Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak tőlünk vettek el...

Miért csak tőlünk vettek el területeket Trianon alkalmával?

Figyelt kérdés
Mi az oka, hogy minket ennyire megróttak, más országokhoz képest?

2012. jún. 4. 16:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Másoktól is vettek el, csak azokkal a magyarok nem foglalkoznak.
2012. jún. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Melyik orszagtol vettek meg el?
2012. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez tény, hogy minket szopattak meg a legjobban, de azért nem csak tőlünk vettek el területeket.
2012. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Igaz, vettek el Németországtól is területet...

pl a visszafoglalt elzász lotaringia-t de még azon kívül vagy 6-8%-át elvették az országnak.

Tőlünk pedig az ország 73% lecsatolták, igaz milyen sportszerűek voltak, kíváncsi lennék, hogy az Antant hatalmai mit szóltak volna egy ilyen békediktátumhoz.


http://www.youtube.com/watch?v=LXUpDENvfsE

Ez lett volna ha...

2012. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 lizzi77 ***** válasza:
0%
Én azt hallottam, hogy a szövetségesek azon bizottságának a főnökét, De Coubertin bárót a felesége egy magyar nemessel(talán valamelyik Andrássy)csalta,és bosszúból történt így.Ha belegondolsz, mivel logikus magyarázat nincs,még igaz is lehet.
2012. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 lizzi77 ***** válasza:
0%
Szóval azon bizottságnak, amely eldöntötte az új határokat.
2012. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem kell hinni a mendemondáknak, ezer meg egyszer be van bizonyítva, hogy sem Clemencau, sem más nem ítélt a magyarok ellen Trianon során (sőt, bizonyos olasz, francia és angol vezetők kifejezetten szimpatizáltak a magyarokkal): http://www.youtube.com/watch?v=8i4PDhnttEs

A határokat stratégiai szempontok miatt igazították a környezethez, pl. egy folyón át sokkal nehezebb támadni egy országot, mint egy sík határszakaszon - a békefeltételek kitalálói is sejtették, hogy a magyarok ellen könnyen létrejöhet egy tömörülés ami meg is valósult a Kis-Antant képében. Lehet, hogy így az etnikai viszonyok nem lettek egyenlőek, de hát ez van, már több mint 100 éve volt. Sz*r dolog elveszteni egy háborút, de túl kell tenni magunkat rajta!

2012. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

kedves vagy..

MA van a 92. évfordulója Trianonnak.

Legalább ma ne lennének ekkora taplók.

Az tény, hogy valakiket nem zavar a múlt, DE engem igen is zavar, mert mi jártuk meg a legjobban. Ha más ország is hasonló sorsra jutott volna akkor még úgy, ahogy megbékéltem volna vele, de így nem.

2012. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Ha más ország is hasonló sorsra jutott volna akkor még úgy, ahogy megbékéltem volna vele, de így nem."


Ha már nekünk rossz, legyen másnak is rossz, avagy dögöljnö meg a szomszéd tehene is. Gratulálok, és még te "tirpákozol".

2012. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerinted a MI hibánk az amit a németek követtek el? Akkor gratulálok.

Szóval mi nevünkhöz fűződik minden rossz?

Az az érdekes, hogy mindkét vh.-ba bele kényszerítettek minket, mert függetlenek szerettünk volna maradni.

De az, hogy MI szívtuk meg az egészet...

Ez olyan mint ha megöl valaki egy embert és azért TE bűnhődsz meg ártatlan létedre.

Nekem sokkal jobban esne az, hogy nem csak én az ártatlan ember bűnhődök hanem a gyilkos is.

Vagy te beletörődnél szó nélkül, hogy lecsuknak?

Szóval ennyit erről.

2012. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!