Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor, ha elfogynak a...

Mi lesz akkor, ha elfogynak a munkahelyek?

Figyelt kérdés

A távoli jövőben rengeteg foglalkozás és hivatás meg fog szűnni, szinte el se tudok képzelni olyat, ami örök lenne.

Minek orvos, ha egy kapszulát beveszel és a benne lévő nanorobotok pillanatok alatt rendet vágnak?

Vagy tanár, ha interaktív számítógépes programok reggeltől estig magyarázzák a gyereknek a tananyagot?

Vagy rendőr?mikor ott a sok robot, akik szemmel mérnek sebességet és valóban semlegesek vallási és egyéb szempontból?

Mi lesz akkor a Föld lakosságával?Megfordul a folyamat és a fejlett országokból a fejlődőkbe fognak vándorolni az emberek?


2012. márc. 22. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem fog megtörténni, mert addigra jönnek a géprombolók és lerombolnak mindent. A csúcstechnológia a tőkések kezében van, így újra kitör a proletár-burzsuj háború.
2012. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz a vege, h a proliknak vege lesz a dalnak.

Lesz a felso 10 ezer meg egy raklap robot, aki a prolikat fogja helyettesiteni.

2012. márc. 22. 22:46
 3/19 anonim ***** válasza:
The Matrix...
2012. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%

ettől nem kell félni.


Példa: tesóm Svájcban él. Olyan kocsija van amibe bele van építve a telefon, minden számítógép vezérelt, van benne kamera ami figyeli az útfelfestést, ha le akarsz térni róla, akkor visszakorrigálja kicsit a kormányt, stb...


Az egész családnak ipad 2-je, iphone 4g-je, mac-je van.

és még sorolhatnám.


Ott olyan technológiákat használnak tök alapszinten ami itt csak álom. Tehát amikor ezek a nanorobotok megjelennek a fejlett országokban, akkor itt még mindig a szike lesz a menő. Lesz majd más munka, legalábbis úgy normális. Ha eljutunk odáig, hogy a munkákat csak a robotok végzik el, akkor a következő az lesz, hogy élni is a robotok fognak helyettünk, akkor meg már mind1 lesz...

2012. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Zoli780806 ***** válasza:

ugyan dehogy....dolgozó nép mindig kell..... nincstelen tömegek miből vásárolnak? Ha nem vásárolnak miből hízik tovább a gazdag?


Ha elérjük azt a fejlettségi szintet, hogy mindenhol csak a robotok dolgoznak, akkor valószínű már leszünk olyan kultúrális/szellemi szinten, hogy ezt a kérdést megoldjuk.

De szerintem ez még elég messze van, elég körülnézni a világban...

2012. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Vd-WVOQwTYU&feature=related


Ilyen rendőrök kellenének az utcákra tömegoszlatóknak milyen jók lennének :D

2012. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Már sokszor feltették a hozzád hasonlók ezt a fantáziátlan kérdést! Mégis mi lenne? Valaki innen a gyk-ról azt írta és mellesleg tökéletesen igaza van: "...akkor majd felszabadul az emberiség a fizikai munka kényszere alól..." (először a történelemben, alig várom). Mellesleg, hogy lehetsz, kérdező, ilyen fantáziátlan? Akkor majd lesz átképzés és mindenki szellemi munkát fog végezni! Azt ne mondd már nekem, hogy egy tervező munkát automatizálni lehetne, mert nem lehet! Az alkotó munka, amit gép nem tud elvégezni! Ilyen egyszerű és már nagyon unalmas ez a "gépek elveszik a munkát" szöveg!
2012. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Mi lesz akkor, ha elfogynak a munkahelyek?"


Teljesen sohasem fogynak el.


"Minek orvos, ha egy kapszulát beveszel és a benne lévő nanorobotok pillanatok alatt rendet vágnak?

Vagy tanár, ha interaktív számítógépes programok reggeltől estig magyarázzák a gyereknek a tananyagot?"


Mozdonyfűtőkre sincs már szükség, sőt, kézimalmok sincsenek. Ennek ellenére a munkahelyek nem tűntek el, csak megváltoztak, illetve a társadalom összmunkaideje csökken.


"Mi lesz akkor a Föld lakosságával?"


Egyre kevesebbet fog dolgozni, ahogy ez már több mint 100 éves tendencia.

2012. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Akkor majd lesz átképzés és mindenki szellemi munkát fog végezni! Azt ne mondd már nekem, hogy egy tervező munkát automatizálni lehetne, mert nem lehet! "


1. Az emberek 3/4-e nem képes önálló szellemi munkát végezni. IQ=120 alatt csak rutin szellemi munkára képesek, ami simán gépesíthető. A számítógépek megjelenése rengeteg efféle munkahelyet megszüntetett már és ez a jövőben is folytatódik.


2. A tervező munkák legnagyobb része automatizálható.


Természetesen nem fogják a gépek "elvenni a munkát" az ember elől - de a jövő nem úgy fog kinézni, ahogy egyesek naivan elképzelik.

2012. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A tervező munkák legnagyobb része automatizálható."

Igen, rosszul fogalmaztam. Alkotó munkára gondoltam, heurisztikus megoldásokat igénylőekre (is). Ha ezek automatizálhatóak, akkor nagyon le vagyok maradva...

2012. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!