Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem intézte el a...

Csak szerintem intézte el a politika, hogy a közvélemény gyűlöli az egyetemistákat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben olyan durván lejáratta a média és általa a politika az egyetemistákat, hogy vágni lehetne az emberek utálatát, ha szóba kerülnek.

Megvágják a keretszámokat, mert túl sok hülye tanul túl sok hülyeséget. Rendben, ezzel egyet is értek, de úgy tálalják, hogy kb ott mindenki hülye és csak ingyenélők, akik az állam pénzén nem cisnálnak semmit. Van ilyen is, de messze nem ez a nagy átlag.

Akkor meg akarják változtatni az ösztöndíjrendszert, erre az origo lead egy cikket, amiben egyetemisták nyilatkozatait idézik, mely szerint az ösztöndíj a tanulók nagy részének csak havi sörpénz. Az a terv hogy kevesebb diák kapjon, de többet és erre idéztek több diákot, akik azt mondták, hogy nem érdekli őket, ha elveszik, amit eddig kaptak, mert az csak sörre elég. Azért ez is durva ferdítés, valakinek az is kell.

Totál az az emberek képe, hogy aki egyetemista az piál naphosszat, nem tanul, él az állam pénzén aztán elhúz. Ami szintén igaz, de a munkanélküliségről már megint nem esik szó.

Csak én érzem az emberekben ezt a szinte mesterségesen kialakított ellenszenvet? Van, aki ingyen él, büfészakon, sokan elmennek, sokan elisszák az ösztöndíjat, de miért kell azt sulykolni az emberekbe, hogy mind ilyen?


2012. szept. 14. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Aki komoly szakra járt, az tudja, hogy az egyetem nem egész napos bulizás, sőt, nagyon komoly feladat tud lenni. A többiek meg azt gondolnak, amit akarnak.
2012. szept. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt csak a béna büfészakok miatt van, ahova a nagyságos urak semmihez nem értő, lusta, alkesz gyerekei járnak, de ide sorolhatók az értelmes szakok első éveseinek egy része is, ahol azért jobb a helyzet mert év végére legalább kipotyognak.

Én műszaki főiskolára járok, és itt igazi színvonalas emberek vannak, persze van pár "party fész" is, de azok vagy kiesnek, vagy pedig a pia ellenére is jól tanulnak, de náluk rosszabbak az über lusták, akik kb cod-ra cs*szik az idejüket és utána 4-jére veszik fel ugyanazt a tárgyat. Engem csak az aggaszt, hogy ameddig kiesnek, addig is meddő módon dől a pénz beléjük, és veszik el a helyet az értelmesek elől.

Szerintem valami pszichológiai profilt kéne csatolni a jelentkezések mellé, mert ezzel is sok gondot spórolnánk.

2012. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!