Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ausztriába kell cukrot vennünk?

Ausztriába kell cukrot vennünk?

Figyelt kérdés
Én most voltam 70 centér /kb.200 Ft/ adnak 1kg-t. Ez nem szégyen?
2011. márc. 1. 17:23
1 2 3
 1/24 Bányai Károly ***** válasza:
37%
Milyen erkölcsi megfontolásból lenne szégyen, hogy egy termék másutt olcsóbb?
2011. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
őő szégyen? miért is? és mit keres ez a politika rovatban?
2011. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mért keres itt? Hála az EU-nak, a cukorrépa termesztés negyedére lecsökkent, fel kellett számolni az addigi földeket. 12 cukorgyár volt, jelenleg 1 üzemel. Köszönjük EU. A mostani cukorgyár az ország cukorigényeinek harmadát fedezi ( maradékot be kell hoznunk, régebben inkább ment exportra). A cukor világpiaci ára megemelkedett jócskán, a hazai termés nagyon rossz volt a környezeti "katasztrófák" miatt.


Én is osztrákoktól hoztam be cukrot, 65 cent / kg Hofferban. Szokjunk hozzá, hogy ez az ágazat is tönkrement, immáron 6 éve.

2011. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Bányai Károly ***** válasza:
60%
Utolsó hozzászólóval majdnem mindenben egyetértek, az valóban szégyen, hogy Mo. nem képes megtermelni magának, meg a környező országoknak a cukrot. Annyit hozzátennék, hogy ha meg is maradtak volna a cukorgyárak, ahogy én a szakmailag lebutított magyar földművelőket ismerem (apám TSZ-ben, meg utána a mg-ban dolgozott, tudom mit beszélek) tök fejetlenül, gazgaságtalanul termelnék a cukorrépát is, aztán az államtól várnák, hogy megvegye, aki az adófizetők pénzéből kompenzálná a hülyeségüket.
2011. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
tudtommal nem az eu óta ment tönkre a magyar cukoripar...
2011. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Mi 170-ért vettük, bevásároltunk egy időre. :)
2011. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Mégis furcsa, hogy paprikát Marokkóból, hagymát Kínából, cukrot Brazíliából, dinnyét Spanyolországból kell hozni, pedig állítólag Magyarország egy agrár ország.

Iparunk régóta nincsen, most már mezőgazdaságunk sincsen.

Magyarország a munkanélküliek, biztonsági őrök, és műkörmösök országa.

Orvosok, tanárok, szakemberek menekülnek külföldre.

Erre aztán lehet jövőt építeni.

2011. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Jóformán ezzel is teljesen egyetértek. Mondjuk a a marokkói paprika azért is jóval olcsóbb, mert a marokkói paprikatermelő negyedannyiért dolgozik kétszer annyit, a magyar termelő meg inkább a teszkó elé borítja a paprikát, ha keveselli az árat. Nem beszélve arról, hogy néhány országban olyan brutális szerekkel permeteznek, ami olcsó, csak éppen rohadtul mérgező. Nálunk meg mérgező, de drága. Ez is ellene hat a versenyképességnek.
2011. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

"Milyen erkölcsi megfontolásból lenne szégyen, hogy egy termék másutt olcsóbb?"



Szerinted Gézukám?

2011. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%

Bányai Károllyal egyetértek, hogy szakmailag lebutították a mezőgazdasági termelőket. Én 40 évesen az iparból cseppentem az őstermelésbe. A vidéki emberek mélyen lenéztek, hogy számítógéppel akarok állatokat „etetni”.

Ők várták a felvásárlót, én a vevők helyébe vittem, a feldolgozott élelmiszert.

A vidéki termelők vették a drága rosszminőségű tápot. Én magam elkészítettem a recepteket, és jó minőségű alapanyagokból kevertem össze a „tápot”. Az, hogy ide jutott a mezőgazdaság/élelmiszeripar, két oka volt/van, a politika, és termelő.

Mindkét fél kritikán aluli munkát végzett/végez.

2011. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!