Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne helyettesíteni...

Hogyan lehetne helyettesíteni a pénzt?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a világ legrosszabb találmánya volt a pénz, akik kitalálták biztosan megbánták, de ha eltűnne minden pénz mivel lehetne helyettesíteni ?
2012. aug. 19. 07:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Chipkártya lesz helyette és egységeket kap a fizetésekor, amit levásárolhat az ember. Így nem lesz fekete gazdaság sem."


Ez a rossz irány. Szerintetek ki okoz nagyobb kárt? A csilliárdokkal spekuláló zsidók meg nevetségesen korrupt de legálisnak számító üzleteket kötő politikusok meg multicégek (ezeknek mind egyszerűbb az elektronikus pénz), vagy a 20 éves munkanélküli, aki feketén hozza be a cigit, feketén festi le a szomszéd kerítését?

2012. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
46%

Maga a pénz mint univerzális csereeszköz létrejötte szükséges volt ,mert a cserekereskedelem nem alkalmazkodott az emberek igényeihez és ez rengeteg konfliktus születéshez vezetett.


A papírpénz már egy érdekesebb eset.Kínából származik és váltó vagy adóslevél néven honosodott meg Európában.

Ez a kereskedelem bővülésével járt mert bizonyos összegeket nagy távolságra mozgatni a kirablás veszélyes miatt nem volt biztonságos. Ezért a kereskedők megállapodtak egymást között hogy adott időben adott helyen(általában a nagyobb vásárokéval esett egybe az időpont) elszámolnak egymással készpénzben. Amíg ez nem történt meg addig a váltót használták. A 13 század végéig járták így a városokat hogy elrendezzék pénzügyiket egymás közt. Ez akkor változott amikor a firenzei bankok Európa szerte fiókokat alapítottak. Ezentúl a bankok intézték az átutalásokat a kereskedők helyett.Sokkal kényelmesebb biztonságosabb és takarékosabb volt az aranypénzeknél.

Később az aranyművesek jegyeit az átlagember is használhatta fizetésre. Biztonságos raktárhelyiségben megőrizték az értékeket és erről egy elismervényt kaptál amivel bármikor fizethettél,vagy visszaadhattál és elvihetted értékeid. de beindult az értékpapír biznisz és egyre többen és többen fizettek egymásnak értékpapírral a súlyos pénzérmék és egyéb vagyontárgyak mozgatása nélkül.Ez könnyített alaposan a pénzforgalmat.Ez még "passzív" ügylet volt mert csak átvették a jegyeket később előállítottak tovább jegyeket is és kölcsön adtak.Ez már igazi bankjegy volt mert tulajdonosa teljesen szabadon rendelkezhetett vele.

Viszont a Stockholm Banco esetén megtanulhatta a világ a hiteleket nem szabad egy bizonyos kereten túl osztogatni ,mert a bank nem tudja a hiteleseket maradéktalanul kielégíteni. Később a bankót sok helyen főleg a készpénzhiányban szenvedő gyarmatokon használták a gördülékenység javítása érdekében. De sok helyen a stockholmi példától kísértve nem bíztak a bankjegyekben .Míg más helyeken pl. Angliában hatalmas sikere volt.

De Franciaországban nem voltak ilyen szerencsések a jövőben megtermelendő javakra hivatkoztak és erre hivatkoztak és bármiféle tényleges fedezet nélkül nyomtattá a pénzt. Ez hatalmas inflációhoz és rendkívüli elkedvetlenedéshez vezetett. Az emberek sokáig bizalmatlanul tekintettek a papírpénzre ,mert nem hitték el hogy az értékálló érmékre be lehet őket váltani,mivel ez sokszor nehézséget okozott.

Egyszerűsítve az emberek bizalma a papírpénzben rendkívüli fontossá vált.Ezt Napóleon felismerte s az általa alapított Banque de France csak szigorú fedezeti előírásokkal működött. Általában jegybanki rendszer csak akkor fejlődhetett ,amikor a fent említett elv már mindenütt érvényesült.

De hogy magyar vonatkozás is legyen.

Nálunk is sok országgal egyetemben nálunk is forradalomhoz köthető és csúfos vége is lett. 1848-ban kamatos kincstárutalványokat bocsátottak ki.Fedezetként a közadakozással a polgárok által az államnak kölcsönadott pénz szolgált. Továbbiakban kibocsátott papírpénzeknek nemesfém fedezete nem volt ezért tisztességesen elinflálódtak és ez a szabadságharc bukásának egy fő okává vált. hosszú évek kísérletezése után 1892-ben az OMM áttért az arany alapú valutára a koronára.

Ez békében is működött de háborúban általában összedőltek a pénzrendszerek .Ugrojunk is rögtön a második világháború utánra.


Magyarországon akkor a világ legnagyobb inflációja zajlott óráról órára romlott az akkor pénznem a pengő értéke.Kimondhatatlan összegekről volt szó 1 tojás több bilpengőbe is kerülhetett. a pénzügyi stabilizációról 1946 nyarán döntött a Parlament Az új értékálló pénzt a ma is használatos forintos 1946 augusztus elsején vezették be.

De az új pénz bevezetése áldozatokkal járt.Szerencsénkre az USA a lefoglalt aranykészletet visszaszolgáltatta. Más külső támogatást nem kaptunk ezért a koalíciós kormánynak meg kellett nyesnie a közszolgák bérét és a padlásseprés időszaka is ekkor került be a köztudatba. Legrosszabbul a pedagógusok aránylag a legjobban a jómunkásember járt. emellett a kormány szándékosan kevés pénzt bocsátott ki hogy a nép a nála lévő nemesfémet vagy más értékálló külföldi valutát forgalomba helyezzen,így tényleg értékálló lett a forint.


Végezetül térjünk rá az ún. immaterális pénzre:


Csak a hitelintézmények gépein/könyvein létezik.ez általában az az összeg ami az ügyfél számláján követelés néven szerepel.Számlapénz akkor jön létre ha az ügyfélnek pénz kerül a számlájára. Az ügyfél ezzel a pénzzel bankkártyája segítségével bármilyen módon felhasználhatja készpénzt vehet fel átutalhat pénzt egy másik számlára vagy akár boltban fizethet vele. Ma már erre törekednek hogy az "igazi pénzt" kiszorítsa ez a még praktikusabb pénz.ez lesz remélhetőleg a pénz utolsó állomása.Ez után már csak kommunizmus jöhet amikor a pénz semmilyen értelemben nem létezik ,mivel senki nem birtokolhat semmit minden közös.


A pénz egy jó találmány ami 2500 éven keresztül tökéletesedett ,annak ellenére hogy rengeteg tanulópénzt fizettünk érte.

2012. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:


"Chipkártya lesz helyette és egységeket kap a fizetésekor, amit levásárolhat az ember. Így nem lesz fekete gazdaság sem."


Viszont ennek is megvan a hátránya .Igazi rabló helyett az internetes rablótól (hackertől félhetünk) sőt az képes lesz pénzt is teremteni magának. Sőt egy hatalmas hackertámadás következtében az egész rendszer összeomlana. Gyorsabb fehérebb ,de sérülékenyebb rendszer lenne és bankok helyett programozók lennének az uraink (bár végül én is az vagyok minek aggódok annyira?)...

2012. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ez az eszköz az általános egyenértékes. Még ez kialakult vagy mindent helyettesített eltelt egy kis idő.Olvasd el a kialakulásának szükségességét, történetét. Ettől fejlettebbek a számlapénzek, amit viszont a lakosság nagy része nem használ, mert
2012. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden hozzászólást, de semmi baj nincs a pénzzel. A gond ott kezdődik, hogy manapság a pénz = hitel. Tehát nincs mögötte semmi érték, ezért van infláció és válság. Ezért kell pörgetni a gazdaságot, ezért kell a GDP-nek növekednie. A hitel a rossz. Pontosabban az olyan hitel, ami után kamatot fizetsz.
2012. nov. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Semmivel. A pénzt nem kell helyettesíteni, hiszen a pénzben nem az a rossz hogy papír vagy épp fém. hanem az hogy mennyiséget fejez ki. Ha mondjuk piros pontokkal helyettesítenéd ugyanott lennél...
2012. nov. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Úgy, mint régen, hogy hét csirke ért egy ökröt?"


Két csirke egy ökröt? Ez konkrétan melyik országban volt?

2012. nov. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"A pénz helyett is volt egy általános csereáru, régen a só."


Ilyen általános csereáru elég sok féle volt. Magyarországon a háború idején például a tojás. Legtöbben tojásban számoltak.

2012. nov. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"A gond ott kezdődik, hogy manapság a pénz = hitel. Tehát nincs mögötte semmi érték, ezért van infláció és válság. Ezért kell pörgetni a gazdaságot, ezért kell a GDP-nek növekednie."


Egen? Látod ezért utálom a közgazdászokat. Tudod mi történik ha ebből a nemlétező fedezetlen pénzből még többet termelsz? Még nagyobb válság lesz. :D

2012. nov. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"A hackerek lesznek az uraink..." Hülyeség. Ha programozó vagy és foglalkoztál már ilyennel akkor tudod jól, hogy egy ilyen támadást kivitelezni nem egyszerű. Különösen egy többszörösen tükrözött adatbázis adatait úgy módosítani, hogy az ne tűnjön fel senkinek.


A főhacker szervezeten belül lesz ilyenkor (ahogy a nagyobb károkért felelős hackerek általában nem a gépeiket szorongató kis tizenéves taknyok, hanem az a kis szürke alkalmazott akinek megvan a joga hozzáférni)


Egy ilyen komoly állami szerv ellen (értsd jó sok, jó drága cucc és szakember) nagyot kell dobbantani és sok ember kell a másik oldalra is még egy egyszerű pár perces leállást eredményező DOShoz is.


A cyberbűnözés 75%a arra épül hogy te hülye vagy és megadod a belépési adataidat. A legtöbb magyar bank amit ismerek mellesleg elég erős biztonsági lépcsőket használ ahol több lépcsőben kell birtokolni az áldozat titkos adatait és egyes eszközeit is, egyidőben, lehetőleg úgy hogy még ne legyen letiltva minden...

2012. dec. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!