Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek kell a kutyákba chip-et...

Minek kell a kutyákba chip-et ültetni?

Figyelt kérdés
Nem értem. Azt olvastam, hogy nem ad jelet, hogy megtaláljuk, ha eltünik... akkor miért van rá szükség? Az is +pénz, ennyire csőd van az államba???
2012. aug. 24. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mégis ki fog megbüntetni, ha nem használsz chip-et?
2012. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Azért, hogy az elveszett, elszökött, kidobott, majd végül valahol előkerült kutyáknak megtalálják a gazdáját (és meg tudják büntetni, ha olyan az eset).
2012. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Első: Január 1-től kötelező chipeztetni, ám pont ezóta a chip ára+regisztráció+beültetés maximum 3500 ft-ba kerülhet.


És mire jó? Ellopják, elveszik, elszökik, ha megtalálják bármelyik állatorvos le tudja olvasni és egy nyilvános adatbázisból kikereshető a tulajdonos adata.

Már réges régen kellett volna ezt... Aki felelős állattartó annak ez nem költség, és nem sajnálja az állatától. Aki nem felelős az ne tartson állatot.

2012. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Arra jó, hogy aki meg akar szabadulni a kutyájától, az inkább agyonverje/vízbe fojtsa, mert így nem kell tartani attól, hogy később visszakeresik és megbüntetik őt, mint gazdát.
2012. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Én erről most hallok először. Nekünk van 3 kutyánk, de az állatorvos egy szóval nem mondta, hogy ez kötelező. Ráadásul 2 alig múlt 1 éves. Az állatorvosnál kell ezt kérni?
2012. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Jellemzők a mai állapotokra ezek a kutyavédő, de az embereket nagy ívben semmibe vevő válaszok, amik eddig születtek. Lehet, hogy kiábrándító leszek, de a chip nem elsősorban a kutya, hanem az emberek érdekében szükséges. Ha megharap, vagy veszélyeztet valakit a kutya, akkor ha van chipje, nem lehet letagadni, hogy kié, és a tulajdonosa megbüntethető, bírságolható, kártérítés követlehető tőle. És így talán felelősségteljesebb magatartásra szoríthatók a kutyatartók.
2012. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a fő célja a pénz szerzés .

Hogy mire jó ? Csak arra hogy ha megszökik és befogják megtalálják a gazdájukat . Viszont ha el lopják akkor sose lesz meg . Én ez helyett inkább azt tenném kötelezővé hogy olyan helyen legyen tartva ahol nem tud megszökni . Nekem már 15 éve vannak , voltak kutyáim és egyik se tudott ki szökni ( kertes házról van szó ) és nem voltak megkötve .

Viszont az engem is érdekelne, hogy ki fogja ezeket ellenőrizni . De biztos vagyok benne , hogy rengetegen nem fogják be tetetni .

2012. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Annyiféle szabályozás van bevezetve, például parlagfűre, szemetelésre, kutyasétáltatásra, és mit tartatnak be belőle? Nálunk legalábbis semmit. Ez lesz ennek is a sorsa, mert nulla rendfenntartó erővel akarnak eredményt(pénzt) elérni.
2012. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért hogy hozzászokjunk a chipezéshez...és természetesen fizessük meg az elektronikus koncentrációs tábor felépítésének árát.

A kutyákat,a macskákat, a vadászgörényeket, a kígyókat, a karácsonyfákat stb már chipezik világszerte...

A végső cél az ember bechipezése. Valószínűleg a következő évtizedben, de lehet hogy a gyerekek előbb sorra kerülnek.

Ha az lenne a cél, hogy a kutyás gazdát azonosíthassák, akkor elég lenne kötelezővé tenni, hogy minden kutya nyakörvén legyen egy biléta a gazda nevével, címével, telefonszámával...ilyen elolvasni minden 7 éven felüli tud...viszont egy chip olvasásához készülék kell, mely kevés embernek van ...

2012. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor elég lenne kötelezővé tenni, hogy minden kutya nyakörvén legyen egy biléta a gazda nevével, címével, telefonszámával."


Amit bármikor egy rántással el lehet távolítani igaz?

A chip viszont csak igen extrém esetben tűnik el az állatból. (1-1 eset előfordul, de elenyésző.)


Amúgy igen eléggé misztikusnak hangzik, de nem rossz ötlet az ember chipezése sem, feltéve (!) ha megfelelő célra használják.

Pl egy egy súlyos balesetnél elég lenne egy csippantás és minden fontos adat megtudható lenne a betegről: vércsoport, gyógyszerallergia, korábbi komolyabb beavatkozások, magas vérnyomás, rendszeres gyógyszerszedés stb. Ez akár életmentő lehet...

Ilyen célból jelenleg érmét vagy karperecet hordanak a betegek, ami vagy rajta van vagy nincs. Vagy megtalálják nála vagy nem.

Ettől még messze vagyunk, de nem teljesen elvetemült dolog.

2012. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!