Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik országhoz tartozott a...

Melyik országhoz tartozott a kommunista eszme és a béke eszméje?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A kommunista eszme a Szovjetunióhoz, a béke eszméjét pedig sok ország magára öltötte különféle indokokból. Svájc és Ausztria pl. kimondta, hogy örökké semleges országok lesznek, Nepálban a buddhista hagyományok miatt mondtak ki hasonló dolgokat, Amerika egy kicsit kicsavarva a szó értelmét "a béke érdekében háborúzik" illetve Svédország szokott még hasonló szlogeneket hangoztatni.
2011. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amerika egy kicsit kicsavarva a szó értelmét "a béke érdekében háborúzik" "


Már Caesar is megmondta. Ha békét akarsz, készülj háborúra!

Bár ennek hatékonysága vitatható, de az USA pont ezt csinálja.

És mellesleg ezt csinálta a Szovjetunió is. Támogatta a háborúskodást Koreában, Vietnámban és Afrika tucatnyi országában, hogy végül megvalósuljon a világforradalom és mindenütt béke legyen.

A kommunizmus és a béke eszméje együtt megvolt a Szovjetunióban, de a gyakorlatban egyiket sem valósították meg. Kommunizmus helyett személyi diktatúra volt, béke helyett pedig a távoli jövőbeli béke elérése érdekében folytatott háborúskodás.

2011. nov. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kommunista eszme Németországhoz köthető.
2011. nov. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

"Már Caesar is megmondta. Ha békét akarsz, készülj háborúra!

Bár ennek hatékonysága vitatható, de az USA pont ezt csinálja."


Egyáltalán nem vitatható. A békét ezen az egyetlen módon érheted el. Az USA pedig pont nem ezt csinálja. Ők rendszerint elkövetnek egy önmerényletet, melyet ürügyként felhasználva rohannak le másokat.

2011. nov. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem vitatható. A békét ezen az egyetlen módon érheted el."


Viszont az agresszió jó eséllyel csak még több agressziót szül.

Pl. konkrétan ezért tört ki az első világháború. A nagyhatalmak már évtizedek óta egy olyan játékot játszottak, hogy minden konfliktusra (nyilt, vagy burkolt) háborús fenyegetéssel reagáltak, remélve, hogy a másik fél ettől megrémül és kész lesz kompromisszumot kötni.

Kissinger ezt az ún. "csirkejátékkal" illusztrálja, aminek lényege, hogy két ember száguld egymás felé egy-egy autóban és az veszít, aki előbb elkapja a kormányt.

Ez az elv tökéletesen megfelel a fent említett elvnek.

A hiba csak ott van, hogy a nagy számok törvénye alapján egyszer be fog következni az a szituáció, amikor egyik fél sem rántja el a kormányt.

Ez történt 1914 nyarán. Szarajevóra reakcióként az Osztrák-Magyar Monarchia elkezdett fegyverkezni. Erre reakcióként Oroszország is mozgósítani kezdett.

Nem akartak háborút, de ugye, "ha békét akarsz...", viszont erre válaszul Németország is elkezdett fegyverkezni, támogatandó a Monarchiát. Erre válaszként Franciaország és az Egyesült Királyság is elkezdett fegyverkezni, támogatandó Oroszországot.

Tipikus "csirkejáték"-szituáció.

Senki nem akart háborút. Az Antant arra számított, hogy a fenyegetés hatására a Monarchia kész lesz békés úton rendezni a krízist, hogy ne legyen háború, a Monarchia és Németország pedig arra számított, hogy a fenyegetés hatására az Antant elnézi az agressziót Szerbia ellen, mert nem akarnak háborút.

A kormányt viszont senki sem rántotta el és amikor a Monarchia hadat üzent, erre Oroszország is hadüzenettel reagált és elkezdődött egy olyan háború, amit úgy istenigazából senki sem akart.

Ezért mondom hogy ennek az elvnek a hatékonysága igencsak vitatható.

Természetesen vannak olyan helyzetek, amikor bizonyosra vehető, hogy működni fog. Pl. ha az USA áll szemben relatíve gyenge arab országokkal, nyugodtan fenyegetőzhet háborúval, mert ha még lennének is olyan hülyék az arab vezetők, hogy belemennek, akkor is könnyedén győzhet.

Azonos erejű országok között, vagy gyengébb ország oldaláról erősebb felé viszont teljes mértékben lutri az egész, mint azt a fentebbi példa is mutatja.


"Az USA pedig pont nem ezt csinálja. Ők rendszerint elkövetnek egy önmerényletet, melyet ürügyként felhasználva rohannak le másokat."


Ez teljesen más tészta.

"Ha békét akarsz, készülj háborúra."

Az hol béke, ha folyton háborúzol?

Ez arról szól, hogy ha azt akarod, hogy senki se zargasson, fegyverkezz fel állig és töröld mindenki képébe, hogy ha csak megmukkan, azonnal bevered a pofáját!

Viszont ez csak akkor működik, ha indokolatlanul sosem teszed meg.

Persze, néha példát kell statuálni, de azt is úgy, hogy érthető legyen, hogy ez miért történt és egyértelmű legyen, hogy a megtámadott fél provokálta ki.

Csak azért, hogy odacsaphass, nagyon veszélyes casus bellit gyártani. Ez az elv legalábbis egyáltalán nem erről szól.

Manapság inkább Kína folytat ilyen politikát, bár nem fegyveres téren. Mindenkivel bratyizik, de nyilvánvalóvá teszi, hogy amint az ő belügyeibe ártja magát valaki, akkor baj lesz.

Nem üzen hadat. Kínának nem ez a módszere. Viszont megszakítja az aktuális tárgyalásokat, gazdaságilag tesz keresztbe az érintett félnek stb.

Az USA teljesen más elvet követ.

2011. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. nov. 8. 22:47
 7/8 anonim válasza:
Amerikai Egyesült Államok
2011. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én azt cáfolnám hogy ha békét akarsz készülj a háborúra idézettet ez az erőszakos mondja vagyis a primitív megoldás a békéhez inkább nem is az mert gyűlölet gyűlöletet szül vagyis sose lesz vége a láncnak ha állandóan háború lesz mert csak önös érdekek lesznek mögötte.


Empátiából megértés, megértésből béke lesz!!

Albert Einstein is megmondta 1 idézetében hogy a békét megértéssel lehet fenntartani.

2012. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!