Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szabályos e a kertes családi...

Szabályos e a kertes családi házak telkén ásót, vagy fúrt kutból, annak a vízét használni a lakásban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen fúratják vagy ásatják a kutakat falun meg minden telken van ásott kut, s azt használni fürdésre s a WC öblítésére mosógépnek. Állítólag ez jóval olcsóbb megoldás mint a vezetékes drasztikusan drága s nem is jó vizet használnának. Főzésre fogyasztásra pedig megmaradna a hálózati viz. Biztos nagyon költség kímélő lenne ez a megoldás, az biztos hogy a községekben a vezetékes víz drasztikusan drága minden évben emelkedik , s bizony megfizethetetlen az ára. Ráadásul 2 év mulva elkezdenek csatornázni ami értelemszerűen duplájára emeli a költségeket. Csak mennyire szabályos megoldás ez gondolom biztos büntetnének ezért is bár csak az esőviz bevezetésről találtam büntetésekről hirt.

Csatornára kötést meg kötelezik mindenkire nem tudom mit csináljak épitsem ki a rendszert?


Nem akarok havi 11e ft fizetni csatornával vizel együtt hogy mosunk meg fürödjünk igy is 3 vagy ha nagyon muszály 2 naponta fürdünk! Horibilis büntetést sem szeretnék ha valahogy kiderülne.

Már arra is gondoltam kikötetem a vizet akkor csatornára sem kell rákötni marad a hidrofor főzésre meg ivásra marad ásványviz később amit megmegspóroltam a dijakon veszek egy ozmózisos vizszűrőt.


2012. aug. 10. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen megoldást egy másik vizvezetékrendszerrel lehet szabályosan megoldani és a kútból vett vizet nem az ivüovizzel együtt engedni le. Akkor nem büntetendö.
2012. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 intrepid ***** válasza:
Semmilyen szabály nem tiltja. Csinálsz egyetlen csapot enni inni a vezetékes víznek, a kútból meg megoldod a mos főz, takarít meg rock and rollt.
2012. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a mostani lefolyókat hagyom az emésztőn egy csap megkapja a klóros vizet meg a csatornát szabályos lessz?
2012. aug. 10. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy épületgépész ismerősöm szerint szabályos és (viszonylag) gyakran készít is ilyeneket. Amire figyelni kell, hogy az ivóvízhálózatba véletlenül se kerüljön vissza a kút vize.
2012. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt még, hogy ki kell építeni a hálozatot úgy, hogy a rendes vízhálózat is el tudja látni. A kút vizét meg szűrni kell előre.
2012. aug. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!