Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Eurázsiai...

Mi a véleményetek az Eurázsiai Unióról?

Figyelt kérdés

Elméletileg ha megalakulna, benne lenne : Oroszország, Fehéroroszország, Ukrajna, Kazahsztán.(vagy még Tadzsikisztán és Kirgizisztán?)


Miben lenne másabb mint az Európai Unió?


És ami fontos :

×××××××××××××××

Putyin beszédéből meg tájékoztatásából az is kiderült, hogy Magyarország is meghívást kapna az unióba.

Putyin miért hívná meg Magyarországot? (Úgy tudtam, hogy az orosz vezetésnek sincs jó véleménye Magyarországról)


Azért kérdezem hogy miért pont Magyarországot, mert pl Szlovákiát, vagy Lengyelországot nem hívná meg Putyin.



Mi a véleményetek?


(trágár bunkó kommentek nem kellenek)


2012. márc. 23. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egységesebb lenne, pl. az EU parlamentje egyenlő a bábeli rengeteggel. Az Eurázsiai Unióban az orosz lenne a gazdaság és politika nyelve.
2012. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Ugyanaz mint az Euról. Kerülni kell mint az erdőtüzet.
2012. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen sok ilyet olvastam, hogy pl Brüsszel helyett Moszkva diktálna.


De valahogy úgy látom, hogy Moszkva azért valamelyest foglalkozik a meglévő problémákkal is, míg az Európai Unió politikája mindenről szól csak a valóságról nem. (pl kisebbségi törvények, nyelvtörvény stb - le se tojták)

Nemrég valami sérelem érte az egyik orosz céget több országban, és Putyin mondta, hogy (gazdaságilag) megtorlás lesz ha nem hagyják abba....


Vagyis én úgy látom hogy Oroszo. a tettekben is megmutatja a hatalmát, nem csak "dirigál" egyesek szerint mint Brüsszel.



De javítsatok ki ha tévedek :)

2012. márc. 23. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát az eu is megmutatja ám a hatalmát (lásd 320-as euro árfolyam nemrég). Az is egyfajta fenyegetés volt.


Egyébként nekem is ugyan az a véleményem róla, mint az eu-ról: kerulni kell...


Szerintem a legésszerubb lenne Kozép Európában gondolkodni. Ha teszem azt a Visegrádi négyes szót tudna érteni, nem kellene ide semmiféle unió.

2012. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért nem tud szót érteni?


Amúgy Putyin miért pont Magyarországot hívná meg? És pl Szlovákiát vagy Lengyelo.-t miért nem?

2012. márc. 23. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az EU-hoz 2004-ben csatlakozó államoknak ki kellene lépnie az EU-bó egyszerre és egy egységes Közép Európai Uniót létrehozni, mert az EU ebben a formájában az új csatlakozóknak szinte a teljes gazdaságát megfojtja, felvásárolja. Egy gazdasági unió annak a legjobb, aki a legerősebb. A mi szempontunkból egy olyan közöspiac lenne kívánatos, ahol közelítőleg hasonló fejlettségi szintű államok vannak.

A korábbi lengyel vezetés hajlott is arra a magyar elképzelésre, hogy egy közép Európai Uniót kellene létrehozni lengyel vezetéssel, de valami miatt ez a lengyel vezetés cakk-pakk meghalt Oroszországban egy repülőbalesetben. Az óta ez a lengyel törekvés nem él tovább, a francia-német-lengyel-orosz tengely politikusai vették át az irányítást.

Az Eurázsiai Unió pont olyan lesz amúgy, mint az Európai Unió, azzal a lényeges különbséggel, hogy az orosz dominancia megkérdőjelezhetetlen.

Nekem amúgy a legszimpatikusabb a nemrég alakult Dél-Amerikai Unió, azért mert ott hasonló az államok fejlettségi szintje: [link]

Most az egész világ az EU mintájára szerveződő uniókba fog tömörülni, egy ilyen világban célszerű lenne véleményem szerint egy Közép-Európai Unió létrehozása, ez lehetne a megoldás.

2012. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazán egyik sem a legjobb. Az EU-ban is perifériában vagyunk, az Eurázsiaiban meg pláne azok lennénk.


Lényegre térve, hogy miben lenne másabb... Az oroszok nem olyan érzékenyek az emberi, polgári, stb jogokra, mint az EU (bár a szlovák esetet nézve az EU se nagyon töri magát). Egyértelmű lenne az orosz vezetés, ez jó is meg nem is, olyan téren jó, hogy nem kell évekig tétlenül nézni, mire a franciák meg a németek dűlőre jutnak egy témában, ugyanakkor az egyértelmű orosz vezetésről deja vu érzésem van...


Gazdaságilag egyértelműen jobb az Eurázsiai, hiszen földrajzilag hatalmas terület és szinte teljesen kiaknázatlan. Rengeteg nyersanyag van, az Európában szinte alig van már gazdaságosan kitermelhető nyersanyag.


A Közép-Európai Unió gondolata is érdekes, abban Mo. elég jó pozícióban lehetne földrajzilag és talán politikailag is, viszont nagyon kényes a déli államok rendezetlen vitái miatt. Másrészt, se az EU, se a EáU nem nézné szerintem jó szemmel, találnának megoldást, hogy szétverjék.


Ennek ellenére szerintem korai lenne kimondani, hogy ez vagy az a jobb. Az biztos, hogy teljesen egyedül maradni és bezárkózni a legrosszabb, ha nem szeretnénk Észak-Korea sorsára jutni.

2012. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!