Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kötelezővé tehető-e az ember...

Kötelezővé tehető-e az ember életébe a vallás, avagy a rendszerváltással eltünt a vallásszabadság is?

Figyelt kérdés
Mert a katolikus prominens vezetői úgy tartják jónak, hogy a Szabadság szobor már nem jelképünk hát le kell "váltani" és helyette megmondják, hogy mi legyen . Nem tartom sem etikusnak sem jónak. Vannak különböző vallási helyek , szabad terek ha akarják tegyenek olyat amilyet ők akarnak.
2011. márc. 9. 07:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hogy lehetsz katolikus vallású, aki a vallást nem gyakorolja? Azért mert 25 éve gyerekkorodban voltál 2x templomban, nem leszel hívő.

Nem igazán tudom miről van most tulajdonképpen szó, nem hallottam hogy le akarnák cserélni a Szabadság szobrot. De azt is kétlem hogy a katolikus befolyás erősödne, legalábbis nem tapasztaltam e téren semmi változást.

Az meg hogy a lakosság 74%-a katolikus egyenesen hihetetlen számomra..

A rendszerváltás előtt tudtommal nem volt vallásszabadság, most az van, olyan felekezethez tartozol amilyenhez jónak látod. A gyereked olyan iskolába és hittanra járhat amilyenre akarod. Ezt jónak tartom, bár nem rokkan bele senki ha gyerekként hittant tanul, sőt előnyére is válhat.

Én magam nem vagyok vallásos, nem tartozom semmilyen felekezethez, szóval mondhatom magam elfogulatlannak.

2011. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
23.53 Mivel megkereszteltek és elsőáldozást is végeztem, sőt kb 1o éves korig ministráltam is valamikor gyakoroltam a vallásomat is. Mivel nem váltottam vallás igaz nem is gyakorlom, pártbért nem fizetek életem végéig megmaradok katolikusnak. Ettől nem lesz olcsóbb a kenyér sem a cukor és nem ezen múlik, hogy az ember tisztességessé válik vagy nem. Egyébként kbkét napja a valamelyik csatornán vagy csatornákon vettem, hogy a katolikus egyház mit javasol a Szabadság szobor ügyében és helyette. Ennyit.
2011. márc. 10. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!