Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a válságnak...

Lehetséges, hogy a válságnak jön egy újabb hulláma?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem válság, amiben most vagyunk, hanem a rendszer vége.
2011. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krameri ***** válasza:

épp az újabb hullám közepén vagyunk

USA adóssága elérte a kiszabott limitet(utolsó pillanatban azért kitolták a határt, hogy ne legyen csőd), emiatt usd, euró, stb érezhetően gyengül a nem usd alapú valutákkal szemben(pl svájcifrank)

2011. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, azt ami most zajlik már nem lehet a régi módon leírni, a régi fogalmakkal értelmezni. Vagy ha mégis ezt akarom, akkor azt lehet mondani, hogy ez már egy rendszerszerű permanens válság, ami addig nem ér véget (már időnként alábbhagyhat), amíg a rendszer vagy teljesen össze nem omlik, vagy lényegesen át nem rendeződik ideértve a fő működési módokat és az egyes államok és régiók szerepét.


Egyre több helyen mondják ki, hogy az európai államok és az USA adósságai visszafizethetetlenek. Nem beszélve a magyar államadósságról. A másik probléma, hogy Európának és az USA-nak valós gazdasági teljesítménye nincs, a virtuális pénzcsinálásból meg örökké nem lehet megélni. És mindez még a mi életünkben drámai formában ki fog derülni.

2011. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

A "nagy világválság 1929-1933 ig tartott, a Kelet-ázsiai válság a kilencvenes évek végén, szinén eltartott a kézezres évek elejéig.

Nem kiabálnám még el nagyon, hogy most valami egészen más következik, bár lehetséges.

2011. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

2008-ban kitört egy válság. Ez 2009 tavaszáig tartott. Ezt élénkülés követte, néhol fellendülés. Most ennek vége és itt egy újabb válság. Ezt ismét fellendülés követi majd.


Nem "a válság" újabb "hulláma" érkezett el, hanem visszatért a világgazdaság az 1982 előtti modellhez, amikor 3-4 éves gazdasági ciklusok voltak. Valószínűleg idén kissé visszaeshet a fejlett országok gazdasága, aztán jövőre ismét növekedésnek indul, és legközelebb valamikor 2014-15 környékén esik vissza.


Ez egyébként, hogy kb. ez lesz, 2009 óta nyílt titok, persze aki zeitgeistot meg kurucinfót néz/olvas, az nyilván nagyon meg van lepve.

2011. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

21:32


"Én azt hiszem, azt ami most zajlik már nem lehet a régi módon leírni, a régi fogalmakkal értelmezni."


Valóban. Ami most zajlik, azt nem lehet az 1982-2007 közötti fogalmakkal leírni, hanem vissza kell térni az 1982 előtti fogalmakhoz. Ez persze "újdonság" azok számára, akiknek a történelmi perspektívája tegnapig terjed.

2011. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és amúgy 15 éves vagyok, azért kérdeztem, mert szeretnék tisztában lenni a körülöttem zajló dolgokkal :)
2011. szept. 2. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!