Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 15 éves korhatár a tankötele...

A 15 éves korhatár a tankötelezettségben már biztos?

Figyelt kérdés
Vagy mágcsak bevezetésre vár...mi a véleményetek?Szerintem nagyon rossz ötlet és elég csekély poztitívuma lenne.
2011. márc. 7. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Most nem azért, de egy 15-16 éves fiatalembernek már el kéne tudnia dönteni, hogy mit fog kezdeni az életével. Elvileg már 14 évesen a többség képes eldönteni, hogy mit fog csinálni élete hátralevő részében.


Ezzel az erővel döntsük el mi, hogy hova és meddig jár iskolába, mert hátha még 18 évesen se képes eldönteni, hogy mit akar, nem?

2011. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy ilyen világ...a régi békeidőkben sem volt sokkal könyebb sőt..de h manapság tudja egy 14,15 éves...te biztos nagyszerű családban nőttél fel mindig mögötted álltak és támogattak amikor kellet.Senki helyett nem lehet dönteni a fentiekben de az sem megoldás ha félig avagy teljesen levesszük róla a kezünket.
2011. márc. 7. 18:17
 13/18 A kérdező kommentje:

Sokan kerülnek olyan helyzetbe középkorúak is akár a munkahelyük megszűntével h nehéz helyzetbe kerülnek és sok fejtörést okoz a hogyan tovább.van e biztos hely,van e biztos megélhetés a továbbiakban.Én megemelem azok előtt a fiatalok előtt a kalapom akik tudják mit fognak csinálni egész életükben...nyilván vannak akiknek van konkrét képük de sokaknak nincs mivel nem kapják meg a kellő biztatást.

Ha azt látják hogy ez a jövőkép sokan feladhatják idejekorán amikor lehet nem azt kellene..az iskolázatlanság növelése nem megoldás.nyilván nem kötelező a rosszat követni de itt súlyos válság van a fejekben.Kimondanak iksz törvényt de nincsenek a kivitelezésre az eredményességre vezető megfelelő eszközök.

2011. márc. 7. 18:22
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Sir Butcher


Itt az a gond hogy a mai átlag 15 éves inkább otthagyja majd a sulit hogy hétköznap is nyugodtan berúghasson,esetleg tépjen.

2011. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

És ha kötelezik 18 éves koráig, akkor nem rúg be, és lóg, viszont keményen tanul, mert kötelező?


Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam mind a 12 évnyi iskolába járás alatt, hogy aki nem akar tanulni, az akkor sem fog, ha kötelezik, vagy büntetik érte... Viszont annál több kárt okoz a többieknél.

2011. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akar tanulni az ne tanuljon. Felesleges azért sulib járatni valakit hogy kapja a családi pótlékot de még szakmája se lesz. Menjen el dolgozni.


Azokkal nem tudom mi lesz akik tanulni szeretnének de a szüleik dolgozni küldik őket mert biztos hogy ilyen is lesz. Az lenne a jó ha ők jeleznék a gyámügy felé és megoldanák hogy ne tudják a szülők megakadályozni hogy tanulhassanak ha ők szeretnének.

2011. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bonyolult ügy ez szerintem és a megoldás nagyon egyoldalú .Nyilván van jó oldala a dolognak de ott a de..
2011. márc. 8. 13:54
 18/18 A kérdező kommentje:
meg az is gond szerintem h ugye ki van mondva hogy aki akar dolgozzon csakhát ha a felnőttek jelentős része nem tud elhelyezkedni akkor egy 15-17 éves gyerek hol fog?Így is vannak elegen a szakképzetlen elhelyezkedni nem tudó emberek,szakképzettek diplomások is!Akkor nagyon érdekesnek találom ezt a felvetést.mert ha ugye nagyon könnyű lenne a munkavállalás most Mo-n akkor azt mondanám éljen...na mindegy én kíváncsian várom a nagy "fellendülést"
2011. márc. 8. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!