Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megvennétek az ilyen könyvet?

Megvennétek az ilyen könyvet?

Figyelt kérdés
"Előbb találkozik egy magyar kisgyerek turbános szikh kisfiúval külföldi gyerekkönyvben, mint roma főhőssel egy magyar kiadványban. A hazai meseírók kínosan kerülik a kényelmetlen helyzeteket. Kell-e a meséknek a valóságról is szólni? "
2011. aug. 14. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mese a legfajsúlyosabb irodalom,csak sajnos,erről elfelejtkezik mindenki.Én például ha másutt nem is,a meséknél szigorúan cenzúráznék.A gyerek,aki a meséken keresztül csodálkozik rá a világra,tanul meg különbséget tenni jó és rossz,szép és csúnya,helyes és helytelen között,nem mindegy,miről hall.A mese lehet modern,de közvetítse a helyes irányt.Szerintem túlságosan kényes téma mesébe fogalni olyan (előítéletes) kérdéseket,ami a felnőtteket is megosztja.Én nem örülnék neki,vagy legalábbis nagyon meggondolnám,hogy meséljek-e ilyent.
2011. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Én meg azt mondom, hogy a régi jó magyar népmesék, Benedek Elek meg Grimm eddig is bejött, ezután is jó lesz. Minek vegyünk elő újat, ha jó a régi is?
2011. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
100%
A mese értékeket kell közvetítsen, így az etnikai kérdéseket célszerű kerülni bennük. Eleve, nem a főhős etnikai eredete a lényeges ebben.
2011. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Milyen könyv?

Ki akarják adni ezt a pár sort könyv formájában?

2011. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!