Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A második világháborút hogyan...

A második világháborút hogyan lehetett volna megakadályozni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy,elöbb utóbb lett volna világháború.Ha nincs fajelmélet akkor is,mert a válságnak így is volt közvetett hatása.
2012. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy gyors lemenetelű járványban meghal az emberek 30%-a pl.
2012. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Németország totális állammá alakulása után már sehogy. Esetleg ha a Weimari Köztársaság által 5 év börtön helyett ötvenet kapott volna Hitler hazaárulásért. Más vezetővel talán békésebben alakultak a dolgok, de azután is nagy szerencse kellett volna, hogy a hatalmas társadalmi feszültségek elmúljanak.


Véleményem szerint ha Németországot gazdaságilag is megtörték volna az I. VH-ban (mert ugye meghagyták végig gazdasági nagyhatalomnak), akkor nem tudott volna kiépülni és legrosszabb esetben is csak egy békésebb fasizmus jött volna létre, mint például Olaszországban.

2012. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mért kellett volna megakadályozni?
2012. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy gyors lemenetelű járványban meghal az emberek 30%-a pl."


Na esetleg így. De a túlnépesedés mindenképp kezelni kell valahogy.

2012. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én történész vagyok és az a véleményem, ha az első világháború után igazságos békét kötöttek volna a győztesek, valamint ha a világ pénzeszsákjai megértőbbnek mutatkoztak volna a gazdasági válság szociális feszültségének kezelésében, akkor biztosan nem tört volna ki.


Egy francia diplomata azt mondta a versaillesi béke aláírásakor, hogy "ez nem béke, hanem egy húsz évre szóló fegyverszünet". Igaza lett, mivel 19 év és néhány hónap múlva kitört a második világháború.

2012. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A háborúzás az emberiség kezdete óta jelentős tényező. Talán kissé hülyén hangozhat, de ez szerintem a Föld egyfajta védekező mechanizmusa az elnépesedés ellen. Csak 1-et mondok: Élettér elmélet, így már meg is van magyarázva minden (és ez nem feltétlen a ásványkincsek, táplálék szerzés, gyarmatosítás és az energiaforrásokról szól). 2050-re a tudósok szerint a 9milliárd főt is eléri.

Elvileg addigra 3 Földre lenne az ideális, hogy elférjünk.

Ergo akár milyen szörnyű hallani az afrikai éhezésekről, háborúzásokról (a vegyiháborút én is ellenzem), de azon emberek hiánya egy új kort adott nekünk. Ha még élnének, akkor annyival is többnek lett volna valakije, vagyis még többen lennénk, amit nem bírnának el a Föld készletei.

Amúgy tuti, hogy lesz még 3. sőt egy 4.-et is megmernék kockáztatni. De nézzük a jó oldalt...

Inkább nem írnék már többet, mert nem lenne túl erkölcsös. De szerintem ezen el lehet gondolkozni.

2012. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán az I. világháború megakadályozásával. De az országok történelme nem olyan, mint egy autó. Ha azt szeretnénk, hogy más felé menjen, elfordítjuk a kormányt. Persze lehet így is, csak legyen valaki, aki képes elfordítani a kormányokat. Méghozzá összehangoltan.
2012. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!