Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg nem válthatunk kisebb...

Tényleg nem válthatunk kisebb térfogatú szemetesre?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal beszélgettünk spórolási lehetőségekről, és felvetődött az ötlet, h a mostani 120L-es kukát egy kisebbre cseréljük.

Így a szemétdíj kb. felét meg lehetett volna spórolni...(lehet h többet is, miután ugye egyre emelkedik a szemétszállítási díj)


Anyu egyik bnője bement az önkormányzathoz (az illetékes osztályra) megkérdezni ezt, ahol azt mondták NEM LEHET ilyet!!! NEM VÁLASZTHATUNK kisebb térfogatút!


Kérdezem én:

Mi van ha nekünk elég a kisebb kuka?

Ketten vagyunk egy háztartásban, én egyetemista vagyok, a hét nagyobb részét nem is töltöm itthon..


Feleslegesnek érezzük a nagyobb méretű szemetest..+ahogy írtam szeretnénk ezen spórolni.


Miért ne tehetnénk meg, hogy váltunk???


2011. jan. 31. 07:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pedró dolgoztál már te kukásoknál? Mert akkor tudnád, hogy ugyanúgy be lehet önteni kézzel akár egy reklámtáska szemetet is.
2011. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
az utcában másnak is van kiskukája:P
2011. jan. 31. 17:12
 13/18 A kérdező kommentje:

"Használhatsz te tíz literest is, csak a díjat fizesd be."


De nyilván kisebb téfogatúnak kisebb a díja!!!

Ez lenne a lényeg..:P

2011. jan. 31. 17:13
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pedró dolgoztál már te kukásoknál?"

- Nem. És nem is szándékozom :-D


"Mert akkor tudnád, hogy ugyanúgy be lehet önteni kézzel akár egy reklámtáska szemetet is."

- Lehet. És gondolod, hogy ezt a hátul utazó nemzetiségi neked ingyen, szívességből megteszi?


Ismerem a szemeteseket, akik itt a házunknál is járnak, és már kérdeztem őket, mert nekünk meg mindig TÖBB a szemét, mint ami a kukákba fér. Azt mondták, hogy szigorúan véve nekik csak a kukákat kell üríteniük, nem kötelességük a kuka mellé (vagy helyett) kitett nejlonzacskót is bedobni. Persze, némi kis támogatásért megteszik... De nincs benne a munkakörükben.


Pedro

2011. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Meg kellene már érteni: a minimális fizetési kötelezettség alapja a 120 literes edény! Ezt akkor is fizetni kell, ha csak egy reklámszatyornyi szemét gyűlik össze egész hónapban!
2011. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

De azt mondták, aki újonnan vált kukát és fizet a szemétszállításért, annak lehet kicsit is, de akinek már van kukája, az nem válthat kisebbre.:(


De rendben. Efogadom, nincs más választásunk:(

2011. febr. 1. 07:17
 17/18 anonim válasza:

Nem tudom, hogy hol laksz, de Budapesten lehet kérni 50% kedvezményt, ha csak ketten laktok a házban.


"Az ingatlantulajdonos írásbeli, indokolással ellátott nyilatkozata alapján az egyébként irányadó díjtétel 50%-a érvényesíthető, ha az önálló lakóingatlant (családi házat) az illetékes kerületi önkormányzattól származó igazolás szerint legfeljebb két személy lakja. A díjmérséklést a kérelem benyújtását követő hónap első napjától köteles a Közszolgáltató (FKF Zrt.) figyelembe venni. Amennyiben az ingatlantulajdonos jogosulatlanul vette igénybe a díjkedvezményt, az elévülési időn belül köteles a késedelmi kamatokkal növelt közszolgáltatási díjkedvezmény összegét egy összegben a Közszolgáltató részére megfizetni." ( [link] )

2011. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó rendelet nagyon jól hangzik, csak hogy a Közterület pillanatok alatt be fogja bizonyitani, hogy hiába laktok csak ketten, a kukátok akkor is tele van. A szemétszállitás diját a kuka méretére, és az elszállitás gyakorisága szerint számolják ki, és nem úgy hogy hányan laknak egy családi házban.
2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!