Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki volt az az ember aki a...

Jóska Pista Sanyi kérdése:

Ki volt az az ember aki a legnagyobb hatással volt a 20. század alakulására?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ki alakította és formálta leginkább a 20. század történelmét, ki volt rá a legnagyobb hatással.

(Nem azt kérdem ki volt a legpozitívabb vagy legnegatívabb személy.)


2011. máj. 24. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát szerintem nem igazán határozható meg egyetlen ember. A német, az angol, amerikai politikusok, francia államfők, szojet vezetők egyaránt felsorolhatóak ide. Szerintem mindegyiknek ugyanolyan fontos szerepe volt a történelem alakulásában. Az egymáshoz, a saját céljaikuhoz, bel- és külpolitikájukhoz fűződő kapcsolatuk az érdekes inkább, és ezek a célok mozgatták a világot. Nem tudnék egyetlen személyt kiemelni.
2011. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Egy személyre nem lehet rámondani mindezt. Kb olyan mint az a kérdés, hogy ki volt a 20. század legnagyobb müvésze! Voltak csoportok és irányzatok. Az irányzatoknak pedig vezetöje vagy "arca".
2011. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem olyan is jó akit ti magatok annak gondoltok. Afféle szubjektív vélemény is megfelel.
2011. máj. 24. 16:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A legismertebb, akinek köze volt hozzá, és nagy hatással volt, az szerintem Hitler.
2011. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Adolf Hitler.

Isten áldja és nyugodjék békében.

2011. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Hol?
2011. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Rothschildok. Vagyis a Rothschild család.

Ők vetették mega a pénz alapú "újbarbár" világrend alapjait.

2011. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Most mondanám, hogy Adolf Hitler, de akkor nagyot tévednék. Igen, ő is benne van a történelmünkben (még a magyar történelemben is, lásd Bécsi döntések, Waffen SS csapatok Bp.-re küldése, stb), de egy ember nem ér semmit sem, ha nincsenek támogatói.

A történelemben, még a királyok korában is ez volt, lásd IV. Bélát, hogy az ő korában miért is rendelkeztünk gyenge védelemmel a tatárokkal szemben. Amikor meg a törökök jöttek, akkor is voltak belviszályok minálunk, előbb ketté szakadt az ország, majd három felé.

Példának itt van még Mátyás király is, aki létre hozta a zsoldos hadsereget, de a halála után, nem sokáig maradt fent (azt meg hagyjuk, hogy egyesek manapság beképzelik maguknak, hogy ők a Fekete sereg, miközben közük nincsen hozzájuk).

Ha meg igaz, ez a pénzügyi rendszer és a bankok, akkor azoknak, akik ebben részt vesznek, de hát, itt sem egy emberről lehet beszélni. Minden féle képen, a Szovjetunió létrejötte megváltoztatta a világot, mert utána lett a 3. birodalom (van egy olyan teória, hogy egyesek, pont a Szovjetunió ellenfelét látták benne, aki képes lenne legyőzni őt, de mégsem ez történt).

2011. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Karl Marx, vagy Lenin...
2011. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Helmet, a pénzuralom már az 1700 évek elején kezdődött, amikor Anglia és Hollandia kereskedelme a leginkább felemelkedett. Ez nem 20. századi :) Első voltam egyébként.
2011. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!