Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Betöltöttem a 18-at, elköltözt...

Betöltöttem a 18-at, elköltöztem otthonról a családi pótlékot ha megigénylem úgy fogom kapni mint egy-egy gyerekes? Mert van három testvérem de őket anyukám neveli, eddig 16000 volt gyerekenként, de ha én igényelem akkor én 12200-at fogok kapni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz kapni semmit. A családi pótlékot a testvéreid kapják.
2011. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Légyszíves ha nem tudsz pontos választ adni ne válaszolj!Saját magam után is megigényelhetem,mert még nappalin tanulok és akkor jár a családi pótlék 20 éves koromig.
2011. júl. 30. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy tanulsz... Ha főiskola, vagy egyetem, akkor nem jár semmi... Ha pl okj, akkor még kaphatod 2 évig. Azt viszont sajnos nem tudom, hogy milyen összeget kaphatsz, de szerintem úgy kapnád, mint egy egy-gyerekes...
2011. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. júl. 30. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásért, most látom... Nem attól függ, hogy tanulsz,hanem hogy hol tanulsz... :)
2011. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontos választ adtam. Egy fillért sem fogsz kapni.
2011. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, mégis miből gondold te ezt? Talán a MÁK-nál dolgozol, és naprakész, pontos információid vannak a családtámogatási ellátásokról?


Kérdező, saját jogon az egy gyerek után járó családit fogod kapni, mindaddig, amíg be nem töltöd a 20-at, és nappalin tanulsz, de ez egyetemre, főiskolára nem vonatkozik, ott nem jár. Hol tanulsz amúgy? Mármint középiskola/technikum, OKJ, vagy egyetem/főiskola? Mert ettől is függ ugye, hogy kapod-e.

2011. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, mégis miből gondold te ezt? Talán a MÁK-nál dolgozol, és naprakész, pontos információid vannak a családtámogatási ellátásokról?"


Igen.

2011. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem függ, egyszerűen nem fog kapni egy megveszekedett fillért sem.
2011. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!