Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor ki a szegény?

Most akkor ki a szegény?

Figyelt kérdés

Nálunk egy havi 300-360 ezer Ft-os fizetés vagy nyugdíj már kiugróan jónak számít. A francia munkaügyi miniszter viszont ezt a réteget, azaz a havi 1000-1200 euróból élőket a szegényekhez sorolta, akiket természetesen nem adóztatnak meg. Az árakban a két ország között nincs érdemi eltérés. Akkor most hol számolnak rosszul?


[link]



2012. szept. 17. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Most én. De lehet hogy jövőre mások lesznek.
2012. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És te milyen jövedelem alapján vagy szegény?
2012. szept. 17. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyugaton másak az árak. Még ha nem is minden drágább, van ami kiugróan drága. (pl: Angliában a lakás az amit egyáltalán nem tudsz egyedül bérelni)
2012. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

"És te milyen jövedelem alapján vagy szegény?"


47 ezer nettó. Jahh és Forintban. :D

2012. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Én beszélgettem egy németországban dolgozó tanárral. Kb 2000 eurót keres, a felesége nagyjából ugyanennyit, van egy családi házuk, kocsijuk, 2 gyereket nevelnek és a fizetésük nagyjából hó végére el is megy. Az élelmiszerek nagyjából ugyanannyiba kerülnek, de egy autó és egy lakás fenntartása sokkal többe van.
2012. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem igazán értem a kérdést,mit nem lehet ezen érteni?Franciaországban az a réteg szegény viszont itt gazdagnak számítanak ilyen keresettel.Relatív
2012. szept. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Erről annyit, hogy nem egy "mélységesen hiteles" kisfilmet láttam, ahol azt próbálták bizonygatni, hogy Németországban nemcsak a fizetések sokkal magasabbak, de a termékek sem drágábbak a magyar áraknál. No ebből az lett, hogy amikor kimentem nyaralni az unokatestvéremmel Németországba három napra, sikerült mindenféle kilengés és dorbézolás nélkül elkölteni százötvenezer forintot. Az annyi mint rohadt sok. Eurora lefordítva 500 eurot költöttünk három nap alatt. Ha mondjuk egy főre számolunk akkor egy hét jönne ki, de mivel beültünk étkezdékbe, ilyen helyekre is ezért számoljunk úgy, hogy muondjuk az az ötszáz euro elég lett volna kéthétre ha minimálra veszem az igényeket. Ebben az esetben jönne ki az, hogy igen, az ezer euró az ott olyan életminőség, mint itt egy nettó százötvenezer. Abból márpedíg nem könnyű megélni. Az árak is ezt tükrözték. Addig amig háromezer forint egy karton sör itt, addig ott volt harminc euro.. Tehát az, hogy az árak között nincs különbség az egyszerűen nem igaz.
2012. szept. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez a relativitás lényege. Az előbbi hozzászóló 500 €-t éppen hogy költésnek tekint. Én viszont találok 3 napra 240 €-ért pompás szállást, 80 €-ból fejedelmi kaját, 60-at költök "apróbb" szórakozásra, és nagyon jól érzem magam. Nem érzem éppen hogy költésnek. Viszont maradt 180 €-m. Nem elméletben, jó néhány nyár óta teszem. Ugyanez a helyzet az itthoni jövedelmekkel, valaki százezer/fő/hónap jövedelemmel nyomornak érzi az életét, más kellemesen, ha nem is fényűzően elvan. Ami Franciaországban szegénységi szint (az ottani viszonyokhoz képest), az nálunk már fél luxus sokaknál (az itteni viszonyokhoz képest).
2012. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk 47.000 forint kevés. Míg egy Ázsiai országban ez rengetegnek számít és nem érti miért nem jövünk ki belőle!


Mert ő nem költ mondjuk BKV-ra/közlekedésre, csak besétál a munkahelyére!

Nem költ TV-re és annak előfizetésére.

A családdal él így a nagyszülők, szülők fiatalabb keresők jövedelme összeadódik és 1 rezsit fizet mindenki!

Kevesebbet vonnak le a bruttó bérből

stb...


vagyis sok költés már evidenciaként épült be az ő bevételükbe ami nálunk még nem!

És nálunk is sok költés evidenciaként épült be ami tőlünk keletebbre még nem!

Ezért van hogy nyugatabbra egyre többnek veszik a minimális fizetést!


Nem mellesleg ha az egész család nagyszülőstűl, gyerekestül együtt élne és minden bemenne a közösbe. Plusz mondjuk lenne 1 TV és 1 telefon és mindenki gyalog járna dolgozni akkor hirtelen kiderülne hogy a havi 70-80-100-150ezres fizuk és a nyugdíjak is iszonyat gazdaggá teszik a családot nálunk!


De ha a 2 nagyszülő, a szülők és a 2 gyerek mind külön él akkor az 5 fenntartott lakás már persze hogy durva...

2012. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó jól magyarázza a különbségeket, csak én attól tartok, hogy Magyarország ilyen szempontból is sokkal közelebb van Franciaországhoz mint Dél-Indonéziához.
2012. szept. 18. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!