Mit gondolsz az alábbi felvetésemről? Élelmiszerrel kapcsolatos!
Mint ugye tudjátok a boltokban minden fajta élelmiszerből válogathatunk és azok között is rengeteg gyártó, különböző minőségű termékeivel találkozhatunk...
Az élelmiszer előállításához ugye energia kell ami növeli vagy csökkenti egy termék kereskedelmi árát. Ide most sorolhatnám a vízfelhasználást, szállítási költséget és még ezer egy dolgot, amitől függ a végtermék ára...
Ugye ha ezen gondolatokból indulok ki és szeretnék minőségi termékeket enni, akkor szinte minden esetben mélyen a zsebembe kell nyúlnom...
Nézzünk egy példát: a vaj és a margarin között óriási a különbség. Kb. mint a kör és a négyzet...
A margarin főként azért olcsóbb, mert:
1. Gépekkel állítjak elő, szemben mondjuk egy minőségi kézzel készített teavajjal.
2. Olcsóbb alapanyogat használnak, szemben a teavajjal...
Ezek mellett még rengeteg indokot és gondolatot fel lehetne sorakoztatni...de...
Abból indultam ki, hogy minden terméknek van energiaigénye...
A konkrét kérdésem a következő:
Ha a vállalatok ráállnának a legjobb minőségű termékekre, akkor egy idő után a jobb terméknek is olcsóbb lehetne az ára a verseny miatt...
Lehetséges-e, hogy ha ez megtörténne, végsősoron az emberek egészsége, mint alap feltétel, illetve a Föld egészsége rohamosan fejlődne?
Hiszen minek olyan termékekre energiát pazarolni, ami
amúgy is ehetetlen, helyette mindenből lehetne minőségit előállítani.
Ezen ( mondjuk vállalkozási ) gondolatok mentén végighaladva, megvalósíthatóvá válna az elméletem (globális szinten)?
"A biológia órán tanult természetes körforgásból kimaradt egy komoly tényező: mégpedig az ember. A búzát megeszi a csirke a csirkét a róka a róka mikor elhullik ugye, tápanyag lesz belőle a búza számára (urambocsá: trágya).
Mikor ez ember eszi meg a csirkét és a kenyeret (búza), őt halála után temetőkbe temetik, vagy elhamvasztják. A temetőkben koncentráltan jelentkezik ugyan a tápanyag ez mégsem a búzát fogja táplálni csak az ott növekvő füvet, fákat, virágokat."
Azért ez nem egészen így van. Szerintem kicsit eltévedtél a biológiában, mert szerintem nem ismered az ürülék fogalmát. Tudod az a sok tonna tápanyag, amit egy ember az élete során fogyaszt, azért távozik a szervezetből. Néhány tonna ürülék formájában. Az egy kicsit többet jelent tápanyag szempontjából, mint egy holttest a maga pár tíz kilójával :)
Ha rendes trágyával trágyázzák a földeket, akkor többek között pl. disznótrágyát használnak, nem pedig darált disznóhullákat szórnak szét (az megy a párizsiba) :D
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Örülök, hogy néhány válaszadó tényleg elgondolkodott azon, amit írtam, nem pedig csak úgy beírt valamit!
Válaszolni nem fogok, mert csak információkat gyűjtök, így akinek lehetett, annak cserébe ment a zöld kéz!
A gondolatmenet sajnos hamis, a reklámok hatása érződik ki belőle. Egy termék árát elsősorban az előállítási költsége határozza meg. Ez alá nem lehet menni, mert veszteséges, így borítékolva a megszűnése. A jó minőségű termék mindenképpen drágább, mint a rossz minőségű. Ezért elérhetetlen, hogy ne legyen rossz minőségű, hiszen olcsóbban fogják adni. A verseny árletörő hatása hamis illúzió, amely csak igen csekély mértékben működik. Az ember találékony, hamarosan kitalálja a kartellt, visszafogott termelést, és ezer más dolgot.
A gondolatmenet elhanyagol egy alapvető feltételt. A világ ma nagyon heterogén, vannak nagyon gazdag és fejlett országok, és nagyon szegény, szinte állati sorban élő népek. Vajon mi venné rá a nagyon gazdag országokat, hogy az elmaradottabbaknak ne a selejtet szállítsák? Hiszen a minőséget sem megfizetni, sem előállítani nem tudják. Többek között Európának ma éppen ez a legfőbb gondja, a válság ezért nem oldódik meg. Vagy gondolod, hogy Franciaországot rá tudod beszélni valaha is francia Szomália felfejlesztésére?
Tisztelt utolsó!
Kijelenthetem neked, hogy írtózom a reklámoktól ( legalább 90%-uktól )
Indulj ki abból, hogy ha mindazt a szemetet ( sorolnám : chips, kóla, vegyszerek, dezodorok, stb... Sorolhatnám reggelig is) elhagynánk és nem termelnénk, akkor a többi termék ( ha a gyártó is úgy akarja-vagy ha a fogyasztók rákényszerítik a cégeket, hogy nagyobb felelősséget vállaljanak a termékek egészségre való hatásáért ) jóval olcsóbban kerülhetnének a polcokra, hiszen ha a felsoroltakból megmarad az energia, akkor a jobba jutna több!
A magam érveit megvédve, tegnap este egy szűk baráti körben pontosan azokat a dolgokat soroltuk fel, amit mi magunk is meg tudnánk termelni...
Azaz egy kezünkön megtudtuk számolni, hogy ténylegesen mire is lenne szükségünk egy boltból...
- Műszaki cikkek
- Ruházat
És kb ennyi. Minden mást; ha egy helyi gazdaság is összeáll, képesek vagyunk mi magunk is előállítani, ezzel védvén magunk környezetét.
Még egyszer, köszönöm a válaszokat!
Tiszteletem...
Ha jól veszem ki az írásodból, szerinted fölösleges dezodort, kólát stb.. gyártani?
Neked is kellenek a Műszaki cikkek, meg a ruházat. Ezek sem fontosak, és ugyanúgy veszik el az energiát, és az ezeket gyártó munkások készíthetnének élelmiszert is.
De muszáj ilyen dolgokat is termelni, mert az emberek boldogabbak lesznek, egy jó hideg kóla után, vagy frissen dezodoráltan lenni(csak hogy a példáknál maradjunk) Így az emberek jobban dolgoznak boldogan, és nagyobb hatásfokkal. Persze lehet úgyis élni, mint egy robot, eszel, dolgozol, alszol. Csak nem biztos, hogy érdemes, elég unalmas élet lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!