Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi van a szlovákiai magyarokkal?

Mi van a szlovákiai magyarokkal?

Figyelt kérdés
Etnikai párt helyett, egy vegyes, identitás nélküli pártot választanak meg, szinte csendben tűrik a sorozatos őket másodlagos állampolgárként kezelő törvényeket, jó példa erre a tegnapi dalfesztivál is, ahol Szlovákiától 0 pontot kaptunk.
2011. máj. 15. 19:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Lemondhatsz róluk. Sajnos két generáción belül kiölik belőlük a magyarságtudatot.
2011. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az etnikai párt a választások előtt nem azt mondta, hogy szavazzatok ránk, mert milyen jó lesz akkor nektek, ezt meg ezt igyekszünk majd elérni a parlamentben, hanem azt, hogy a másik "magyar" párt milyen szemét, hogy a rá adott szavazatok kidobott szavazatok, és aki rájuk szavaz, "rossz" magyar, és hogy azok ott milyen árulók, hogy együttműködnek a szlovákokkal és szlovákul is hajlandóak megszólalni. Szerintem ezért nem ők kerültek be a parlamentbe. Az egyik napilapban többször normális interjú helyett selfinterview-t jelentettek meg mint fizetett politikai hirdetés, amiben egyszer sem hagyták ki a másik párt szidalmazását, a másik párt elnöke viszont mert beszélni és interjút adni. Nem azt mondom, hogy az etnikai párt rosszabb, viszont attól, hogy a másikat fikázzák, nem lesznek szimpatikusabbak.

Gyerekem még nincs, hogy bárhova is beírassam, a törvények meg mondhatnak akármit, én akkoris magyar maradok. Eddig sem a törvények alapján használtam a nyelvtudásom, ezután is csak attól fog függni, hogy az, akivel éppen beszélek, tud-e magyarul, vagy nem.

2011. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

"másodlagos állampolgárként kezelő törvényeket, jó példa erre a tegnapi dalfesztivál is, ahol Szlovákiától 0 pontot kaptunk."


Ennek mi köze pl: a nyelvtörvényhez? Attól, hogy egy kretén műsorban 0 pontot kaptunk Szlovákiától, miért lennének a szlovákiai magyarok másodrendűek?

2011. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

"gyébként is a romániai magyaroktól, és a szerbiai magyaroktól is 7 illetve 8 pontot kaptunk, "


Honnan veszed, hogy csak az ott élő magyaroktól?

te most komolyan ebből akarsz következtetéseket levonni?

uramisten -.-

2011. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"zen még az sem vátoztat, hogy a felvidéki magyarok Wolf Katira leadott szavazatait a szlovákiai szolgáltató egyszerűen nem továbbította."


Mondjuk ezt eddig nem tudtam o.O

forrás: hvg.hu

2011. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is külföldi vagyok (nem szlovákiai) és mégis magyar iskolába írattak be, és most is magyar egyetemre járok! Igen is felmerjük vállalni a magyarságunkat!
2011. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

sajnos sok felnott iratja be szlovák suliba gyerekét. sot már ovodába. holott van magyar ovoda és suli is...

engem magyar suliba irattak,és nagyon orulok neki. Nem tudnám elképzelni hogy szlovák suliba járjak.

2011. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Felvidéki magyarként most nagyokat nyeltem, mielőtt fogalmazni kezdem gondolataim...


Politika:

MKP helyett a Hídra azért szavaztak sokan, mivel az MKP szart sem csinál, semmi más dologhoz nemtud hozzászólni, valamint nemveszi ki a részt semmiben, csak magyar témában...igen, fontos ez, de nemcsak ebből áll a politika..gazdasági, szociális témákból 0...a Híd ebben csinált valamiféle kompromisszumot...nem vagyok Hidas, manapság nincs párt amikben az én nézeteimet vállalni lehetne..



Iskola:

Magyar iskolákba jártam,szinte végig..

Ami a probléma, hogy sajnos sokan szlovákba adják, mivel így vagy úgy ,de a szlovák nyelv szükséges itt az élethez...és sajnos úgy van összeállítva a tanterv stb, hogy magyar iskolában sose tanul meg az ember szlovákul...ezért sokan szlovákba adják, mivel jobban érvényesül...

nem értek ezzel egyet, mindenképp magyarba fogom íratni leendő gyermekeimet, de ez más téma...


Miért tűrünk??


Csak ugyanannyira tűrjük a sok baromságot, mint Magyarországon is a nép :)

Túl birkák a kelet-európai népek ahhoz, hogy felálljanak és tegyenek valamit.

Valamint mikor a saját nemzettársainktól(értsd: magyarországi magyarok) megkapjuk, hogy nemvagyunk magyarok, meg hasonlók, az eléggé kitud ábrándítani minket belőletek...


Amúgy meg akiknek akkora szája Magyarországon, azok nagy része lett volna az első, aki szlováknak vallja magát az 1947-es deportálások során, csakhogy békénhagyják :)

A magukhoz hasonlók lenézik a felvidéki magyarokat, vagy más elcsatolt részről lévőket, de nemgondolnak bele abba, hogy nekünk kicsivel nehezebb magyarnak maradni itt, mint ott maguknak ahol nemzetiségi problémákkal lényegében nemkell számolni!

2015. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!