Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Régen miért ábrázoltak torzszü...

Régen miért ábrázoltak torzszülött állatokat a címereken, zászlókon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy genetikai kuriózum, ha néhanapján kétfejű állatok születnek, vagy például hatlábú borjú, szárnyas macska, stb, (bár egyes vidékeken viszonylag gyakoribbak, pl Horvátországban, a Dráva mentén gyakoriak a kétfejű hüllők) de miért használták őket előszeretettel hatalmi jelképként?

Gondolok itt például az osztrák kétfejű sasra, de mondhatnám az albán vagy a montenegrói zászlót is, vagy a Salamon család kétfarkú oroszlánját.



2012. febr. 29. 03:46
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyrészt mert különlegesebbek, másrészt sokszor két körülbelül egyforma erős család vagy hatalom egyesülését ábrázolták benne, hiszen sokszor királyok, nagyobb urak adták össze a fiaikat, lányaikat egymáshoz, hogy így egyesítsék erőiket.
2012. febr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
A hatalom már eleve egy torz dolog,pláne ha belegondolunk,hány olyan uralkodó volt, akinek nem volt ki mind a négy kereke. Ezek a mutáns állatok valóban nagyon találóak a címereken...
2012. febr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy az adott nép mitológiájában szerepel az az állat, mint valami védőszent.
2012. febr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, mentek a zöld kezek.

Én amúgy arra gondoltam, hogy ugyanúgy, ahogy a foggal született, vagy a hat ujjú csecsemőt is táltosnak tartották, ezeknek a mutáns állatoknak is természetfeletti erőt tulajdonítottak. De a többi magyarázat is logikusnak tűnik.

2012. márc. 1. 04:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!