Szerintetek az arab/észak-koreai vagy az USA-beli/EU-beli társadalmi rendszer lesz az emberiség jövője?
Materiális életkörülményeit és individualitását feláldozva egyesül majd az emberiség egy szent eszme zászlaja alatt, vagypedig javulnak a materiális életkörülmények és mindenki élni fog, mint vízben a hal, mindenféle transzcendens életértelem nélkül?
Melyik tetszene jobban és miért? Szerinted melyikben van a bolygó jövője?
"Materiális életkörülményeit és individualitását feláldozva egyesül majd az emberiség egy szent eszme zászlaja alatt"
ilyen sose lesz.
Amúgy egyik sem lesz totálisan jellemző, mindig is lesznek gazdagabb és szegényebb régiók, más rendszerekkel.
Nem vagyok cigány jósnő.
Arra gondolok, hogy a nyersanyagok előbb-utóbb elfogynak. Ezenkívül ha nem fogynának mégsem el, akkor is a környezeti terhelés úgy megnövekeik, hogy az jelenlegi fogyasztói kultúrát már nem bírja el.
Elképzelhető gyors összeomlás, vagy lassabb átmenet, de hosszabb távn szerintem a populáció csökkenése várható a valóban fenntartható lélekszámra.
Azt azonban, hogy ez fog-e, és ha fog, akkor milyen ideológiával fog párosulni, azt nem tudnám megmondani. Akár káosz, vagy anarhia is elképzelhetó átmentieg, de hogy azután milyen "rendszer" áll, állna fel azt lehetetlen megmondani.
Utolsó, azt már próbáltuk, és nem jó.
Hol voltál te idáig? Most születtél ide?
"Szerintetek az arab/észak-koreai vagy az USA-beli/EU-beli társadalmi rendszer lesz az emberiség jövője?"
Egyik sem. Mindegyik rendszer a fejlődés egy adott pontja. A fanatikus iszlám megragadt a középkorban - nem csoda gazdaságilag nincsenek a toppon, mélyszegénység, stb... - míg a nyugat is a fejlődés egy adott pontja. Ez nem a végpont. Tehát nem lehet a jövő.
"Materiális életkörülményeit és individualitását feláldozva egyesül majd az emberiség egy szent eszme zászlaja alatt, vagypedig javulnak a materiális életkörülmények és mindenki élni fog, mint vízben a hal, mindenféle transzcendens életértelem nélkül?"
Azt nem érted, hogy ott nem azért követnek "szent eszmét", mert annyira tiszták, jószívűek, bölcsek, hanem azért mert még nagyon szegények és a vallás az egyetlen vígasz számukra. A nyugaton pedig nem azért tűnik el a vallás, mert ez a csúnya gonosz nyugat - ahogy vona is tartja - és elvesztettük az értékeinket, hanem azért, mert jólét van és a tudomány képes megmagyarázni azokat a dolgokat, amiket régebben az emberek a vallásokból vettek. Régebben a nyugat is legalább olyan fanatikus volt, mint az iszlám világ. Ez nem nyugati sajátosság, hanem a technológiai fejlettség része. Amint a globalizációnak köszönhetően arra is eljut a fejlődés és azáltal a jólét, ott is el fog tűnni a vallás. A fanatikus terroristák pont ezt látják és - bár nem tudják, legfeljebb tudat alatt - a technológiai fejlődés ellen közdenek. Ahogy vona is - ő mellesleg valami őskeresztény táltoskirályságról álmodik titkon, ahol napi szinten vannak akasztások a Kossuth téren. De minden próbálkozásuk hiábavaló, a fejlődés megállíthatatlan.
"Melyik tetszene jobban és miért? Szerinted melyikben van a bolygó jövője?"
Én egyenlőre jól érzem magam a nyugati civilizációban. De ez sem a vég a társadalmak társadalma. Ezt is meg fogják haladni. Ahogy a kapitalizmust is. De nem a kommunizmus formájában.
"Szerintetek az arab/észak-koreai vagy az USA-beli/EU-beli társadalmi rendszer lesz az emberiség jövője?"
Értelmetlen kérdés. A jelen lesz szerinted a jövő? Azaz változatlanságra számítasz? Egyik jelenlegi "rendszer" sem lesz a jövő.
Amúgy meg nincs "arab rendszer", nincs "EU-beli rendszer", nincs "amerikai rendszer". Amerikában más jogrendszer van, mint mondjuk Magyarországon. A politikai rendszer is erősen különbözik. Megint más a francia politikai rendszer. Az arab államok jogrendje megint teljesen más tészta, és a politikai rendszereik is sokfélék. Szóval nemlétező fogalmakat használsz.
Azt meg végképp nem értem, hogy került az arabok mellé Észak-Korea. Teljesen más tészta.
"Materiális életkörülményeit és individualitását feláldozva egyesül majd az emberiség egy szent eszme zászlaja alatt"
Már csak azt kellene megmondanod, mi az a "szent eszme". Mert szerintem most csak süketelsz, nem gondolsz semmi határozottra.
Amúgy meg felsorolsz valami "szent eszme vs. anyagi kényelem" ellentétpárt, aminek eleve semmi értelme, mert a kettőt nem kell szembeállítani. Utána megkérdezed, mi lesz a jövő. Hát szerintem az, mint eddig: kinek ez, kinek az tetszik. Hogy aztán ennek mégis mi köze van Amerikához vagy az arabokhoz, azt meg végképp nem értem.
Az izraeli vagyok
Na ugye, hogy vannak itt gondolkodo emberek is! Nem csak kocsogok jarnak a GYIK-ra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!