Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ausztriába kell cukrot vennünk?

Ausztriába kell cukrot vennünk?

Figyelt kérdés
Én most voltam 70 centér /kb.200 Ft/ adnak 1kg-t. Ez nem szégyen?
2011. márc. 1. 17:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor megjátszották már ezt velünk!

Valamikor régen leginkább fával fűtöttek

Fűtsön mindenki olajjal, aztán felemelték az árát.

Fűtsenek villannyal, aztán felemelték az árát.

Fűtsön mindenki gázzal, aztán felemelték az árát.

Fűtsön mindenki megint fával, és most megint felemelik az árát.

Nem kellett a cukorgyár, adjuk el, mert olcsóbb venni külföldről, és most felemelik az árát.

Nem kell nekünk semmilyen gyár, el kell adni, fel kell számolni.

Azután mindennek fel lehet emelni az árát.

Ezért jutottunk oda, hogy az árak mértéke már meghaladja az EU átlagot, a fizetések pedig a legalacsonyabbak egyike.

2011. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Bányai Károly ***** válasza:

Alantas sértéseid leperegnek rólam! :-)

Esetleg érvek? Vagy csak simán a pofámat szeretnéd beverni kedves Géza? Tetszik, nem tetszik, ahogy fentebb is írták, a magyar földművelők ellustultak, elbutultak. Nem feltétlen a saját hibájukból, de ez van. Ha valami nem megy, akkor az EU, meg a kormány a hibás, nem is vitás, mi? Mi nem lehetünk. Én is utálom az EU-t, mondjuk más okból. Részben jó nagy szerepe van pl. a cukoripar, meg a tejipar szétverésében, na de könyörgöm, azért legalább minimális törekvés nem ártana.

2011. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
gratulálok utolsó! anyázni a pofád nélkül, magas intelligenciára vall.
2011. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ukrajnából lopatok majd, meg cserélek cukorra cigit.

Azért nem megyek sehova mert olcsóbb

2011. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"tudtommal nem az eu óta ment tönkre a magyar cukoripar..."

Rosszul tudod. A magyar mezőgazdaság egyik siker ágazata volt a cukorrépa termesztés. Mind a répa termesztés mit a feldolgozás rengeteg vidéki embernek adott kenyeret, vagy inkább cukrot. :)

2011. márc. 1. 20:16
 16/24 A kérdező kommentje:

Kedves Bányai úr!

"magyar földművelők ellustultak" ezt a leghatározottabban vissza utasítom. Csak tudod amikor a magyar paraszt, azt látja, hogy hiába küszködik a teheneivel meg a földjeivel az csak viszi a pénzt, hát felhagy vele és inkább segélyér áll sorba.

2011. márc. 1. 20:22
 17/24 anonim ***** válasza:
A cukorgyárakat nem az EU miatt számolták fel,hanem még az Antall-kormány idején adták el külföldieknek.
2011. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Most mit lehet mondani? Üdv a kapitalizmusban. Ami kevésbé versenyképes, az kiesik, aki nem elég okos, azt kidobják. Mi egyikek se voltunk.
2011. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Akkor már a vonat/buszjegyek is fognak nálunk drágulni, hogy már Ausztriába se menjen ki az ember... .

Én sem vagyok az EU híve, de akkor sincs köze a feldolgozó ipar szétverésének, de a hazai politikának már annál inkább.

2011. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus a verseny és a pénz körül forog. Ez így igaz.

De nálunk soha sem volt és most sincs igazi kapitalizmus.

Protekcionizmus, korrupció, kizsákmányolás, hűtlen kezelés, lopás, sikkasztás, ipari kémkedés. A magyar rendszerváltás dióhéjban.

2011. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!