Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy került 10 millió lengyel...

Hogy került 10 millió lengyel az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés

Azért 10 millió mégis csak rengeteg.Mint Magyarország összlakossága.


Bár mondanak pletykákat hogy a lengyelek egymást "emigráltatják" házasságkötés útján és miután megvan az állampolgárság elválnak ,ugyanezt mondják az oroszokról is de belőlük "csak" 3,2 millió él kint.



2012. júl. 15. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire hajóval és repülőgéppel kerültek oda. Ha jól tudom, csak kevesen utaztak busszal, vagy autóval.
2012. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem így értettem.


Hanem hogy ki az oka hogy a a kelet-európai népek közül lengyelből van a legtöbb az USA-ban.

2012. júl. 15. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy Európában mocskosul megszivatták őket, már a 18.-19. században aktív kivándorlók voltak, lásd Lengyelország felosztása.
2012. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
...de különben Franciaországba, az Egyesült Királyságba, Németországba vagy Magyarországra is rengeteg lengyel érkezett a háborúk során.
2012. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nézzük tényleg rengeteg,de a lengyeleknek nagyon rossz történelmi sorsuk volt ezért aki tudott emigrált a jobb élet reményében (nekem is voltak az őseim között lengyelek)

Amúgy meg az Egyesült Államokban 50,764,352 német származású ember él!! amivel ők az egyik legnagyobb etnikum az Usában

2012. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!