Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy kis lakosságú, kis méretű...

Egy kis lakosságú, kis méretű ország milyen előnyökkel bír egy közepes vagy nagy országgal szemben?

Figyelt kérdés
Jobban fel lehet húzni gazdaságilag egy kis országot, mint egy nagyot? Milyen előnyöket élveznek a pici országok lakói? (Magyarország Európai viszonylatban mondjuk közepes méretű) És mik a hátrányai?
2012. máj. 17. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

nem ettől függ.


egyrészt attól, hogy mennyi az okos és hülye ember arányaiban, vagyis inkább az, hogy találhatóak e okosak.


Attól is, hogy mennyi a dolgozni akaró kitartó ember.


és ez még kevés. a gazdasághoz ez marha kevés. Kell egy adottság, egy jó tulajdonság. Legyen az pl gazdag természeti erőforrás, pl arany, olaj, gáz vagy egy olyan termék, szolgáltatás amiben az ország egyedit és kelendőt alkot. Mint pl a svájci órák, bicskák, vagy amerikai telefonok, bár ott kína is kiveszi a részét.


És persze sokat számít az első pontból azaz a hülye emberek tömegéből fakadóan, az ország vetetése. Mert a hülye ember megválasztja azt aki szétlopja alóla az országot.


A kevésbé hülye max megválasztja azt aki lop mint az állat, de legalább csinál valamit.

2012. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem, amit az első írt az egy bámulatosan nagy baromság! Olyan nincs, hogy több vagy kevesebb hülye van egy országban, mint valami adottság. Egy állam minél fejlettebb, annál többet költ az oktatásra, annál magasabb lesz az iskolázottak és diplomások aránya és így tovább.


Kérdésre: szerintem a kis ország minden tekintetben hátrány. Általában a "nagyok" előbb utóbb úgy is elfoglalják vagy más módon függővé teszik. Van egy-két kivétel, mint Svájc, de az ilyen ritkaságszámba megy a történelemben, hosszú távon. Szóval meg kell most nézni: a nagy országok rendelkeznek nagy gazdasággal, masszív munkaerővel, piaccal ezért amikor mondjuk egy - a múlt miatt - gyenge állam felfejlődik, képessé válik "hódítani", gazdaságilag, kulturálisan stb. Ilyen volt az USA és most ilyen Brazília, Kína, Orosz Föderáció, India. Magyarán a "birodalmak". A kicsiket eltapossák, mint egy árva szúnyogot.


A tudás hatalom. Régebben a tudás kizárólagos birtoklása miatt volt képes egy pár európai nemzetállam kolonizálni a világ többi részét. Ez ma megszűnt a globalizációval. Napjainkban a tudás "egyenlő", de legalábbis hozzáférhető mivoltából a kisebb szúnyogcsípés méretű államok versenyhátrányba kerültek. Ez a véleményem.

2012. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!