Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kárpát medence mekkora...

A kárpát medence mekkora lakosságot lenne képes eltartani? Hány millió embert?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz eltartás alatt. 10 milliárd ember is befér mondjuk hongkongi stílusban, csak ahhoz élelmiszert kell importálni. Ha élelmiszerből önellátóra gondolsz, akkor 60-70 milliót talán.
2011. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, mennyire használjuk ki a mezőgazdasági kapacitásunkat. A 60-70 millió szerintem is belefér, bár nem vagyok szakértő, azt meg kell hagyni.
2011. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Íz eltartásba a lakás,a fűtés-világítás,ruházkodás stb. is beletartozik. Ehhez pedig nyersanyag és fejlett ipar is kell.

Ha csupán élelmezésre gondolsz,akkor jó esetben legfeljebb 10-15 milliót. Ezt is csak akkor,ha minden földet megművelnénk, nem lenne sem aszály,sem túl sok eső.

A mezőgazdaság mindig is rizikós ágazat volt, és az is marad.

2011. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeerHunter ***** válasza:
10-16-ot keveslem, 60-70-et meg sokallom. Kb 30-40-re tippelnék, aszáj nem lehet gond, remek kis öntözőcsatornáink vannak, csak éppen használaton kívül. Árvíz->gát, belvíz-> csatorna. Ennyi a trükk. Ja, hogy ehhez normális agrárpolitika kéne? Igen.
2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha a Kárpát medence egy egységes ország lenne ami jól működne ( ipar, szolgáltatások é mezőgazdaság is) ( nem kéne, hogy csak magyarok éljenek benne, akár sok román és cigány is lehetne)--

akkor kb egy olasznyi vagy egy angolnyi lakosságot simán eltartana úgy, 65-72 millió embert


ez reális, nem hongkongi stílusban értem

ha a mai tényleges helyzetet vesszük akkor max 30 millió összesen egész Kárpát-medencére

2011. febr. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát a kárpát medence az kb a történelmi Magyarország aminek a területe kb 320 ezer km2, Németország kb ekkora (345e km2)és 82millió lakos.

Szóval ilyen 70-80 millót szerintem.

2011. febr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük,hogy mi etettük Európát a 80-as években és így is sok maradt itthon is,akkor kb.6-700 milliót is,de más számítások szerint akár kb.1-1,2 milliárdot is
2013. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!