Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha választhatnátok? Olyan...

Ha választhatnátok? Olyan országban élnétek mint Görög. Portugál, Olaszország, vagy nálunk?

Figyelt kérdés

Az említett dél-országokban magas nyugdíjak, több 1000 Eurós fizetés van. /bár a görögöknek is súlyos megszorításokkal szembe nézniük. pl. elveszik a 14. havi nyugdíjat és nem kapnak már azért se külön juttatást ha, rendesen megjelenek a munkahelyükön. stb/

Szóval ezek az államok , csőd szélén állnak velük szemben, akik állítólag jó tanulók vagyunk.


2011. júl. 23. 22:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%
Rendben van, Isten fizesse meg nekik. Én maradok a munkánál.
2011. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy "vatikáni valutáért" (=Isten fizesse meg) nem adnak kenyeret. Értem amit Máté (illetve itt Helmet) írt, de az nem fedi teljességgel mai életvitelünket. Lelkileg felemelő így állni a dolgokhoz, de azért ha neadjisten valakinek nincs mit enni az evangélium egyedül nem fogja megmenteni. Sajnos ilyen a világ, pénz nélkül még önmagának sem tud semmit termelni az ember.
2011. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Akinek pénze nincs, az nem sok örömet lelhet benne.

Mondjuk engem akkor sem boldogított, mikor volt. Lehet, hogy nem volt nekem elég sok. Viszont álítólag a pénzből soha sincs elég.

Sok tehetős ember "lelki szegény". Ezeket nem a sok pénz boldogítja, hanem ez az állapot.

Szerintem ezt te is tudod, mert ha választanod kellene (kívánom, hogy sose kelljen) a vagyonod, és a családod között, akkor biztosan tudnád, hogy mi boldogít, és mi nem.

Érdekes lelki gyakorlat a kövekező:

Képzeld azt, hogy egy léghajóban vagy, ami egyre sűlyed. Minden ott van veled, amit az egész életedben megszereztél, és most egyesével ki kell dobnod egymás után mindent, és mindenkit. Különben a léghajó az utasokal együtt elvész.

Biztosan te is tudod, hogy milyen sorrendben szórnád a holmit...

2011. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre is válaszoljak: ha nincstelen lennék megcéloznám Olasz- vagy Görögországot, a déli részeken legalább a fűtéssel nem kell törődni. De a jelenlegi körülmények között inkább itthon maradnék.
2011. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

A csóró mindenütt csóró, de legalább nem akarják elvenni amilye van.

Ebben az országban, mióta törtnelmet írnak, mindíg nagyon hírtelen, és nagyon gyorsan változtak a rendszerek. Én itt talán még gazdag sem szeretnék lenni, mert egyszer még valaki megkívánja a mindenemet, és viszik.

Vitték itt már minden második-harmadik generációban, a széljárásnak megfelelően.

2011. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
38%
Helmet, azt nem írtad hogy mekkora mennyiség maradhat a léghajóban hogy fenn maradhasson. Egyébként abszolút nem vagyok lelkiekben szegény, ezt a vallási fanatikusok szeretik hangoztatni a gazdagabb emberekre, palástolva azt hogy nekik nem jött össze az élet. Ezért is menekülnek Istenhez. Amikor egy hívő rokonom fia meghalt egy autóbalesetben, könnyek nélkül csak annyit mondott, Isten akarta így. Hát köszönöm szépen. 12 éves volt.
2011. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nem állítottam, hogy te lelkiekben szegény volnál, és én nem vagyok fanatikus, sőt vallásos sem. Az is igaz, hogy nekem "nem jött össze az élet", legalábbis abban az anyagi értelemben nem, amit te értessz alatta. Viszont ez engem újabban egyre kevésbé érdekel, pedig vallásos sem vagyok.

Sokan menekülnek egy valamilyen Istenhez, és ez sokuknál a gyengeség jele. Ez a rokonod is talán nem akart "nyilvánosan" összeroppanni. Van aki magának sem vallja be, hogy gyenge, inkább elbújik a papok palástja mögött.

Amúgy abban a lelki gyakorlatban az a nehéz, hogy ha komolyan veszed, akkor semmi nem maradhat a léghajóban.

Éppen az a lényeges, hogy kinek mi az, ami, vagy aki legutoljára marad bent a kosárban, az mutatja, hogy te ki is vagy valójában.

2011. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
De ha semmi és senki nem maradhat a léghajóban, akkor mindenféleképp le fog zuhanni. Ennek semmi értelme. Ez úgy lenne helyes hogy két választás előtt állhatnál. Vagy kidobsz mindent és a családoddal együtt megmenekülsz, és a nulláról kezdheted újra, vagy a családodat dobod ki, a vagyonod meg megmarad és megmenekülsz. Így volna értelme.
2011. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
nem érzitek úgy, hogy kicsavartátok a kérdés lényegét? mert szerintem nem az volt a kérdés, amire ti most válaszolgattok
2011. júl. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Valóban, de ez nem egy köznapi logikai játék. Nincsen "logikus" megoldása, ez egyfajta "tanmese" önmagunknak, önmagunkról.

Ha nem akarod, akkor nem gondolod végig, de eredetileg a feladat szerint a léghajó mindenképpen lezuhan. Talán azt szimbolizálja ez, hogy az élet is mindenképpen véges. Lényegében "átvitt értelmű". Amit, akit a legfontosabbnak tartassz, az marad legtovább veled, mielőtt "lezuhan a léghajó".

Végülis arra próbálja az embereket ráébreszteni eza gyakorlat, hogy kinek mi a igazán fontos, az egyetlen legfontosabb.

2011. júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!