Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az Európai Unió szerepe a...

Mi az Európai Unió szerepe a világpolitikában és a világgazdaságban?

Figyelt kérdés
Valaki ki tudná nekem egy kicsit bővebben fejteni? Erről kéne írnom angolul, de magyarul se tudom, hogy kezdjek neki..:S

2012. máj. 1. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Európa fenntartsa versenyképességét a modern globalizált világban, és biztosítsa, hogy soha többé ne történjen meg újra a második világháborúhoz hasonló világégés. Hogy ez mennyire sikerül, döntse el mindenki maga.
2012. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Valaki0702 ***** válasza:
77%
Nézz utána a világkormány szónak. És abból minden kiderül és nagyot fogsz csalódni utána az Eu.-ban, készülj fel!.
2012. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, de esetleg valaki bővebben nem tudná kifejteni, hogy milyen tevékenységeket is folytat, amitől fontos szerepe van a világpolitikában és gazdaságban?
2012. máj. 2. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Összefogja/próbálja összekötni az európai államokat. Ez-elvileg-erőt ad nekik, mert így szinte egy. De amúgy nincs olyan nagy jelentősége, mint amekkorát tulajdonítanak neki.

Gondolj a "sok lúd disznót győz"-re.

2012. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ECL nyelvvizsgára (Az EU szerepe a világpolitikában c. pont) én is sokat tökölődtem mire kifejtettem, de végülis az alábbi szempontok mentén sikerült:


1. Gazdaságilag az EU óriás, politikailag törpe: Ennek okai, következményei. + Néhány mondat az EU világgazdasági súlyáról.


2. Mely területeken vannak a tagállamok között véleménykülönbségek: pl. migránskvóták, közös külpolitika, közös hadsereg létrehozása etc.


3. Hogyan próbálják egyes politikusok a problémát megoldani és mi ezzel kapcsolatban Magyarország álláspontja: a kétsebességes Európa modell lényegének ismertetése + a magyar vélemény.


Szerintem ez még így is kissé kevés, ha van valakinek ezen kívül ötlete, azt én is szívesen látom.

2017. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!