Mit gondolsz az alábbi felvetésemről? Élelmiszerrel kapcsolatos!
Mint ugye tudjátok a boltokban minden fajta élelmiszerből válogathatunk és azok között is rengeteg gyártó, különböző minőségű termékeivel találkozhatunk...
Az élelmiszer előállításához ugye energia kell ami növeli vagy csökkenti egy termék kereskedelmi árát. Ide most sorolhatnám a vízfelhasználást, szállítási költséget és még ezer egy dolgot, amitől függ a végtermék ára...
Ugye ha ezen gondolatokból indulok ki és szeretnék minőségi termékeket enni, akkor szinte minden esetben mélyen a zsebembe kell nyúlnom...
Nézzünk egy példát: a vaj és a margarin között óriási a különbség. Kb. mint a kör és a négyzet...
A margarin főként azért olcsóbb, mert:
1. Gépekkel állítjak elő, szemben mondjuk egy minőségi kézzel készített teavajjal.
2. Olcsóbb alapanyogat használnak, szemben a teavajjal...
Ezek mellett még rengeteg indokot és gondolatot fel lehetne sorakoztatni...de...
Abból indultam ki, hogy minden terméknek van energiaigénye...
A konkrét kérdésem a következő:
Ha a vállalatok ráállnának a legjobb minőségű termékekre, akkor egy idő után a jobb terméknek is olcsóbb lehetne az ára a verseny miatt...
Lehetséges-e, hogy ha ez megtörténne, végsősoron az emberek egészsége, mint alap feltétel, illetve a Föld egészsége rohamosan fejlődne?
Hiszen minek olyan termékekre energiát pazarolni, ami
amúgy is ehetetlen, helyette mindenből lehetne minőségit előállítani.
Ezen ( mondjuk vállalkozási ) gondolatok mentén végighaladva, megvalósíthatóvá válna az elméletem (globális szinten)?
Mennyit ittal?
Lehet az elelmiszerek helyett a szeszesitalok alkoholtartalmara kellene inkabb odafigyelned!
"Ugye ha ezen gondolatokból indulok ki és szeretnék minőségi termékeket enni, akkor szinte minden esetben mélyen a zsebembe kell nyúlnom... "
Ez így ebben a formában nem igaz. Neked a boltban úgy átkúrják a fejed, hogy csak úgy zizeg. Ott nem fogsz tudni minőséget venni, mert nincsen. Minden élelmiszer műanyagokból készül és teli van vegyszerekkel. Minőséget pedig egyetlen módon leszel képes beszerezni, ha magadnak termeled meg. Ha veszel disznót és felhízlalod, ha csirkét és felneveled. És még ezek is csak abban az esetben igazak, ha kizárólag a saját birtokodon termelt takarmányokkal táplálod. Amit a boltok minőségi termékként jobb áron árulnak, az épp csak kevésbé szemét mint az olcsó termék, de attól még nem lesz minőségi.
Most is meg kell feleljen bizonyos egészségügyi előírásoknak, az élelmiszer előállításának, szállításának és tárolásának.
A tartalmától pedig a nevének. Például, csak hogy a kérdésben használt példával éljak, nem árulhatják vajként a margarinkrémet. De például a mesterséges adalékanyagokat tartalmazó szeszesitalt sem árulhatják például pálinkaként.
Az egészségügyi előírások szigorításával csak azt érnék el, hogy nagyon megnő az élelmiszerek ára. Egy bizonyos szint alá nem fogják csökkenteni a cégek, mert ugye a profitszerzés a céljuk. Akkor mehetne lejjebb, ha fejlesztik a gyártástechnológiát (vagy kijátsszák az előírásokat), de így is csak nagyon lassan. A termelt mennyiség is visszaesne, ami végül is nem lenne akkora katasztrófa, legalábbis nálunk Európában, mert itt amúgy is rengeteget termelnek szemétre, globálisan viszont, ahol még így is keveset termelnek, már súlyos gondokat okozna.
"Ha a vállalatok ráállnának a legjobb minőségű termékekre, akkor egy idő után a jobb terméknek is olcsóbb lehetne az ára a verseny miatt... "
Igen ez így ebben a formában igaz. Bizonyos idő eltelte után semmivel sem kerülne többe mint a mai silány termékek. VISZONT! Amit az első hozzászóló leírt az bizony igaz! Minőségi termékelőállítással a Föld mai lakosságának alig egy tizedét lennél képes élelmezni. Ma henktáronként átlag öt -hat tonnát termelünk fajtakísérletes keresztezett hibrid fos kukoricából és búzából. A valódi minőségű FAJTISZTA búzából (ami valódi búza, nem ilyen hamisított szar) öt - hat mázsa (nem tévedés! 500-600 kg terem meg hektáronként.)
"Ha a vállalatok ráállnának a legjobb minőségű termékekre, akkor egy idő után a jobb terméknek is olcsóbb lehetne az ára a verseny miatt... "
Igen ez így ebben a formában igaz. Bizonyos idő eltelte után semmivel sem kerülne többe mint a mai silány termékek. VISZONT! Amit az első hozzászóló leírt az bizony igaz! Minőségi termékelőállítással a Föld mai lakosságának alig egy tizedét lennél képes élelmezni. Ma hektáronként átlag öt -hat tonnát termelünk fajtakísérletes keresztezett hibrid fos kukoricából és búzából. A valódi minőségű FAJTISZTA búzából (ami valódi búza, nem ilyen hamisított szar) öt - hat mázsa (nem tévedés! 500-600 kg terem meg hektáronként.)
Most megosztom veletek a természet körforgását, melyről sokan azt hiszik ismerik, valójában mégsem.
Miből lesz a csirke? > Takarmányból
Miből lesz a takarmány? > Műtrágyából
Miből lesz a műtrágya? > Kőolajból
Tehát valójában miből is készül a csirke és a búza? > Kőolajból
Az ember a túlnépesedés miatt, a magasabb terméshozam érdekében kezdett el műtrágyázni, rendszerbe folyamatosan kőolajat kell pumpálni, enélkül nem, vagy csak lényegesen kevesebb terméked, terményed lesz. Ha elfogy a kőolajkészlet, vége lesz a túlnépesedésnek és helyreáll a rend. Addig meg már csak kibírjátok ezzel sok a silány élelmiszerrel.
Még egy észrevételem osztanám meg e témával kapcsolatban, akinek nemrégiben halt meg hozzátartozója, barátja, ismerőse kérem ne olvassa tovább a hozzászólásom!
A biológia órán tanult természetes körforgásból kimaradt egy komoly tényező: mégpedig az ember. A búzát megeszi a csirke a csirkét a róka a róka mikor elhullik ugye, tápanyag lesz belőle a búza számára (urambocsá: trágya).
Mikor ez ember eszi meg a csirkét és a kenyeret (búza), őt halála után temetőkbe temetik, vagy elhamvasztják. A temetőkben koncentráltan jelentkezik ugyan a tápanyag ez mégsem a búzát fogja táplálni csak az ott növekvő füvet, fákat, virágokat. A talajvíz eljuttat ugyan némi tápanyagot a búzáig is, de elenyésző mennyiség ahhoz képest amit az ember élete során elfogyaszt. Tehát itt a körforgás megszakad és az itt elvesző tápanyagot kell kőolajjal bepótolni a rendszerbe. Amíg az ember minden logika és ésszerűség ellenére, a természet alapvető törvényeire is fittyet hányva gazdálkodik, addig ezen a földön nemhogy a hétmilliárdos lélekszámú populációnak nincs jövője, de még egy fél - egymilliárdosnak sem lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!