Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy a...

Akik azt mondják, hogy a liberalizmus bukni fog, azok hogy képzelik el a folyamatot?

Figyelt kérdés

Már évek óta azt olvasom, hogy a liberalizmus felemészti önmagát, bukni fog, már most is rohad stb...

Ezt nem értem, egyáltalán hogyan kell elképzelni?


A melegházasság párti nyugati emberek egyik nap úgy kelnek fel, hogy "mától azt gondolom, hogy a homoszexualitás nem helyes"? Esetleg a füvező tinik leteszik a jointot? Vagy az ateisták hirtelen hívők lesznek? A holland társadalom, amely elvileg a legtoleránsabb, holnap elűzi a bevándorlókat?


Én igazából pont az ellenkezőjét látom. Már nemcsak a generációk egyre liberálisabbak, hanem ugyanazok az emberek, mondjuk a 10 évvel korábbi önmagukhoz képest.



2012. jan. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
a liberális kapitalista ország csak a társadalmat kizsákmányoló vagy azt bomlasztó elemeknek kedvez. pl: tőkések, pedofilok stb. A liberális kapitalista országok tele vannak bevándorlókkal akik általában nem dolgoznak mert nem tudnak, vagy nem akarnak. ők az őslakosokkal ellentétben nagyon sok gyereket vállalnak az ő számuk nő, az őslakossák csökken. Ezek az országok nem csak erkölcsileg és társadalmilag,de gazdaságilag is válságban vannak ahogy láthatjuk napjaink híreiben is. A liberális kapitalizmus kedvez a legkisebb tömegeknek ez egyértelműen rossz rendszer!
2012. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt keleten észbekapnak a kulonbozo nációk, nyugaton meg majd egy szép napon seggbeb.sznak mindenkit a bevándorlók. És tudod mi ez utóbbiban a vicces? Hogy még igazuk is lesz :D
2012. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindketten a bevándorlókról írtatok. De mi van az olyan országokkal, ahol nincs olyan sok, pl. Finnország? Vagy a most erőteljesen liberalizálódó Csehország?
2012. jan. 14. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mondják hogy bebukik mert egy bazi nagy káosz lesz belőle. Átcsap az anarchiába. Mindenki már mindent megenged magának a jogrendszer önmagába omlik mert nem bírja követni a rendszert. A drogosok egyre keményebb drogot akarnak legalizáltatni utána a fél ország néz ki a fejéből és senki nem mozdul dolgozni. Elfogy a pénzük nem bírnak venni anyagot utána mindenre képesek érte akár ölni is. és így tör ki a totális káosz. Szerintem nézd meg a Madmax 1 et. abba erről is szó van jobbat nem tudok. A segg a mai kor puncia lett a nagy liberalizmustól arról meg én nem tehetek. Nem követem a divatot szóval nem tudok hozzáfűzni ezen kívül semmit.
2012. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csehország és Finnország pont nem azok az országok, amelyekben a liberalizmusnak valami nagy hagyománya lenne. Csakhát "populáris" kultúra, meg a tobbi, amit a médiumok kovetendo példaként mutatnak be... ok inkább majmolják a nyugatiakat. Nem hinném, hogy nagy traumájuk lenne abból, ha elbukik a liberalizmus :) egy dolog, másik meg az, hogy itt is vannak ám bevándorlókat helyettesíto elemek, nah nekik viszont alapjaiban rendítené meg életuket a lib. bukása :D (akinek nem világos, a cigányokról beszéltem)
2012. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!