Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Még egy kis megszorítás aztán...

Még egy kis megszorítás aztán jobb lesz a helyzet?

Figyelt kérdés

Már csak kicsit kell kibírni aztán minden rendbe jön...

Ti hisztek ebben? Hogyan látjátok a következő mondjuk 5 évet? Ennél már csak rosszabb lesz, még nagyobb lesz a munkanélküliség. Olyasmi lesz az ország mint Ukrajna.

Marad kb. ez mint ami most van, vagy tényleg elkezdődhet a fellendülés?


2011. febr. 13. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
igen következő pár évben még megszorítások lesznek
2011. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
20 éve ezt hallgatjuk, hogy már csak egy kis megszorítás, de még nem lett jobb. szerintem most se lesz.
2011. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy „jobb lesz”, végigkísérte az életemet. Lelkesedtem, hittem benne, „harcoltam” érte, de nem csak én. Hajlandóak voltunk lemondani sokmindenről a jobblét érdekében. A „jólét” vége lett ’56.

Jött a következő „jólétosztogató”, megbolondította a tömegeket. Már láttuk az „alagút” végét, volt, hogy megszorítottuk a nadrágszíjunkat /Elég gyakran kellett/. Gyors lépésekkel haladtunk a „teljes boldogság, a kommunizmus” felé, aminek a vége a „rendszerváltás” lett. Az elmúlt húsz év marakodásainak következtében, még azt is elveszítettük, amink volt. Ami komoly változás bekövetkezett, az az, hogy felnőtt egy rendkívüli képességekkel rendelkező politikus. Sajnos a hatalmi törekvései fontosabbak számára a társadalom jóléténél. Azokat helyezi előtérbe, akiktől a legtöbbet várja, hogy a csúcson tudjon maradni.

Amíg a szalámizás folyik, és mindenki utál mindenkit, aki másként gondolkodik a helyzetünk reménytelen.

Ha egyszer bekövetkezik, hogy jó irányba indulunk, azt onnét lehet majd tudni, hogy kezet nyújtunk egymásnak /a politikusok is valamennyien/.

Hogy ez mikor fog bekövetkezni, ez már rajtatok, fiatalokon múlik.

Bízom benne, hogy nem kell rá sokat várnotok.

72/F

2011. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó!!!
2011. febr. 13. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Itt soha sem lesz jobb.

Rákosiék nagyapámékat szédítették, kádárék apámékat bolondították, minket meg ezek néznek hülyének.

2011. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
csak az a vicc az egészben hogy mi vagyunk a nép mi tartjuk fent az országot mi is tudunk ezen váltioztatni. mert tudunk és nem csak tûrni meg várni a messiást. ez a mi országunk nekünk is kell tenni érte hogy jobb legyen. a miniszter meg szolgát jelent latininul és nem a nép. csak itt fordítva van.
2011. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Még egy kis megszorítás aztán jobb lesz a helyzet?"


Az én helyzetem már most jobb, mint pár hónappal ezelőtt :)))


Remélem, lesz megszorítás, mert mindenkinek érdeke az államháztartás stabilitása.


"Ti hisztek ebben? Hogyan látjátok a következő mondjuk 5 évet?"


Ha nem következik be újabb világgazdasági válság, akkor nyugodt fejlődéssel fog telni a köv. 5 év.


"Ennél már csak rosszabb lesz, még nagyobb lesz a munkanélküliség."


A munkanélküliség 2010 elején tetőzött (11,8%), már egy ideje csökken. Kb. 11% most, és akkor lesz érezhetően jó a munkaerőpiaci helyzet, ha sikerült lenyomni kb. 7%-ra. Ez 2012-re sikerülhet, egyébként is kb. 2012-től lehet fellendülésről beszélni közgaz. értelemben.


"Olyasmi lesz az ország mint Ukrajna"


Nem jártál még Ukrajnában, feltételezem.


"tényleg elkezdődhet a fellendülés?"


A gazdasági helyzet a 2009 tavaszi mélypont óta javul. A lakosság közérzete ezt mindig 6-12 hónap késéssel szokta követni, ráadásul a lakosság optimizmusmára/pesszimizmusára a munkanélküliség van döntő hatással, az pedig csak lassan csökken. Nagyjából 2012-től lesz érezhető a legtöbb ember számára a fellendülés.

2011. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Utolso!Magad sem hiszed komolyan,amit itt összehablatyoltal!Cicomazhatod ugy,ahogy akarod szamokkal meg szazalekokkal a kommentedet,de attol meg sz.rvilag jön MO-ra.Ha jo vilag jönne az nem megszoritasokkal kezdödne,hanem jo es megvalosithato ötletekkel!
2011. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

20.43. Irigylem az optimizmusodat. Te hihetsz a Fidesznek,mert most neked jobb az egykulcsos adó miatt. Örülj neki.

De akinek eddig is alacsony jövedelme volt,és most is tőle vettek el azért,hogy neked több pénzed legyen,az nem ilyen optimista,és nem tud már több megszorítást elviselni.

Abban pedig erősen kételkedem,hogy jövőre jön a fellendülés! Eddig semmilyen gazdaságot élénkítő intézkedést nem hozott a Fidesz és nincs is gazdaságpolitikája! Csupán szólamok!

Az egykulcsos adó 500 milliárd hiányt jelent a költségvetésben,ezt nem lehet élénkítőnek nevezni. Gondolom a többletjövedelmedből nem fogy egyetlen új munkahelyet sem létesíteni és nem fogsz még egy gyereket vállalni!

De a különadók,a magánnyugdíjak államosítása sem gazdaság élénkítő. Csupán a költségvetési lyukakat tömi be vele a kormány.

Hátránya viszont már ma is érezhető. Drágulnak az élelmiszerek, az energia stb. A bankok nehezebben adnak hitelt. Ez nem csak a a lakáshoz jutást nehezíti (ami az építőiparnak is hátrány),hanem pl. azok a kisvállalkozások sem jutnak áthidaló hitelhez,akiknek a szinten-tartáshoz vagy fejlesztéshez szükségük lenne rá.

Azt pedig senki nem tudja megjósolni,hogy milyen hatással lesznek a befektetőre. Ha nincs kiszámítható adózás,akkor a befektetés kockázatos.

A munkanélküliség lehet,hogy a statisztika szerint csökkent,de ezt úgy hamisítják,ahogy akarják.

Az Alföldön lakom,nálunk a tavalyihoz képest 10 %-al nőtt a munkanélküliség. A rokonaim Dunántúlon laknak,ott is nőtt.

Semmi jóra nem számíthatunk,csak még rosszabbra. Osztom a 72 éves férfi véleményét,mert nekem is hasonlóak a tapasztalataim.

76/N

2011. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

22:10


Szépen felmondja a kapcsolat.hu-n gyűjtött ismereteit, gratulálok felkészültségéhez :)))))

2011. febr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!