Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Államcsőd idején meggazdagodni?

Államcsőd idején meggazdagodni?

Figyelt kérdés

Több hozzászólásban olvastam, hogy: "Aki résen van, az annyit kaszálhat egy becsődölt országban, amennyit nem szégyell."


Például ingatlan felvásárolással.


Most Görögországban államcsőd van? Vagy hamarosan eljön? Akkor ott így meg lehet gazdagodni?


Hogy kell ezt érteni?


2012. jan. 19. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Görögországban már megvolt az államcsőd
2012. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

abban az esetben ha neked a csőd idején épp van egy tonna devizád vagy aranyad, stb, akkor marha gazdaggá fogsz válni. Ugyanis.


Adott egy 10milliós ország, ahol az emberek többségének HUG-ja van. Ez a HUF kecskeszart se fog érni az államcsőd után. És a legtöbb embernek csak ennyi lesz. Emiatt a külföldi deviza, arany, stb többet fog érni. Magyarán az országon belül gazdagnak fogsz számítani.


ingatlan, én nem tartom az ingatlant jó befektetésnek.

2012. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kamumail:

Görögország esetében ez nem működik, mert ott euro van.

Magyarország esetén a forint értékelődne le, de akkor akinek euroja vagy aranya van, az sem gazdagodna meg, csak nem csökkenne a vagyona.

2012. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én nem görögről beszéltem, hanem úgy általánosságban.

Görögországban pedig nincs csőd tudtommal, csak ahhoz közeli állapot.


Szerintem itthon a valuta meg arany sokkal többet érne államcsőd idején mint most. Ha jól tudom alapból azzal járna,hogy a devizák elszállnának, hisz nem érne annyit a Ft mint most. Márpedig ha 1 EUR nem 300 Ft-ot hanem 1500-at ér, akkor itthon is többet fog érni.

2012. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, de az inflációban is lenne egy nagy ugrás, tehát ha most egy kg kenyér 300Ft, akkor 1500Ft-os euro esetén az is 1500Ft lenne.
2012. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állampapírt kell venni, most a Görögöknél is viszonylag olcsó, de folyamatosan megy fel az értéke. Ez itthon is jó üzlet most.
2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi az üzlet állampapírban?


Mennyi eurómnak kell lennie, hogy jól járjak?

2012. jan. 19. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Az az üzlet, hogy a sok támadás miatt lement az értéke, mert mindenki szabadul tőle, most lehet olcsón venni, később meg eladni, akár rövid távon sem rossz üzlet.
2012. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!