családi...

Mikor folyósítják a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
a hónap közepén saját jogú családi pótlék iránti kérelmemet elküldtem a MÁK-nak, az októüberi családival együtt 3 havi kellene hogy jöjjön, erről miért nem kaptam értesítést? vagy ha elbírálták akkor automatikusan küldik majd hónap elején?

2012. szept. 26. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha a jogosultságot megállapították, akkor kéne kapnod valamilyen határozatot, vagy valamilyen értesítést.

Sajnos elég lassan dolgoznak a legtöbb helyen. Ha csak hónap közepén adtad be a kérelmet, akkor lehet, hogy még nem bírálták el. Egy telefonhívást megér a dolog, elvileg utána tudnak nézni, hogy hol tart a dolog.

Egyébként minden hónap első munkanapján utalják a banknak, a bank pedig másnap továbbítja a számlára. Tehát ha elseje munkanap, akkor másodikán van számlán, ha másodika is munkanap. Ha elseje mondjuk péntek, akkor viszont csak negyedikén, azaz hétfőn kerül számlára. Ha elseje munkaszüneti nap, akkor a következő munkanapon utalnak a banknak, és az azt követő napon kerül a számlára.

2012. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De max 3 hónapot folyósítanak visszamenőleg, én úgy tudom, viszont én beadtam a kérelmet, lehetséges hogy majd küldik hónap elején és kész?!
2012. szept. 26. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, úgy szokták csinálni
2012. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De max 3 hónapot folyósítanak visszamenőleg, én úgy tudom, viszont én beadtam a kérelmet, lehetséges hogy majd küldik hónap elején és kész?!"


Csak két hónapot folyósítanak visszamenőleg, ha akkor is jogosult voltál a családira. A visszamenőleg nem attól számít, hogy mikor kapod meg, hanem a kérelem beadásának időpontjától, nekem is négy havit küldtek egyszerre, a határozatot egy héttel a pénz után kaptam meg. Egyébként van telefonszámuk, neten megtalálod, "zaklasd" őket.

2012. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem számlára jön, hanem a postás hozza tizedikéig, amikor plussz jött -emelkedett a második gyerek után- , azt külön kiküldték, hétfőn vagy pénteken van utalás, ha jól emlékszem.
2012. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hát remélem lesz belőle valami most a hónap elején, mert én is postára kértem magamnak, és most szeptember elején igényeltem, de augusztusban nem kaptam meg, tehát nem úszott el a pénz remélhetőleg :d izgatottan várom :)
2012. szept. 26. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!