Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki volt az az ember aki a...

Jóska Pista Sanyi kérdése:

Ki volt az az ember aki a legnagyobb hatással volt a 20. század alakulására?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ki alakította és formálta leginkább a 20. század történelmét, ki volt rá a legnagyobb hatással.

(Nem azt kérdem ki volt a legpozitívabb vagy legnegatívabb személy.)


2011. máj. 24. 15:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Most mondanám, hogy Adolf Hitler, de akkor nagyot tévednék. Igen, ő is benne van a történelmünkben (még a magyar történelemben is, lásd Bécsi döntések, Waffen SS csapatok Bp.-re küldése, stb), de egy ember nem ér semmit sem, ha nincsenek támogatói. "


Azért azt nem mondhatjuk hogy Hitlernek nem voltak támogatói. Azért volt egy pár. Ha az országon belüliektől eltekintünk akkor Olaszország, Japán, és az úgynevezett csatlós államok. A háború előtt még még a Szövetségesek közül is voltak támogatói. Lásd Molotov-Ribbentropp paktum, Müncheni egyezmény.

De például Angliában a Mosley féle párt, vagy az USÁ-ban

Fritz Kuhn pártja.


A hibát ott követte el hogy egyszerre túl sok országot próbált legyőzni. A világ több mint felét azért nehéz legyőzni.

2011. máj. 24. 19:28
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdező - én nem mondtam egy szóval sem, hogy Hitlernek nem voltak támogatói, hanem pont az ellenkezőjét, ha mögötte nem álltak volna ki, akkor semmit sem érhetett volna el, de ezt, bárkiről is el lehet mondani.
2011. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Pedig abból a részből azt szűrtem le. De ezek szerint félreértettelek.
2011. máj. 24. 19:42
 14/15 anonim ***** válasza:
Lenin. Ha Oroszországban nem jutnak hatalomra a bolsevikok, az egész világtörténelem másként alakul. Valószínűleg Hitler is csak egy névtelen senki maradt volna.
2011. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Lenin. Ha Oroszországban nem jutnak hatalomra a bolsevikok, az egész világtörténelem másként alakul. Valószínűleg Hitler is csak egy névtelen senki maradt volna."


Szerintem a mi lett volna kérdésekkel nem érdemes foglalkozni mert nem tudhatjuk.


De Lenin nagy hatással volt ez biztos.

2011. máj. 24. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!