Miért a beteg emberekre hárítják a munkanélküliség
miatt kiesett járulékok terheit?
Figyelt kérdés
A szívbetegek gyógyszereit is érinti ez a bejelentett áremelés. Mi köze van egy beteg embernek ahhoz,hogy a gazdasági válság miatt megszűnt munkahelyek miatt kevesebb járulék folyik be az államkasszába. Ők tehetnek róla?
2009. márc. 22. 08:53
1/9 anonim válasza:
A tb járulék nem a nagy "államkasszába" megy, hanem a gyógyításra szóló kasszába. Ebből fizetik a betegellátást. Ha kevesebb pénz folyik bele, akkor valamire nem jut. Gyógyításra annyi pénz van csak, amennyit az állampolgárok gyógyításra "összedobnak". (pl. USA-ban még ez sincs)
Te honnan vonnád el, ha nem a gyógyszertámogatásból?
Olyanokat ne írj, hogy "a politikusok béréből" mert az nem az a kassza. Ha a béredet csökkentenék a válság miatt, azt te sem pótolhatnád a szomszéd Jóska pénzéből.
2009. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Ismerős a költségvetés, tb.alap fogalma, de furcsa a válaszodban az,hogy "annyi pénz van, amennyit az állampolgárok összedobnak". Hát szerintem ez nem az összedobásról szól. Egyébként nem vagyok szívbeteg és már 37 éve fizetem a saját és mások betegellátását.Én "bedobom" a saját gyógyszereim árát.De: nagyon sok nyugdíjas már nem tudja lassan kiváltani a gyógyszereit.Ezen a területen a kormánynak is van bőven "bedobnivalója" Nem venném el a fizetésükből, de a költségvetésben lehet átcsoportosítani.
2009. márc. 22. 10:18
3/9 anonim válasza:
Senki nem tehet semmiről, de valakinek fizetnie kell, nem?
2009. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Persze át lehet csoportosítani, de ha valahonnan átcsoportosítanak, akkor meg majd mások teszik fel újabb kérdést itt, hogy miért pont ők...
2009. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Már ne haragudj, de bármilyen galád dolgokat is tett a magyar állam az elmúlt pár évtizedben, azért nem nevezném ki felelősnek a gazdasági válságért. Hogy milyen mértékben érintette Magyarországot a válság, azért részben felelős, de nem a világválságért. Ha egyszer nincs pénz, akkor mit lehet tenni? Sajnos a magyar állam nagyon szociális: egyik oldalon nagyon bőkezűnek akar tűnni, míg a másikon elveszi, amit adott. Egyébként ez a válság mindenkit érint. Nálunk is rengeteg dolgot megvontak, a legtöbb ismerősöm fizetése 20-30 ezerrel lett kevesebb. Tehát mindenkire hárul új teher. Nem mondom, hogy ez vigasz, de ez ellen nem tudsz tenni. Más országokban még rosszabb a helyzet. Sőt, az emberek még az életben nem hallottak szívbeteg gyógyszer támogatásról.
2009. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
De igenis annyi pénz van, amennyit az állampolgárok összedobnak. A TB-ben a B biztosítót jelent. Csak ez egy állami irányítású biztosító. Amikor a MÁV-biztosító becsődölt akkor sem az állam csoportosított át a költségvetéséből. A Tb kassza és az államkassza két különböző dolog, nincs köze egymáshoz.
Ezért olyan a költségvetés, mint a példában a "szomszéd Jóska pénze"
A legtöbb ember több pénzt tesz bele, mint amit kivesz belőle, mivel pár betegség kezelése nagyon költséges.
Te mit tennél. Megdrágítanád 2000 szívbeteg gyógyszerét, vagy nem gyógyíttatnál 2 rákos gyereket? (az arányt onnan veszem, hogy egy leukémiás közeli rokonom gyógyszere több millió forint évente.)
Örülhetünk, hogy nálunk van szolidáris betegbiztosítás.
2009. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
ja,csak ezt a rendszert a most vezető politikusaink és bandájuk találta ki,hogy könnyen hozzáférjenek a befizetett pénzekhez,hogy ez így rendben van? hát nincs.
2009. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
mert a kormányunk felelőssége csak odáig terjed amíg a lóvét fel kell venni,aztán amikor baj van minden és mindenki hibás csak ők nem
2009. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
13:07 Lehet,hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést,és az sem írtam bele,hogy megint elvett a kormány az egészségügytől, de hogyan kérdezheted azt,hogy 2000 szívbeteg gyógyszerét emelném és nem gyógyíttatnék meg 2 leukémiás gyereket? Ez a példa/összehasonlítás erkölcstelen! Természetesen a beteg gyerekek(és az összes beteg)ellátása a legfontosabb.Ezért ajánlom fel évek óta az adóm 1%-át is a gyógyításra,kifizetem a szájjal,lábbal festők képeslapjait...és sorolhatnám.Mindenki családjában van beteg, gyógyszeres kezelés alatt álló hozzátartozó.Az a 4+2% eü.járulék,amit tőled is levonnak havonta nagyon kevés. Az államnak igenis kell segítséget nyújtani.Nem azokról a munkanélküliekről beszéltem,akik jelenleg veszítették el -önhibájukon kívül- a munkahelyüket, hanem azokról,akik önszántukból nem akarnak dolgozni, mert minek. Őket is ellátják az orvosi rendelőkben,kórházi kezelésben is részesülnek, de nem fizetnek egy fillért sem.A min.bérrel bejelentett(de több bért fizetnek) dolgozók után sem a tényleges járulékokat fizetik a vállalkozók.Kérdésemben csak kiragadtam egy példát napjaink megszorításai közül.Ha kizárólag a befizetett járulékaink tennék ki az egészségügyre fordított kiadásokat hát!!!!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!