Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha az EU helyett...

Mit szólnál, ha az EU helyett egy Eurázsiai Unió fele húznánk?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 6. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem szeretném.

Egyszer már "húztunk" arra felé, és nem sok jó sült ki belőle.

2011. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Hülyeség lenne, legalábbis számunkra. De mások sem járnának jól vele. Ez csak az SZU újraélesztése modern köntösben, legalábbis látszólag demokratikus és önkéntes alapon. De egyrészt az orosz birodalmi szemlélet úgysem viselné el, hogy ne ők dirigáljanak, másrészt pedig az EU még mindig pénzesebb és mentalitásban, kulturálisan is sokkal inkább követendő példa, mint az eurázsiai régió.


De persze akinek tetszik az a rendszer, annak csak a gyurcsányi szlogent tudom idézni: "Nem kell itt maradni, el lehet menni!". Tessék szépen megtanulni oroszul, önkéntes alapon, majd elköltözni Moszkvába vagy Szentpétervárra szintén önkéntes alapon, és élvezni az Eurázsiai Uniót. Biztos nagyon jó lesz, mire vártok hát?

2011. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
nem lenne jó, hiszen túl nagy lenne
2011. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem Amerika nem hagyná. Ha a hatalmi viszonyokat nézzük, van nekik Európa, Oroszország, Kína és az arab országok, ha most bármelyik kettő elkezdene közeledni egymáshoz, az szerintem nekik nem lenne jó. Hogy nekünk milyen lenne, hát nem tudom, szerintem elég európai szinten integrálódni, így is felvetődik rengeteg probléma, ami kérdéses, hogy mikor és egyáltalán meg tudják-e oldani.
2011. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Putyin annyiból okos, hogy ha az EU mintájára akar létrehozni egy ilyet, akkor nem kell évtizedekig agyalnia rajta, hiszen a minta adott, nemzetközi jogi szinten is ki van dolgozva.

Az már más kérdés, hogy a résztvevő országok mit szólnak hozzá, de hát már más világot élünk, mint 30-40 éve, még akármi is kisülhet az ötletből. És az ellenkezője is.

2011. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Köpnék mégegyet. Örüljünk ha egyszer sikerül az EUból kilépnünk, nem kell rögtön másik nyalható segg után néznünk.
2011. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!