Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 15 éves korhatár a tankötele...

A 15 éves korhatár a tankötelezettségben már biztos?

Figyelt kérdés
Vagy mágcsak bevezetésre vár...mi a véleményetek?Szerintem nagyon rossz ötlet és elég csekély poztitívuma lenne.
2011. márc. 7. 16:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
mégcsak*
2011. márc. 7. 16:50
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Az Orkán-kormánynál csak az biztos, ami már megtörtént.

Ha valaki elugatja őket Brüsszelben, még meggondolhatják magukat.

Amúgy eddig se érdekelte őket senki véleménye, azt csináltak, amit akartak.

Ezzel is spórolnak, és az adócsökkentés komoly bevételkiesést okozott, amit pótolni kell.


A hiánycél szent és sérthetetlen, a szavazó meg legyen ostoba és megvezethető.

Egyéb kérdés?

2011. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is nagyon rossz ötlet,szakképzettség nélküli fiatal ma elveszett ember.Ne a leendő munkanélküliek tömegét termeljük ki!

Én egy szakmához,vagy Gimnáziumhoz kötném a tankötelezettség határát.

2011. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy olyan rossz az.Nekem általánosban volt egy olyan osztálytársam aki szakmunkásképzőbe ment,18 évesen 10.osztályt se végezte el és eltanácsolták suliból.Még mielött valaki jönne a cigányokkal nem az volt,szülei dolgoznak normálisan,húga gimibe 4 es tanuló.Neki felesleges volt 18 éves koráig iskolában melegedni.
2011. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton évek óta így van. a 15 év után "inas" tanuló lehet aki nem akar iskolában továbbtanulni és így tanulszakmát. Így gyakorlatban tanulnak, nem egy élettőlidegen szakmunkásképző után kellmindent újratanulniuk.
2011. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Akkor semmit nem ér, ha nem lehet mellette főállásban dolgozni 15 évesen.

Nem azt jelenti egyébként, hogy akkor 16 évesen már tilos tanulni... Aki akart tanulni, eddig is megtette, de aki tényleg csak melegedni jár be, és még fegyelmezni se lehet, azok így kipotyognak a rendszerből.


Gondolom, ez elsősorban az iskolák számára jelent majd megoldást, nem lesz ennyi "magántanuló", akivel komoly baj van, azt el tudják tanácsolni szívfájdalom nélkül.

2011. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele gond, legalább iskola mellett is dolgozhatnak nem csak nyárimunkán,aki meg nem tanul annak nem mindegy hogy otthon ül vagy az iskolában?
2011. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen sok esetben nincs értelme annak hogy mondjuk a 9-ik osztályt 3szor 4szer végzik el.Viszont sztem az sem megoldás hogy tulajdonképp kitessékelik az oktatásból őket/mármint a gyengébb tanulókat.Az oktatás ill. oktatók színvonalán kellene előbb javítani az becsülendőbb feladat lenne.15 évesen nemtudom sok fiatal mit fog kezdeni magával ha nem jár iskolába...mindenkiből kilehetne hozni valamit régen is elég vegyes összetételű gyerekek voltak még is volt egy alap szint amit elvégeztek.Minimum egy szakmunkásképzőt.
2011. márc. 7. 17:08
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De most azt nem értem, hogy mi a baj vele?


A kutya sem azt mondta, hogy nem lehet tanulni tovább, hanem azt, hogy 15 éves korig KÖTELEZŐ iskolába járni. Utána SZABADON VÁLASZTOTT. Ha akarsz tanulni, akkor tanulsz. Ha nem, akkor mész isten hírével.


Most az mi a fenéért jó, hogy valaki ott ül az osztályban, és folyamatosan fegyelmezni kell, sokszor a fél órát tönkretéve, akadályozva a tanítást, és egyáltalán, az egész osztály teljesítményét rombolni?


Most ez minek jó? Nem igazán tudok bármi negatívumot elképzelni abból, hogy a tanulásra alkalmatlan emberek ne legyenek kötelezve arra, hogy a padba üljenek. Most az, hogy 18 éves koráig sok el sem jut a 12. osztályig, és csak kárt okoz. Az, aki nem akar tanulni, az életben nem fog érettségit szerezni... Az, aki tanulni akar annak ugyanúgy nyitva van az út a továbbtanulásra, nem szórják ki az emberek 15 éves korukban... Az én osztályomban is volt olyan ember, aki csak aludni járt be. Ha éppen ébren volt, akkor meg fegyelmezni kellett, mert mást se csinált, csak zavarta a többieket... Most ennek van értelme?


Igazuk van a FIDESZ-nél. Aki nem akar tanulni, az ne tanuljon. Majd rájön, hogy hülyeséget csinált. Most az, hogy megbukik hatszor, és 18 évesen megy bele a vakvilágba érettségi és tudás nélkül, viszont hátráltatva az oktatást, és a többieket, mi a fenéért jó?

2011. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem jó de ez az egyik fele...most a kimondodottan problémás embereket említjük nem azokat akik mondjuk inkább "csak" motiválatlanok és azt hiszik ha könnyűszerrel kilépnek a suliból 15,16 évesen akkor majd vmi csoda történik...tudom ő bajuk de visszacsinálni nem lehet hisz felnőtt korban még nehezebb újra iskolapadba ülni szakmát szerezni.Sokszor rengeteg kiadás is h 1 -2 éves képzés finanszírozzon az ember.Szerintem ez megint egy kicsit a fejek homokbadugása és az oktatás csődje bizonyos szinten és nem az az x %ék bajkeverő gyerek.
2011. márc. 7. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!