Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszűnhetnek az államok...

Megszűnhetnek az államok közötti háborúk?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges? Nemrég láttam egy statisztikát, hogy 50 éve folyamatosan csökken az államok közötti háborúk száma, ott azt a következtetést vonták le, hogy egy idő után el is fog tűnni az államközi konfliktus (nem a gyilkolás, polgárháború, stb...). Szerintetek ez lehetséges vagy túl utópisztikus?
2012. jan. 21. 13:23
 1/9 Antimod ***** válasza:

Túl utópisztikus.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez legalább olyan útópisztikus, mint az egyenlőség biztosítása. Európában volt már ilyen. A napóleóni háborúkat követő 100 évben Európa kb. olyan volt mint most. A közbeélődő osztrák-porosz, porosz-francia háborúkat megfeleltetheted mondjuk a délszláv háborúnak (amit azért sokan elfelejtenek, hogy Európa egyik legvéresebb és legbrutálisabb konfliktusa volt a történelemben), vagy a volt szovjet tagköztársaságok egymás közötti , vagy más országokkal vívott háborúinak. ű

Aztán, hogy-hogy nem ezután a száz év után 25 éven belül két olyan háború rázta meg Európát, amilyet még nem látott a világ.

Ne ringassuk magunkat álomba, mert szörnyű lesz felébredni.

2012. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bárcsak!
2012. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt egy szóval sem mondtam, hogy én is így gondolnám. Egyszerűen csak a véleményetek érdekel...
2012. jan. 21. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Megszűnni soha nem fognak, csak egy-egy időszakra abbamaradnak a konfliktusok. A világ elcsendesül. Ez egyfajta vihar előtti csend. A felszín alatt meghúzódnak az ellentétek és indulatok aztán egyszercsak brutális erővel feltörnek. Ez a ciklikusság jól megfigyelhető a történelemben.
2012. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem attol (is) fugg, hogy mit nevezunk allamok kozti haborunak. Ha ket allam hadseregenek nyilt harcat, akkor lehet igaza a statisztikanak.

De ma a legtobb hatalomra torekvo allam MEG nincs abban a helyzetben, hogy nyiltan tamadhasson, es ilyenkor a kulonbozo terrorcsoportokat kuldi harcba. (Ld pld. Iran a Hamaszt es a Hezbollat kuldi Izrael ellen, de van sok mas pelda is). Ez a teny meg azoknak latszik igazat adni, akik szerint egyszercsak kirobban a lufi.

2012. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az allamok kozti haboru akkor fog megszunni, ha SENKI nem fog hatalomra torni. Ez ket esetben lehetseges:

1. Minden allam egyenlo, es ezzel a helyzettel mindenki elegedett (TELJESEN UTOPISZTIKUS)

2. Az eppen hatalmon levok olyan erosek, hogy senkinek sincs eselye sikerrel felvenni a harcot veluk szemben. (Szerintem ez volt a helyzet az urtolso 50 evben)


Az USA gyengulesevel sajnos tobb anspirans is palyazik a hatalomra - vagyis ha nem akarunk haborut, akkor olyan USA elnokre lenne szukseg, aki vissza tudja szoritani a probalkozasokat - vagy onkent visszavonja az orszagat (Ilyen volt Gorbacsov - gyulolik is erte az oroszok)

2012. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3. Létrejön egy világállam
2012. jan. 21. 16:36
 9/9 anonim válasza:
Soha nem fog megszunni, mig olaj vagy egyeb erdekeltsegek vannak abba az orszagba amivel haboruba all. Mikor mar nem lesz mit elvinni oda tobbe nem mennek.
2012. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!