Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt (már...

Miért gondolják azt (már akik), hogy a nemzetközi közösségi oldalak (pl. Facebook, Twitter, stb. ) létrehozói és üzemeltetői a titkosszolgálatok?

Figyelt kérdés

Nem akarok hergelni senkit, ne azért kérdezem!


Válaszokat köszi!


2011. ápr. 16. 21:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is a titkos szolgálati megfigyelés miatt, akkor a munkahelyeknél való felvételnél számít, hogy kinek - mi van a profiljában. Valakit egy pár, bulizós fotó miatt nem vettek fel a munkahelyére, pedig azok a képek, legalább 15 évesek, de a főnöknek ez nem számított. Mivel, mindenhol van net, ezért nem árt az óvatosság, bár azt mondom, hogy aki, magáról, szinte minden adatot megad, az meg is érdemli, ha ellene használják fel. A hülyeségre nincs mentség.
2011. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen bűnözőket figyelnek a titkosszolgálatok. Egyszerű polgárokat is szemmel tartanak, mint régen például a Stasi. Akik ezt állítják nem paranioásak, csak a dolgok mögé tekintenek, nem bégetnek együtt a sok agymosott birkával.
2011. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Amúgy sztem pont ez az a terület, ahol egyik tábor sem fikázhatja le a másikat!

Azért mert ad 1: akik szerint a titkosszolgálatok megfigyelnek mindenkit, milyen bizonyítékod van rá? ad 2: akik szerint nem, mi bizonyítékod van, hogy valóban nem?


Mintha nem léteztek volna totális diktatúrák a Földön...khm, persze, most nem az van, elvileg, de szerintetek a sztálini diktatúra I. GALAKTIKUS SZTÁLINISTA TOTÁLIS DIKTATÚRÁNAK hirdette meg önmagát, és mindenkinek azt mondta, hogy "igen, egy piszok diktatúra vagyok"?

2011. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Mit keresne mondjuk egy 32 éves fizikatanárnál a titkosszolgálat, kedves nemagymosott? Van azoknak szerintem fontosabb dolguk, mint azt nézni, hogy mari néni, a szomszéd nyugdíjas mit tölt fel a facebookjára.
2011. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

"Ez így korrekt, biztos hogy használják ahogy a például a telefonját is lehallgathatják egy megfigyelt személynek, de ne könyveljük már el, hogy minden telefontársaságot és közösségi oldalt a titkosszolgálat üzemeltet, mert menten összekarmolom magam."


A 07:43-assal egyre gondolunk [ezért is tettem fel a ké5rdést] :)


Meg most, gondoljatok bele: ha nem is vagytok fent sehol, attól még telefonáltok (mobil/vezetékes), leveleztek (email/posta). Személyes irataitok száma is rengeteg helyen szerepel. Szóval, ha v.miért keresnek, megtalálnak.


Olyanról már én is hallottam, hogy v.kit azért nem vettek fel a megpályázott állásra, mert a hirdetőnek nem tetszett a profil. Erre azt tudom mondani, hogy egyrészt be lehet állítani, hogy ki lássa a képeket és ki ne, másrészt nem érdemes kompromittáló képeket posztolni.

2011. ápr. 17. 20:21
 16/26 anonim ***** válasza:
Akkor a Stasi miért figyelte meg a közönséges polgárokat annak idején? Olyan embereket, akiknek véletlenül se volt közük a politikához?
2011. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Mindenféle diktatúra egyik legjellemzőbb vonása a paranoia.

És a paranoia nagy úr, pláne azok fölött, akik a vezető réteghez tartoznak.

2011. ápr. 17. 22:49
 18/26 anonim ***** válasza:
56%

Pontosan így van, ahogy a kérdező + 1-2 válaszoló írja.

Egy diktatúra bárkit lefigyelhet. Mivel a diktatúra paranoiás, NEM ÉN! Ne hogy már én legyek üldözési mániás, miközben az uralmon lévő diktatúra az.


Mellesleg tényleg ne menjünk bele, 1956 előtt szinte mindenkiről készült kartoték. Biztos ez se történt meg. Biztos a hatalom sosem csinálna ilyet. Biztos erre sosem vetemedne. Biztos a kormány mindig csak jót akar. Biztos.


Miért is? ÖÖÖÖÖ, hát, mert csak, azért mert kész, és....Na szóval ennél a betanított formulánál emelkedjünk már feljebb!


És ne mondjátok már légyszi, hogy "paranoia"...csak gondolkodunk. Az talán még csak nem bűn, ugye? Vagy mégis? Na akkor hol is van diktatúra?

2011. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
szted az iwiw-et ki hozta létre? van ennél egyszerűbb módja valakit nyomon követni?
2011. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

És ha megfigyelnek? Akkor mi van?Engem lehet figyelni!Ahogy jövök megyek,dolgaimat intézve. Ahogy dolgozom napi 12 órát .Amiket írok és beszélek.Nem teszek olyat amit szégyellenem kellene.Nincsenek eltitkolni való dolgaim.Nem mondok olyat amit másképp mondanék ,akkor sem ha tudnám , rajtam van a FBI, CIA,KGB, SNI, PPP vagy a CÖCÖCÖ.

Azt mondta az egyik ismerősöm , h amikor visszhangzik a telefon pont akkor figyelnek meg.Hűha mondom akkor most lehallgatták azt is amikor a budiról hívtam az asszonyt , h hozzon már utánam papírt.

Egyébként 100as, h a rendőrségnél nyilván vannak tartva azok akik a rajvipen kardokkal hadonásznak , vagy asztallapnyi pénzekkel és fegyverekkel rajoskodnak.Csak idő kérdése és annyi nekik.

2011. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!