Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg nem válthatunk kisebb...

Tényleg nem válthatunk kisebb térfogatú szemetesre?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal beszélgettünk spórolási lehetőségekről, és felvetődött az ötlet, h a mostani 120L-es kukát egy kisebbre cseréljük.

Így a szemétdíj kb. felét meg lehetett volna spórolni...(lehet h többet is, miután ugye egyre emelkedik a szemétszállítási díj)


Anyu egyik bnője bement az önkormányzathoz (az illetékes osztályra) megkérdezni ezt, ahol azt mondták NEM LEHET ilyet!!! NEM VÁLASZTHATUNK kisebb térfogatút!


Kérdezem én:

Mi van ha nekünk elég a kisebb kuka?

Ketten vagyunk egy háztartásban, én egyetemista vagyok, a hét nagyobb részét nem is töltöm itthon..


Feleslegesnek érezzük a nagyobb méretű szemetest..+ahogy írtam szeretnénk ezen spórolni.


Miért ne tehetnénk meg, hogy váltunk???


2011. jan. 31. 07:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom jó témakörbe raktam-e a kérdést, azért ide raktam, mert gondoltam van ennek valami törvényi háttere..
2011. jan. 31. 07:41
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja és mikor édesanyám bnője mondta a hivatalban, h ő szelektíven is gyűjti a szemetet, azt mondták neki NE TEGYE!!:P
2011. jan. 31. 07:48
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet kisebbre váltani a kukákat, akkor próbálkozzatok a ritkább elszállitással. Bár ez ügyben is elég önfejű szokott lenni az önkormányzat.
2011. jan. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálunk van erre lehetőség.
2011. jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs semmi ilyesmire lehetőség hiába nincs szemetünk nem lehet se lemondani a szemétszálítást sem egy kisebb kukát kérni ki kell fizetni mindenkinek az árát ha nemfizetjük ráterhelik a házra. Ez is csak egy szemét pénzbehajtás
2011. jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A szemétszállításban -általában- a 120 liter a minimális alapegység.
2011. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

de csomó helyen van az a kisebb fajta kuka

talán 60L...

2011. jan. 31. 09:29
 8/18 anonim ***** válasza:
Ahány önkormányzat - annyiféle helyi rendelet!
2011. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nézd meg, milyen a kukás autó felétek. Ugyanis nem mindegyik képes a kisebb térfogatú szemetest üríteni. Ha olyan az autó emelője hátul, hogy csak a nagy méretű edényt képes emelni, akkor semmiképpen nem válthatsz kisebb edényre, hiszen nem tudják elszállítani.


Pedro

2011. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"de csomó helyen van az a kisebb fajta kuka

talán 60L..."


Használhatsz te tíz literest is, csak a díjat fizesd be.

2011. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!