Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek a liberalizmussal?

Egyetértetek a liberalizmussal?

Figyelt kérdés
a választ indokoljátok meg
2012. aug. 7. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Indokold meg te mit értesz liberalizmus alatt.Ahány ember annyi álláspont.
2012. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ....
2012. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt, hogy minden másságot el kell fogadni, és legalizálni akarnak sok mindent pl drogokat, meg a prostitúciót
2012. aug. 7. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Ezekkel nem értek egyet.Magyarán a judeoliberalizmusról kérdezel..

A mai modern gondolkodás sajnos nem hogy elítéli,de még támogatja is.Így múlik el az ember dicsősége kissé drasztikusan fogalmazva.

2012. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
nem
2012. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Én egyetértek azzal, hogy

- egy nőnek is legyenek lehetőségei és karrierje,

- megválaszthatom a vallásomat, politikai beállítottságomat (és nem rám erőltetik),

- megválaszthatom, hol éljek, legyen az Dunántúl, Budapest vagy külföld...

- ha nem ízlik a töltött káposzta, kimondhassam, hogy nem ízlik, nem pedig "azért, mert magyar vagy, istenítened kell a magyar hagyományokat"

- a szívemet kövessem, a saját céljaim, ne pedig a szüleimét, a hagyományt...

- elfogadom más véleményét, stílusát, és nem hülyézem le csak azért, mert más, mint én


Ellentétben racionális is vagyok, így tudom, hogy nem célszerű a drogokat legalizálni, rossz hatással van a társadalomra a melegházasság (akárki akármit mond); és ha valakinek 50 piercing van az arcában, vörös tüskés haja van és tele van tetkóval a teste, akkor az már taszító!


Szóval én inkább ilyen közepes liberalista vagyok. A szabadság jó dolog, de csak bizonyos fokig, amíg nem ártunk vele másoknak és magunknak, ezért szükség van bizonyos szabályokra, védelemre.


Akiket nem szeretek:

- vallási fanatikusok

- humanisták ("imádom Magyarországot felirattal"

- kommunisták

- a csak szélsőségekben gondolkodók (a valóság nem csak fekete és fehér)

2012. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A fűvel mi a baj, utolsó?
2012. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Droggal prostitúcióval még csak-csak, de a melegekkel meg a globalizmussal nem.
2012. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Szinte mindennel. Milyen jogom van beleszólni más életébe? Semmi. És ezt várom el másoktól is az enyémre nézve. Megértettem a játékszabályokat, nem zavarom és károsítom a környezetem, és szintén ugyanezt várom el a környezetemben lakóktól. Innentől kezdve hogy valaki napi 24-ben imádja Jézust vagy pénzért létesít szexuális kapcsolatot, az ő dolga.

Ha lehet kiegészíteném a kérdést azzal, hogy aki nem ért egyet, az milyen alapon akar mást korlátozni bármiben is. Indokolja is.

2012. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy kicsit belemennék ebbe a "kit mi zavar" dologba, mert ez a kulcsa az egésznek és elég megfoghatatlan. Nem zavarhat ha valaki máshogy él, gondolkozik mint Te. Zavarni lehet hanggal, szaggal, veszélyeztetéssel egyértelműen, de pl erkölcsileg is megzavarhatnak, ami a legsikamlósabb, és nem lehet határt húzni. Valaki írta, hogy "ha valakinek 50 piercing van az arcában, vörös tüskés haja van és tele van tetkóval a teste, akkor az már taszító!" Valakinek ez szép. Kell-e ellene tenni? Valószínűleg nem. Ha a piros hetesen dugnak előtted, zavaró. Kell-e ellene tenni? Igen. Hol a határ, amikor beleszólhatok más életébe. Ez azt hiszem mindenkinél máshol van, de amikor mások életét próbáljuk korlátozni, abba gondoljunk bele, hogy nem mindig mi leszünk az aki korlátoz.
2012. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!