Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki polgármester lehessen? Végzettség stb.

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 09:57
 1/10 tetro ***** válasza:
Meg kell nyerni a választást
2012. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs végzettséghez kötve,bárkiből lehet Polgármester aki összegyűjt megfelelő számú ajánlószelvényt,majd a választáson megválasztják az emberek.
2012. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
így van.én már indultam választáson egy kis faluban de csak 60 szavazatot kaptam:D
2012. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok szavazat kell hozzá, semmi más.
2012. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

18 éves

Magyarországon állandó lakhely

Magyar állampolgár

(vagy EU-s állampolgár)

(vagy bármilyen más állampolgár aki Magyarországon menekültként, letelepedettként, bevándoroltként él)

+

Sok-sok szavazat


Ja és nem lehet köztartozásod, nem állhatsz közügyektől eltilás alatt, normálisnak kell lenned (legalább papíron) :)

2012. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shai-Hulud ***** válasza:
54%

Írástudónak viszont nem kell lenned, az nem feltétel...

Tiszta röhej!

2012. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Komoly, hogy végzettség egyáltalán nem kell? Szavaznátok rám függetlenként, ha XI. kerület polgármesterének jelöltetem magam? :D Legyünk polgármesterek, vegyük át az irányítást!


Amúgy leginkább kapcsolati tőke kell hozzá szerintem. Nem véletlenül kötődnek a polgármesterek pártokhoz többnyire.

2012. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
a kisebb településen ha nem is maga a polgármester de a képviselőtestület tagjai nagyrészt a kocsma menői közül kerülnek ki.de tényleg így megy ám gyakorlatban.nem az számít hány nyelven beszélsz meg van e diplomád,a leghatásosabb ha kampányidőszakban fizetsz néhány kört
2012. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

#8!


Tökéletesen egyetértek..Bár én abban is kételkedem hogy szabályosan számolják e össze a szavazatokat.

2012. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :)
2012. jún. 1. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!