Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Visszakaphatjuk még TRIANON-t?

Visszakaphatjuk még TRIANON-t?

Figyelt kérdés
Van rá valami lehetőség, hogy a régi Magyarország ismét tündököljön?
2009. júl. 27. 00:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ezt el kéne felejteni nem ezen rágódni.
2009. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%
Trianon mikor tartozott Magyarországhoz??? Fura lenne, még a mai EU-s világban is, ha egy Párizs melletti kastélyt Magyarországhoz csatolnának. (Mátyás király elfoglalta Bécset annak idején, ennyi erővel követelhetnénk vissza azt is). Szerintem éppen ideje lenne, hogy a jelenben éljünk.
2009. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

az eiffel-torony nem budapestre készült, nemis akarták ide építeni soha

eiffel egyetlen magyarországi munkája a nyugati pu.

2009. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
28%

ne haragudj, de ez egy buta kérdés. elméletben én is örülnék neki, rohadt nagy ország lennénk, lenne tengerünk, meg mégis, elvileg a miénk.

de ha az ember elkezd egy kicsit gondolkodni, rájön, hogy így is hogy kicsi ország vagyunk sikerült jó szegénynek lennünk, egy nagy országnak még több pénz kell. kell nekünk Románia, Szlovákia stb? nem igazán. főleg nem a szlovákok.

miért akarsz még sz.rabbat saját magadnak, és az országnak?:)

szerintem gondolkozz el ezen.

2009. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
20%

"Tiszta szívvel gyónom én, hitem, még van remény", de ami most reális, és amiért küzdenünk kell, az a területi és kulturális autonómia.

Területi revízió? Hmmm. Jelenleg elképzelhetetlen. De gondoljunk bele, nagy valószínűséggel lesznek még háborúk, harmadik világháború is akár (az emberiság mindig háborúzott, és nem változik), akkor meg ki tudja mi lesz. (én tényleg hiszek "egy isteni örök igazságaban")


Egyet akarok: "Ne legyen több határ, mely elválaszt apámtól, és ne kelljen a temetőket útlevéllel járnom." :'(

Mivel "az nem lehet, hogy annyi szív hiába onta vért", "elment tatár, elment török, Trianon sem lehet örök". ;)

2009. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem feltétlenül a Trianon előtti állapotot kéne vissza állítani, elég lenne csak a 1945 előttit. Tudjátok: Felvidék déli részét, Kárpátalját, Észak-Eredményt és Délvidéket. De eltudnék képzelni egy független Erdélyt is. Csak manapság eljutottuk oda, hogy ha valaki firtatni merészeli az igazságtalan trianoni határokat: arra már rá sütik, hogy ő Soviniszta, Hungarista, Fasiszta stb. Persze akik ezt mondják fogalmuk sincs e fogalmak valódi jelentéséről.
2009. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De nem az volt a célom hogy megtudjam hogy ki minek titulál engem, mint azt mindenki gondolta, hanem, hogy megtudjam ki, miként vélekezik trianonról. Amint látjátok nagyon sok féle vélemény van.
2009. júl. 27. 22:49
 28/32 anonim válasza:

Képzeld el 1 percig, hogy a szlovákok, a románok, az osztrák arcok és a tolvaj ukránok köztünk élhetnek, jogosan, Magyarországon. Az első gond máris az lenne, hogy keverednének az országban, mert akárki elköltözhetne kassáról Dunaújvárosba, vagy Bukarestről Debrecenbe, vagy Bécsből Tarcalra. Rögtön a cirkusz menne, hogy az egyik szomszéd román család, az utca széli ház meg már Palota, egyenesen bécsi német nyelvet beszélő újgazdagokkal.

Az iskolarendszerben a szlovákok, románok, horvátok nem tudnának mit kezdeni a nyelvükkel, angolt és németet kellene tanulniuk, vagy esetleg elfogadnák nyelvüket mint nyelvvizsgát, akkor meg ők kapnának állást, (miután anyanyelvi szinten beszélik a nyelvüket, és röhögve leteszik a vizsgát) nem pedig mi.

Harmadszor meg tele lenne ukrán meg osztrák termékekkel a nagy bevásárlóközpontok, mert valahová lekell rakni a volt külföldi termelők áruit.


Ráadásul a kultúrák is keverednének. Magyar himnusz, szlovák euro, ukrán hamisítványok.... hadd ne soroljam barátom...

2009. júl. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

IGEN VISSZA KAPJUK ÉS 100%osaan biztos vagyok benne többen nem fognak rá letelepedni! itt van egy kis cikk

2012, 2030 és 2045 Május 18. :


Egy tudós a szent koronát vizsgálva megtalálta ezt a három dátumot. Mint mondtam a 2012-es és a 2030-as dátumra egy barátomnak van egy érdekes teóriája, 2012 a politikai, erkölcsi, szellemi feltámadás lesz, 2030-ban pedig az elveszett területeket szerezzük vissza.(Ne kérdezd hogyan, ezt nem én találtam ki). 2045 Május 18. Ez a dátum is szerepel a szent koronán. Nem régen jártam a Festetics kastélyban. Volt ott egy érdekes emlékmű, a második világháborúban elesett magyar és német katonáknak. Az állt rajta németül: Feltámadunk! Alatta pedig: 2045. Május 18.

A szent koronán rajta volt még 1301 is, ami pedig az Árpád-ház kihalása. És mint tudjuk a szent koronát nem 1301-ben készítették...


14F

2009. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Már visszakaptuk az első és második bécsi döntés után.

A trianoni békeszerződésnek ma már csak szimbolikus jelentősége van.

Európa jelenlegi határait a Második Világháborút lezáró párizsi békeszerződés rögzíti.

2009. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!