Ha 1914ben nem tör ki a háború, és a teljes háborús fenyegetés felszámolódik (totális béke) akkor ma hol tartanának a tudományok? Hogy nézne ki a világ? Hogy élnének az emberek?
"Ha 1914ben nem tör ki a háború, és a teljes háborús fenyegetés felszámolódik (totális béke)"
Attól, hogy 1914-ben nem tört volna ki háború, nem lett volna totális béke. Ha 1914-től totális béke lett volna, akkor az egy teljesen más működésű emberiségről szóló mese, és nem tudunk semmit arról, hogy az a homo sapienstől teljesen eltérő mesebeli faj mire lenne képes.
"akkor ma hol tartanának a tudományok?"
Valamivel előrébb, mint most, hiszen a háború anyagi és emberveszteségekkel jár.
"Hogy élnének az emberek?"
A lényeges különbség nem a technikában lenne, hanem az emberek egymás közti viszonyában. Lehet, hogy még mindig erős különbség lenne tekintetes, nagyságos és méltóságos stb. urak között, lenne úri és cselédkorzó, a nőknek nem lenne választójoguk stb. A társadalmi különbségeket ugyanis az I. és II. vh. nagyon erősen átalakította azzal, hogy a parasztokat, munkásokat, szakmunkásokat és polgárokat összekeverte a lövészárokban (a paraszt döbbenettel tapasztalta, hogy a polgár is eszik, iszik és vécézik, a polgár döbbenettel tapasztalta, hogy a paraszt is tud beszélni és gondolkodni, még talán érzései is vannak) és az állam gondoskodott mindenkiről, a nők pedig hadiüzemekben dolgozva bizonyították be, hogy ők sem gyermekek vagy idióták, akiket háziállatként kell kezelni. E nélkül az élmény nélkül a rendi társadalom csak lassan bomlott volna és még máig is lennének maradványai.
14:21
"Minden kicsit is értelmes ember tudja, hogy a haditechnika mindig 2 lépéssel a sima technika előtt jár."
Ez igaz, csak logikailag semmi köze nincs ahhoz az állításhoz, hogy a háborúk segítik a technikai fejlődést. Semmi köze. Gondold végig.
De ha feltesszük ,hogy béke van a világban és nincs háborús fenyegetettség akkor ugye nincs haditechnika. Akkor a kormány nem fogja ösztönözni a fejlesztéseket mint a háborús vagy fegyverkezési erőfeszítések miatt. Pénz nélkül pedig nehéz a technológiát fejleszteni.
A technológia fejlődését pedig az általad is említett társadalmi változások is segítették.
De csupán ha az informatika fejlődését nézzük a háború nélkül biztos hogy később fejlődött volna ki a mai szinte. Mert a háború előtt semmire sem becsülték ezeket a gépeket. A háború alatt az ellenség kódjait törték fel vele. De ha ugye nincs háború akkor nincs informatikai fejlődés, ami aztán a további fejlődést is nagyban segítette. Az űrtechnológia és a légi közlekedés szintén elmaradásokat mutatna. A meteorológia is ide sorolható. De van még pár dolog ami a háborús találmányokhoz kapcsolódik.
20:11
"Akkor a kormány nem fogja ösztönözni a fejlesztéseket mint a háborús vagy fegyverkezési erőfeszítések miatt."
Békében is van harc, ami ösztönzi a fejlődést, ez a piaci verseny.
"a háború előtt semmire sem becsülték ezeket a gépeket."
Ez tévedés. A programozás mint olyan először az iparban jelent meg (szövőszékek, esztergapadok stb. programozása), általános célú programozható számítógépet először matematikai célokra építettek, adatfeldolgozó rendszereket először népszámlálások feldolgozásához, később nagy cégek könyvelésének intézéséhez. Ezek a technológiai fejlesztések már a 20. század elején is léteztek.
Nem lehet bebizonyítani azt, hogy ha elmaradtak volna bizonyos katonai fejlesztések, akkor nem történt volna ugyanannyi vagy több civil fejlesztés. Ez csak egy vélemény. Persze érv formája van, több a semminél, de nem bizonyítható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!