Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még Erdély Magyarországé?...

Lesz még Erdély Magyarországé? És ha igen kinek lenne érdeke?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 12:03
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhetetlennek tartom,hogy megvalósuljon, bennünket nem támogatna senki.Ha emlékeztek Koszovó esetében a nagyhatalmak rögtön kijelentették, hogy még egy ilyen nem lesz és ez nekünk szólt,hogy ne is ábrándozzunk.

Ezen a Földön még egy országot nem büntettek úgy meg mint Magyarországot, pedig semmilyen bűnt sem követett el.

2011. ápr. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
75%

"János33 válasza:


Elképzelhetetlennek tartom,hogy megvalósuljon, bennünket nem támogatna senki.Ha emlékeztek Koszovó esetében a nagyhatalmak rögtön kijelentették, hogy még egy ilyen nem lesz és ez nekünk szólt,hogy ne is ábrándozzunk."


Szerintem: Eddig stimmel.


"Ezen a Földön még egy országot nem büntettek úgy meg mint Magyarországot, pedig semmilyen bűnt sem követett el."


Szerintem: Magyarországot nem büntetésből darabolták fel, hanem a háborúban győztes nagyhatalmak érdeke kívánta így. Ha már győztek, akkor egyszer-és mindenkorra

le akarták radírozni a térképről legnagyobb szóba jöhető potenciális ellenségüket, az Osztrák- Magyar Monarchiát. Ezt úgy érték el, hogy a leszakított területeket hozzácsatolták a környező országokhoz. Addig nem létező államalakulatokat hoztak létre: Jugoszlávia, Csehszlovákia. Újraalkották Lengyelországot, és mellesleg akkor oda csatolták Kárpátalját. A környező országokból pedig azonnal létrehozták a Kisantant szövetséget. Ez ellen- hördüljön most fel bárki, a tények azért tények - a Tanácsköztársaság hadserege tett valamit: súlyos harcok árán visszafoglalták a Felvidéket, majd bedűlve Párizs diplomáciai mesterkedéseinek, önként visszaadták. A többit a románok intézték el, Magyarország megszállásával, a Tanácsköztársaság leverésével. Most akkor tessék eldönteni, jót tettek-e velünk a románok, mert leverték a komcsikat, avagy rosszat, amiért a Tisza vonaláig meg akarták tartani a területeket? Persze, ezt már a nagyhatalmak se engedték. Már meg megesett a szívük rajtunk? A fenéket! Kellett hagyni egy akkora Magyarországot, amelyikre mumusként tekinthettek a nyertesek, de amelyik azért valós fenyegetést nem jelent a Kisantant számára. Így aztán a Kárpát-medence népei egymás figyelésével, csesztetésével voltak elfoglalva, addig a nagyhatalmak tehettek, amit akartak. Ez az állapot magában hordozta a második világháborút. Akkor ideiglenesen visszakaptuk az elcsatolt területek egy részét. De már akkor se mindet, csak a leginkább magyar-lakta területeket. Ja igen, egy akkori erős nagyhatalom, Németország jóvoltából. ( Első és Második Bécsi Döntés) És persze Németország megint csak nem a mi, hanem a saját érdekeit nézte. Többek között pl. hogy Románia és az akkor feldarabolt C

2011. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%
Valamiért megszakadt az előző! Folytatom: tehát Szlovákia is maradjon azért Németország szövetségese. Nos, ha ekkor, Európa legerősebb államának támogatásával is csak részsikert lehetett elérni, akkor mire számíthatunk most? És igenis: a következő száz évben? ( Valaki itt azt írta, hogy a nagyokosok előre látják száz éve történéseit.) Azt is írta itt valaki, hogy hinni kell, és akkor úgy lesz. Ebben az esetben a hit kevés. Esetleg ha csoda történne. Ja, és hogy Magyarország nem tett semmi rosszat? Ejnye- ejnye, hát nem a mi Szerbiának küldött hadüzenetünk robbantotta ki az I. világháborút? Más lapra tartozik, hogy mindenki alig várta már, hogy kezdje el végre valaki... Végül csak úgy zárójelben: meg kéne tán kérdezni az összes Erdélyben lakó népet- akik évszázadokig békében éltek egymás mellett- Hogy ők vajon szeretnének-e Magyarországon élni? Mert ugye, nekünk nagyon rosszul esett, hogy a fene se kérdezte meg az elcsatolt területek lakóit, ők mit akarnak?
2011. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben igazad van, de a téma rendkívül összetett és zavaros is.Érdemes elolvasni Fejtő Ferenc:Rekviem egy haj-

danvolt birodalomért.(Ausztria-Magyarország szétrombolása).

c. könyvét.Fejtő nagy részletességgel és hozzáértéssel ismerteti az eseményeket.Mint ahogy Te is írod az akkori nagyhatalmak szándékosan akarták szétverni az Osztrák-Magyar Monarchiát és ez sikerült is nekik.(Ezt részletezi Fejtő)

Én nem tudom a trianoni diktátumot másnak tekinteni, mint büntetésnek.Az első világháború hadüzenője nem Magyarország volt, hanem az Osztrák-Magyar Monarchia és mit kapott Ausztria a Trianoni Békeszerződésben: egy darabot belőlünk.Mindent a mi nyakunkba varrni enyhén szólva túlzás volt.Azt a történészek már régen megállapították (és nem csak a magyarok), hogy Trianoni Békeszerződés a mi vonatkozásunkban igazságtalan volt és túlzott retorziókat tartalmazott.Hasonlítsd össze a hitleri Németország bűneit a mi "bűnünk"-kel és a "büntetés" mértékével és hatásával.Óriásiak a különbségek.

Mi hosszú nemzedékeken keresztül szenvedjük, mig a feledés homályába nem merül, mert mi más történhet.Revizió (amiben Horthy Miklós Kormányzó Úr reménykedett) nem, önkéntes visszaadás sem.

2011. ápr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim válasza:

Tények:

-Romániának sincs nagy hadereje de Magyarországnak se.

-Románia valóban nem fogja odaadni Erdélyt mert onnan "lopja" a jó minőségű földgázt.

-Romániát se nagyon kedvelik az Euban főleg az Eu eltartója Németország nem.(Főleg Basescu barátunk beszólása után:"Romániának van még hadereje")

2011. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken felül még érdemes példát venni Izraelről, a 20. század elején még sehol nem volt, a század első felében azt csinálták az akkori hivatásos palesztin-francia sereggel szemben mint ma a palesztinok az izraeliekkel.

Régen Magyarországnak is volt Trianon kampánya mint ma a zsidóknak Holokauszt kampánya.

2011. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Jó,hogy említed,valóban volt az 1930-40-es években széles körű manapság kampánynak

nevezett államilag szervezett tevékenység ,elsősorban a fiatalság körében, az iskolákban, ifjúsági szervezetekben.

Ez a hazafias nevelés része volt.Minden tanteremben ki volt a falra téve az állami címer és egy kisméretű nemzeti zászló. Az első óra előtt a tanító/tanár által kiválasztott tanuló (mindig egy jó tanuló mert ez megtiszteltetésnek számított) kezébe vette a zászlót és az osztály felé fordulva az osztállyal együtt kórusban elmondták a következő imának nevezet versecskét:

"Hiszek egy Istenben,

hiszek egy Hazában,

hiszek Magyarország

örök feltámadásában."

Ez a szöveg az akkori fiatalokba beívódott és életük végéig nem felejtették el.Akkor minden magyar ember tudta, hogy mi volt és mit jelentett Trianon, hogyan bántak el velünk.

De voltak más szlogenek is amiket sűrűn és sok helyen hangoztattak.Pl.: "Nem,nem soha" vagy "Csonka Magyarország

nem ország, egész Magyarország mennyország."

Ezek semmit sem változtattak a kialakut helyzeten de legalább a magyar emberekben ébren tartották az emlékezetet.A magyarság revizióban reménykedett, remélte, hogy a nagyhatalmak politikusainak miután lecsillapodtak a kedélyek megjön a józan eszük és felül bírálják igazságtalan döntésüket.Ez persze részükről szóba sem került.

(Most a Bécsi Döntésről nem érdemes beszélni, mert az egy rövid idejű átmeneti időszak volt).A második világháború befejezésével pedig véglegesült a trianoni állapot.

Olvasmányként ajánlani tudom Raffay Ernő trianon szakértő, író néhány kiváló könyvét, melyeket könyvtárakban egészen bizonyosa megtaláltok.

2011. ápr. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim válasza:
73%

'Oszd meg és uralkodj" erről szólt az egész.


De hogy a kérdésre válaszoljak nem hiszem hogy békés módon valaha is Magyarország része lesz Erdély, a legtöbb ami történhet hogy Székelyföld esetleg Erdély autonóm állam lesz Románián belül ha Magyarország fellép ez ügyben.


A többi elcsatolt területtel viszont már más a helyzet hiszen a Trianoni és a Párizsi békeszerződésben kijelölt országok mint a Jugoszlávia vagy Csehszlovákia már megszűntek így jogi alapon felülvizsgálható a békeszerződés.A Magyar állam tehát HA akarná tehetne a dolog érdekében és meggyőződésem hogy tenni is kell.Szerintem nincs olyan történész vagy jogász aki szerint igazságos lett volna ami történt ha mást nem is de kártérítés vagy legalább egy szaros bocsánat kérés minimum kijár nekünk,de ezt senki nem fogja csak úgy puszira ide adni...ezért nekünk kell tennünk és amíg nem teszünk valamit ez a dolog SOHA nem lesz lezárva és amíg nem lesz lezárva itt sose lesz "béke" márpedig ha fejlődni akarunk akkor a kárpátok népeinek egységesnek kell lenniük területi revízió ide vagy oda.Lehet Szlovák,Román,Ukrán vagy Magyar közös a történelmünk közös a sorunk, NEM egymás ellenségei vagyunk de attól félek sok idő kell még hogy ezt megértsék az emberek.

2011. ápr. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Nem voltam elég pontos a "Magyar hiszek egy.." idézésében ezért most pontosítok:

"Hiszek egy Istenben

Hiszek egy Hazában

Hiszek egy isteni örök igazságban

Hiszek Magyarország feltámadásában.

Ámen."

Bővebben lehet olvasni a Magyar Hiszekegyről A Wikipediában.

2011. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim válasza:
Nem lehet elfogulatlan választ adni. " Az egyenletnek nincs megoldása" Nem is kell erőltetni.
2011. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!